OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nie przestrzegali zasad i spędzali czas poza domem

Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Obecność funkcjonariuszy na mieście ma na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom o konieczności przestrzegania wprowadzonych ograniczeń. Niestety są osoby, które lekceważą powagę sytuacji i nie stosują się do obowiązujących procedur oraz naruszają przepisy związane z ogłoszonym stanem epidemii.

+

7 kwietnia dwóch 19-latków korzystało z zewnętrznej siłowni. Mężczyźni przeskoczyli ogrodzenie placu zabaw, na którym znajduje się sprzęt do ćwiczeń i pomimo zakazu korzystali z siłowni. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejny przykład to spacer 22-latka po parku. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chodzi bez celu bo się nudzi.

Policjanci interweniowali też wobec czterech mężczyzn, którzy spotkali się na jednym z osiedli. Mężczyźni, nie dość, że spotkali się pomimo zakazu, to jeszcze nie zachowywali odpowiednich odległości między sobą.

Osoby, które naruszyły obostrzenia zostały ukarane mandatami karnymi.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Uznanie należy się tym, którzy wykazują się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia i zostają w domach, ograniczając wyjścia do minimum.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x