O rewitalizacji na ostrowskim Rynku

Prezydent Miasta Beata Klimek oraz Przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji Mateusz Nycek zapraszają Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz wszystkich zainteresowanych rewitalizacją miasta na ostrowski Rynek na stoisko informacyjno-promocyjne w najbliższy wtorek 27 sierpnia 2019 r. w godz. 15.00-18.00.

+

– Wieloletni proces rewitalizacji chcemy prowadzić wspólnie z mieszkańcami, stąd w tym roku obok ambitnych i ważnych działań inwestycyjnych, wydzieliliśmy w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim specjalną pulę na społeczne zadania rewitalizacyjne – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To kolejna pionierska inicjatywa wyróżniająca nasze miasto wśród samorządów całej Polski. Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem w kraju, gdzie wprowadzono innowację społeczną w formie tzw. Rewitalizacyjnego Budżetu Obywatelskiego.

– W ramach tej nowej kategorii można realizować zadania o charakterze społecznym na obszarze rewitalizacji, który obejmuje Osiedla nr 1 „śródmieście” i Osiedle nr 11 „Powstańców Wielkopolskich”. Wartość jednego zadania rewitalizacyjnego nie może przekraczać 20 000 zł brutto – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego.

Podczas wtorkowego stoiska mieszkańcy będą mogli uzyskać nie tylko bieżące informacje, ale również bezpośrednią pomoc i wsparcie w wypełnieniu wniosków na zadania rewitalizacyjne w trwającego naboru ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaprezentowana zostanie miejska koncepcja zagospodarowania terenu Rynku,  jak również najnowsze informacje o inwestycjach rewitalizacyjnych i realizacji projektu „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego” dofinansowanego ze środków UE.

– Po intensywnym okresie przygotowawczym, projektowym i przetargowym największe inwestycje rewitalizacyjne wchodzą obecnie w fazę realizacji – wskazuje Mikołaj Kostka, Zastępca Prezydenta Miasta.

Kompleksowy projekt, na który Miasto pozyskało ponad 9 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich obejmuje m.in. modernizację traktu od Placu Rowińskiego, poprzez ul. Wiosny Ludów i tzw. „Deptaku” na ul. Kolejowej, a także modernizację Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru w Parku Miejskim oraz przebudowę Sali Sesyjnej i utworzenie Ostrowskiego Centrum Aktywności Lokalnej.

O tym wszystkim będzie można porozmawiać z władzami miasta, przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji na ostrowskim Rynku już we wtorek w godz. 15.00-18.00.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu

– Jestem przekonany, że kolejna tego rodzaju inicjatywa, po wcześniejszym udanym stoisku informacyjno – promocyjnym na ostrowskim Deptaku, wniesie istotny wkład w realizację procesu rewitalizacji miasta wspólnie z mieszkańcami – podkreśla Mateusz Nycek, przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Ostrowski Komitet Rewitalizacji to społeczny organ opiniodawczy – doradczy Prezydenta Miasta w sprawach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i oceną procesu rewitalizacji utworzony na podstawie przepisów ustawy o rewitalizacji oraz uchwały Rady Miejskiej. Powołany został Zarządzeniem Prezydent Miasta Beaty Klimek z dnia 31 stycznia 2017 r.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NFZ
4 lat temu

TAK samorzad bedzie z podatnika srodków malowac fasady prywatnych kamienic a dzieci RP beda żebrac o fundusze na ratowanie zdrowia w klinikach USA . To jest własnie system 500+ itp., Wstyd ma za taka politykę rzadu Po czy PIS ta sama złodziejska formacja co dba o wlasne koryto .

AnnaA
4 lat temu

Jestem za rewitalizacją centrum Naszego miasta, faktycznie Rynek nie prezentuje się okazale. Gdyby nie prywatne restauracje wraz z tzw „ogródkami” Rynek wyglada smutno i przygnębiająco.
Inną kwestią jest to, ze całe Nasze Miasto wymaga rewitalizacji, a nade wszystko szerszego spojrzenia Włodarzy na pozostałe części miasta.
Szczególną uwagę należałoby zwrócić na kwestie porządkowe, kwestie zagospodarowania terenów zielonych oraz opłakany stan dróg!!!!

Znak
4 lat temu

I pioruny walily w Klimkowa za bratanie się z pedałem Biedroniem

yguuihu
4 lat temu

Ostrów to tylko alkoholizm, bijatyki, strach po ulicach chodzić a policji brak, wieczorami słychać jak bandyci urządzają sobie uliczne wyścigi samochodami bez tłumików i motorami, gdzie jest policja – zwiększyć siły policyjne a nie urządzać spelunę i dyskotekę w rynku.

14
0
Napisz co o tym sądziszx