Zalało ulice Reymonta i Konopnickiej

Udostępnij
Tweet

Około godz. 19.00 nad Ostrowem Wlkp. przeszła ulewa połączona z kilkoma wyładowaniami atmosferycznymi. W wyniku sporej ilości deszczu zalało ulice, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania ulic Konopnickiej i Reymonta, gdzie wypływa z podziemnych kanałów deszczówka. Obecnie trwa tu budowa kolektora, którego zadaniem będzie wyłapywanie zanieczyszczeń drogowych spływających deszczówką.

+

Na co dzień w kanale poziom wody wynosi kilka centymetrów. Dziś podniósł się do ponad metra. Stojąca koparka na terenie prowadzonych prac była podmywana i zaczęła się przechylać. Ostatecznie pojawili się pracownicy firmy, którzy zapobiegli jej przewróceniu się.

Pobliski mieszkaniec Pan Krystian ubolewa, że kolejny raz została zalana ulica. – Woda dostała do domu. Tak się dzieje co większą nawałnicę i na razie nic się tutaj nie polepszyło. Było zapowiadane że przez zbiorniki (retencyjne) które są na ul. Wysockiej i kolejny w rejonie ulicy Torowej, miało być lepiej, a jest tak jak jest. Od 2003 roku co był robiony tutaj przecisk pod ulicą cyklicznie zalewa nad po nawałnicach trwających co najmniej pół godziny. Nie jest to przyjemna sytuacja, żeby w 21. wieku nie szło tego zrobić, żeby do mieszkania nie pchała się woda z kanału. – skomentował mieszkaniec Pan Krystian.

Niektorzy kierowcy z impetem wjeżdżali w zalaną ulicę.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wykoleił się pociąg z paliwem
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
7
0
Napisz co o tym sądziszx