Potężne zderzenie auta z pociągiem

Przed godziną 11.00 doszło do poważnego wypadku auta osobowego z pociągiem w Ociążu. Młoda kobieta kierująca Oplem Astrą wjechała na niestrzeżony przejazd wprost pod pociąg. Intercity nadjeżdżał od strony Kalisza i uderzył w bok Opla od strony pasażera. Kobieta w chwili wyciągania była przytomna. Z auta wypadł silnik. Pociąg osobowy był relacji Warszawa – Wrocław.

+

Poszkodowana to najprawdopodobniej mieszkanka Ociąża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto się zatrzymało przed przejazdem i nagle ruszyło wprost pod pociąg. Telefon leżał niedaleko auta na torowisku. 19-latka ma rozległy uraz czaszkowo-mózgowy i jej stan jest określany jako ciężki.

CZYTAJ  Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
3 lat temu

A może przed takimi przejazdami zamontować wysokie progi zwalniające i to by załatwiło sprawe zatrzymywania sie

zzz
odpowiada  xyz
3 lat temu

Progi zamontować na torowisku, aby te pociągi tak szybko nie jeździły! I koniecznie naklejki na lokomotywach: „Samochody są wszędzie”.

321
3 lat temu

Jeżdzę dużo koleją na tej trasie i zawsze przejeżdżając przez ten przejazd zastanawiałem się kiedy będzie wypadek, nie był czasami w tym samym miejscu wypadek z 3-4 lata temu?

Lividiun
3 lat temu

kawałek bliżej jest przejazd przez tory z pola na pole z barierkami ,to jakas paranoja

adam
3 lat temu

Barierki zawsze moga nie zadzialac a auto zawsze przegra w konfrontacji z pociagiem.
Pamietam te przyspieszajace samochody gdy barierki schodzily w dol na przejezdzie przy ul.Slonecznej
Strzezony czy niestrzezony zawsze pozostanie zagadka dla samochodow.Wiecej rozwagi dla kierujavych.

Roman
3 lat temu

Nie wiem skąd to się bierze i czy tak uczą na kursach,ale zauważyłem że dużo kierowców albo stojąc na światłach trzyma wciśniętą nogę na sprzęgle z włączonym biegiem lub stojąc w korku trzyma cały czas nogę na hamulcu .Skąd takie nawyki nie wiem ale to niedopuszczalne i jest to powiem ordynarnie zwyrodnienie,nikt nie interesuje się że ten z tyły ma oczy jak bomby przez poprzedząjcego światła stop ale kogo to obchodzi

CEBE
odpowiada  Roman
3 lat temu

Np starszy automat, który nie wysprzegla

Leon
odpowiada  Roman
3 lat temu

Trzyma na hamulcu bo ma automata

Bibrus
3 lat temu

Pamiętaj…
Możesz znać przejazd kolejowy jak własną kieszen.
Możesz śmigać po nim codziennie nie zwracając na nic uwagi.
Możesz być przekonany że tu nic nie pojedzie.
Możesz ścigać się z opadającymi barierkami.
MOŻESZ ZGINĄĆ.

xyz
3 lat temu

Ten niestrzeżony przejazd powinni dawno zamknąć a drogę przedłużyć do ulicy Zakrzewki, na której są automatyczne rogatki.W końcu i tak jest polna droga równoległa do torowiska, którą wystarczy utwardzić a przejazd zamknąć. O tragedię tam bardzo łatwo zawracające tiry na przejeździe!!!!! , które pomyliły drogę do pobliskiej firmy a sam przejazd jest od strony Ostrowa za łukiem torowiska.

mariano
3 lat temu

W dwudziestym pierwszym wieku aby jeszcze istniały przejazdy bez barier to normalnemu człowiekowi w głowie się nie mieści …bariery które kosztują grosze w porównaniu do strat jakie ponosi kolej to kpina dziś takie bariery sterowane radiowo można spotkać na każdym czy prawie każdym osiedlu czy parkingu …. zważywszy że to nie pierwszy wypadek na tym przejeździe bariera za parę tysięcy załatwiła by sprawę ludzie na kolei zacznijcie myśleć !!!

123
odpowiada  mariano
3 lat temu

Przede wszystkim niech kierowcy zaczną myśleć bo to co ostatnio się dzieje na drogach to jakaś jedna, wielka kpina …

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  mariano
3 lat temu

Nie masz pojęcia o czym piszesz mariano ty stary komunisto. Po pierwsze, to nie barierki, tylko ROGATKI. A po drugie, to nie są te same ROGATKI, co zwykle szlabany na osiedlach. Zamontowanie takich ROGATEK kosztuje DUŻO pieniędzy. Jeśli ZASPONSORUJESZ, firma zewnętrzna z chęcią założy.

Muszka
3 lat temu

Ciekawe jak zdała prawo jazdy…

A.Z
odpowiada  Muszka
3 lat temu

Tak jak i ty, i każdy z nas.

Tobiasz
3 lat temu

Każdy kierowca trzyma telefon przy kierownicy dlaczego policja nie łapie mandat na trzymanie się telefonu więcej osób widze czy gada telefonie i nie widzi wszystko

K
odpowiada  Tobiasz
3 lat temu

Popieram, czas zacząć czytać słownik

41
0
Napisz co o tym sądziszx