Nowoczesna sterylizatornia jest już gotowa

Udostępnij
Tweet

Kończy się kolejna inwestycja w ostrowskim szpitalu. Został on wyposażony w najnowocześniejszą w regionie centralną sterylizatornię. Poprzednia urągała obecnym standardom.

+

W obecnej sytuacji epidemiologicznej to szczególnie ważne i potrzebne miejsce. Do tego miejsca trafia mało ludzi, nawet pracowników. Ale bez steryzlizacji trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wszystkich zabiegowych oddziałów.

Tam dezynfekowane są wszystkie uszyte społecznie maseczki. Ciasnotę zastąpiła spora przestrzeń.

Koszt tej inwestycji to ponad 5,2 mln zł. 2,5 mln to środki szpitala, 1,5 mln zł przekazano z budżetu powiatu, a kwotę 1,2 mln otrzymaliśmy z rezerwy Premiera.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków i realizacji tej inwestycji. To wiele osób, które znówł połączyły się wokół potrzeb szpitala, a których nie sposób tu wymienić. Nie czas na świętowanie, obiekt musi być w pełenej dyspozycji!

Zamiast przecięcia wstęgi będzie więc niebawem mały filmik, pokazujący jak powstawało i jak funkcjonuje to nasze najmłodsze inwestycjne szpitalne dziecko. – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.
#RafałWielebski

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zadyma na proteście rolników (nowe zdjęcia)
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
5
0
Napisz co o tym sądziszx