Tysiące wniosków w PUP-ie

Udostępnij
Tweet

Cztery programy związane z przeciwdziałaniem skutkom koronawirusa realizuje ostrowski Powiatowy Urząd Pracy. Do tej pory przyjęto już kilka tysięcy wniosków.

+

Zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020r. poz. 568) Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim realizuje 4 zadania:

Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców

Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.

Formy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tylko do końca kwietnia 2020 r. została złożona następująca ilość wniosków: na pożyczki w sumie 4964 wnioski, z czego w formie elektronicznej złożono 2.649, a w wersji papierowej 2.315. O dofinansowanie wynagrodzeń wystąpiło 331podmiotów. O dofinansowanie samozatrudnionych złożono 228 wniosków a o dofinansowanie organizacji pozarządowych 3.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim prosi o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną. W tym celu należy: utworzyć konto na stronie internetowej www.praca.gov.pl za pomocą profilu zaufanego, który można założyć bez wychodzenia z domu posiadając konto bankowe obsługiwane przez Internet.

W celu zminimalizowania kolejek przed urzędem Dyrekcja PUP prosi przedsiębiorców o korzystanie z drogi elektronicznej przy składaniu wniosków.

W wyjątkowych sytuacjach na stronie internetowej PUP:
https://ostrowwielkopolski.praca.gov.pl

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
30
0
Napisz co o tym sądziszx