Rajski z Mikołajczykiem w duecie

Łukasz Mikołajczyk i starosta Paweł Rajski – ten teoretycznie egzotyczny duet połączył się w słusznej idei. Idei, która nie przeszkadzał gorący okres kampanii wyborczej. Połączył ich Meksyk, a konkretnie zaproszenie Ambasadora Meksyku, który spotkał się z uczniami, odwiedził zakłady m.in. Mahle oraz Lazur.

+

Ambasador Meksyku w Polsce, Alejandro Negrín odwiedził Powiat Ostrowski. W programie krótkiej wizyty przewidziano spotkanie z uczniami IV LO z tzw. klas hiszpańskich oraz z dziennikarzami i przedsiębiorcami.

W Ostrowie Wielkopolskim, Ambasadora Meksyku powitali: Łukasz Mikołajczyk Senator RP i jednocześnie przewodniczący Senackiej Grupy Polsko-Meksykańskiej, Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Małgorzata Jędroch Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim już  15 rok z rzędu oferuje naukę języka hiszpańskiego. O sprawności uczniów w posługiwaniu się tym językiem osobiście przekonał się Ambasador Meksyku, który rozmawiał z młodzieżą na temat systemu kształcenia w Polsce i Meksyku. Wyjątkowy gość odpowiadając na pytania uczniów mówił o swojej zaszczytnej funkcji, którą pełni w Polsce od 3 lat. Podkreślił również wiele podobieństw pomiędzy Meksykanami a  Polakami, które sprawiają, że czuje się tu jak w domu. Alejandro Negrín był pod wrażeniem poziomu, jaki zaprezentowały prowadzące prezentację uczennice klasy drugiej (czyli po jednym roku nauki języka hiszpańskiego). Po spotkaniu młodzież zgodnie stwierdziła, że możliwość poznania rdzennego mieszkańca Meksyku oraz zrozumienie jego mowy to wielka satysfakcja. Nauczyciel języka hiszpańskiego Agata Kosiek odnosząc się do dotychczasowych spotkań młodzieży z obcokrajowcami (z Peru, Hiszpanii, a teraz również z Meksyku) przyznała, że uczniom łatwiej jest zrozumieć mieszkańców Ameryki Łacińskiej, którzy mówią zdecydowanie wolniej niż Hiszpanie.

zdjecie

zdjecie

Kolejnym punktem wizyty była Powiatowa Galeria Sztuki Współczesnej, gdzie odbyło się krótkie spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów. Znakomicie mówiący po polsku Alejandro Negrín podkreślił, że Polska jest interesującym partnerem do współpracy ze względu na swój potencjał, jeden z największych w Europie Środkowo–Wschodniej wskaźników wzrostu gospodarczego. Warto podkreślić, że z roku na rok rośnie wartość wymiany gospodarczej pomiędzy Polską a Meksykiem. Jak podkreślił ambasador jeszcze 10 lat temu nie było wzajemnych inwestycji, a obecnie działa w Meksyku 60 polskich firm. Meksyk to również coraz popularniejszy kierunek turystyczny Polaków, każdego roku podróżuje tam 50 tysięcy Polaków.

CZYTAJ  Paduch pytał Klimek o kamery monitoringu. Kto ma rację?

zdjecie

Ambasador Meksyku w Polsce miał okazję zwiedzić firmę MAHLE BEHR Ostrów Wielkopolski gdzie spotkał się z przedsiębiorcami skupionymi w Izbie Przemysłowo – Handlowej Południowej Wielkopolski. Na zakończenie wizyty odwiedził również Spółdzielnię Mleczarską LAZUR w Nowych Skalmierzycach oraz specjalistyczne gospodarstwo ogrodnicze Państwa Nowackich w Ociążu

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
16
0
Napisz co o tym sądziszx