OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zdecyduj na co wydać pieniądze z podatków

Trwa głosowanie na zadania w V edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Biorąc udział w prostym głosowaniu internetowym lub tradycyjnym, możesz zdecydować na co zostaną wydane pieniądze z podatków. Na ten cel co roku przeznaczony jest milion zł. Wybór jest spory, bo można wybrać spośród 122 projektów w 4 kategoriach.

+

Głosowanie będzie trwać tylko do 30 listopada. Milion podzielono na 600 tys. na zadania ogólnomiejskie duże, 200 tys. na zadania ogólnomiejskie małe, 100 tys. na zadanie rewitalizacyjne i 100 tys. na zadania edukacyjne. Na liście można znaleźć wiele ciekawych pomysłów. Oczywiście każdy powinien wg własnych kryteriów wybrać te zadania, które uzna za najbardziej właściwe.

Głosując można oddać po jednym głosie w każdej z czterech kategorii.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego powinni wejść na stronę internetową https://ostrow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski. Po aktywacji linku wyświetli się formularz elektronicznej karty do głosowania.

Na stronie głównej należy przewinąć ekran i przejrzeć listę projektów. Będąc zainteresowanym należy kliknąć w przycisk “więcej”, by przeczytać szczegóły. Na końcu by zagłosować należy kliknąć na górze tej strony w biały przycisk z czerwonym napisem “GŁOSOWANIE”. Trzeba mieć przygotowane nr pesel (4 ostatnie cyfry) i nazwisko panieńskie matki.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 20 grudnia 2019 roku.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x