O rewitalizacji na ostrowskim Rynku

Udostępnij
Tweet

Prezydent Miasta Beata Klimek oraz Przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji Mateusz Nycek zapraszają Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz wszystkich zainteresowanych rewitalizacją miasta na ostrowski Rynek na stoisko informacyjno-promocyjne w najbliższy wtorek 27 sierpnia 2019 r. w godz. 15.00-18.00.

+

– Wieloletni proces rewitalizacji chcemy prowadzić wspólnie z mieszkańcami, stąd w tym roku obok ambitnych i ważnych działań inwestycyjnych, wydzieliliśmy w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim specjalną pulę na społeczne zadania rewitalizacyjne – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To kolejna pionierska inicjatywa wyróżniająca nasze miasto wśród samorządów całej Polski. Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem w kraju, gdzie wprowadzono innowację społeczną w formie tzw. Rewitalizacyjnego Budżetu Obywatelskiego.

– W ramach tej nowej kategorii można realizować zadania o charakterze społecznym na obszarze rewitalizacji, który obejmuje Osiedla nr 1 „śródmieście” i Osiedle nr 11 „Powstańców Wielkopolskich”. Wartość jednego zadania rewitalizacyjnego nie może przekraczać 20 000 zł brutto – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego.

Podczas wtorkowego stoiska mieszkańcy będą mogli uzyskać nie tylko bieżące informacje, ale również bezpośrednią pomoc i wsparcie w wypełnieniu wniosków na zadania rewitalizacyjne w trwającego naboru ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaprezentowana zostanie miejska koncepcja zagospodarowania terenu Rynku,  jak również najnowsze informacje o inwestycjach rewitalizacyjnych i realizacji projektu „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego” dofinansowanego ze środków UE.

– Po intensywnym okresie przygotowawczym, projektowym i przetargowym największe inwestycje rewitalizacyjne wchodzą obecnie w fazę realizacji – wskazuje Mikołaj Kostka, Zastępca Prezydenta Miasta.

Kompleksowy projekt, na który Miasto pozyskało ponad 9 mln złotych dofinansowania z funduszy europejskich obejmuje m.in. modernizację traktu od Placu Rowińskiego, poprzez ul. Wiosny Ludów i tzw. „Deptaku” na ul. Kolejowej, a także modernizację Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru w Parku Miejskim oraz przebudowę Sali Sesyjnej i utworzenie Ostrowskiego Centrum Aktywności Lokalnej.

O tym wszystkim będzie można porozmawiać z władzami miasta, przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji na ostrowskim Rynku już we wtorek w godz. 15.00-18.00.

CZYTAJ  Sytuacja Maksia przed Świętami

– Jestem przekonany, że kolejna tego rodzaju inicjatywa, po wcześniejszym udanym stoisku informacyjno – promocyjnym na ostrowskim Deptaku, wniesie istotny wkład w realizację procesu rewitalizacji miasta wspólnie z mieszkańcami – podkreśla Mateusz Nycek, przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Ostrowski Komitet Rewitalizacji to społeczny organ opiniodawczy – doradczy Prezydenta Miasta w sprawach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i oceną procesu rewitalizacji utworzony na podstawie przepisów ustawy o rewitalizacji oraz uchwały Rady Miejskiej. Powołany został Zarządzeniem Prezydent Miasta Beaty Klimek z dnia 31 stycznia 2017 r.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NFZ
4 lat temu

TAK samorzad bedzie z podatnika srodków malowac fasady prywatnych kamienic a dzieci RP beda żebrac o fundusze na ratowanie zdrowia w klinikach USA . To jest własnie system 500+ itp., Wstyd ma za taka politykę rzadu Po czy PIS ta sama złodziejska formacja co dba o wlasne koryto .

AnnaA
4 lat temu

Jestem za rewitalizacją centrum Naszego miasta, faktycznie Rynek nie prezentuje się okazale. Gdyby nie prywatne restauracje wraz z tzw „ogródkami” Rynek wyglada smutno i przygnębiająco.
Inną kwestią jest to, ze całe Nasze Miasto wymaga rewitalizacji, a nade wszystko szerszego spojrzenia Włodarzy na pozostałe części miasta.
Szczególną uwagę należałoby zwrócić na kwestie porządkowe, kwestie zagospodarowania terenów zielonych oraz opłakany stan dróg!!!!

Znak
4 lat temu

I pioruny walily w Klimkowa za bratanie się z pedałem Biedroniem

yguuihu
4 lat temu

Ostrów to tylko alkoholizm, bijatyki, strach po ulicach chodzić a policji brak, wieczorami słychać jak bandyci urządzają sobie uliczne wyścigi samochodami bez tłumików i motorami, gdzie jest policja – zwiększyć siły policyjne a nie urządzać spelunę i dyskotekę w rynku.

14
0
Napisz co o tym sądziszx