Sadzą drzewa na deptaku

Ostrowski deptak jest coraz piękniejszy. Od wczoraj trwa akcja sadzenia drzew. W jego ciągu oraz na ulicy Sukienniczej posadzonych zostanie w sumie 19 grabów pospolitych „Fastigiata”. Na części deptaku zamontowano już także oświetlenie uliczne.

+

Pozostawione zostały miejsca na kolejne nasadzenia – będą to krzewy i trawy ozdobne, min. sosna górska „Humpy”, barwinek pospolity, dereń kanadyjski, dziurawiec kielichowaty, tawuła japońska, liliowiec „Stella de oro”, miksant cukrowy, rozplenica japońska, trzcinnik ostrokwiatowy. Ostrowski deptak wypełniony będzie zielenią.

Zaprojektowana w tym ciągu komunikacyjnym zieleń to kompozycja drzew, krzewów oraz traw ozdobnych, które nie wymagających dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych i są odporne na trudne warunki miejskiego środowiska. Dobór właśnie takich gatunków również stąd, że rośliny te prezentują się pięknie zarówno w okresie wegetacyjnym, jak i podczas jesiennych przebarwień.

– Ostrowski deptak ma tętnić życiem, być reprezentacyjnym elementem naszego Miasta. Stanowić bezpieczną przestrzeń miejską, gdzie organizować będziemy spotkania, wystawy i festiwale. Ma być naszym miejskim salonem – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY

61 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
61
0
Napisz co o tym sądziszx