Największa i najnowocześniejsza komenda. Zobacz zdjęcia

Pół tysiąca policjantów i pracowników Policji otrzymało do dyspozycji nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Oddany do użytku budynek jest największym w kraju tego typu obiektem, otwieranym w tym roku. W uroczystości uczestniczył Sylwester Tułajew Sekretarz Stanu w MSWiA oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

+

Ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne stanowisko kierowania, przestronne biura, wygodne szatnie, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji i wiele innych pomieszczeń mieści się w nowo otwartej siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Dzisiaj budynek został oddany do użytku. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Św. Gotarda w Kaliszu, której przewodniczył biskup Edward Janiak. W uroczystym apelu wziął udział Sylwester Tułajew Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

W uroczystym apelu wziął udział także insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z I Zastępcą insp. Romanem Kusterem i Zastępcą insp. Konradem Chmielewskim, parlamentarzyści, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz wielu gości. Gospodarzem uroczystości był insp. Dariusz Bieniek – Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Oddany policjantom do użytkowania budynek jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego łączna powierzchnia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników Policji. Budynek został zaprojektowany z myślą jak najlepszej obsługi mieszkańców Kalisza oraz warunków służby policjantów.

W nowej komendzie znajduje się nowoczesne stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, czynne całą dobę. Poza przestronnymi pomieszczeniami biurowymi funkcjonariusze mają do dyspozycji salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych oraz zautomatyzowaną strzelnicę. Na terenie policyjnego kompleksu znalazła się także nowa stacja obsługi radiowozów oraz kojce dla policyjnych psów.

CZYTAJ  Pacjent podpalił łóżko. Powód szokuje

Budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została ona sfinansowana z Programu modernizacji Policji w kwocie 48 mln. zł. oraz z funduszy przekazanych przez samorząd. Miasta Kalisza, który podarował na ten cel aż 10 mln. zł.

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
19
0
Napisz co o tym sądziszx