Wnuczka uratowała babcię z płonącego domu

Udostępnij
Tweet

O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Lewkowa, która gotowała obiad dla swoich bliskich. W pewnym momencie wnuczka poinformowała ją o wydobywającym się dymie z kotłowni, znajdującej się wewnątrz budynku mieszkalnego. Kobieta, poruszająca się na co dzień na wózku inwalidzkim, dostała cenny czas na ewakuację. W tej pomogła też córka kobiety.

+

Pierwsi na miejsce dotarli strażacy ochotnicy z Czekanowa. To oni weszli do zadymionego budynku i wynieśli butlę gazową, ponieważ starsza kobieta w pośpiechu nie wyłączyła gazu. Po kilku minutach dotarła straż z Ostrowa Wlkp. Podjęto decyzję o otwarciu drzwi od kotłowni i podaniu wody z jednego węża. Budynek zaczęto wietrzyć. Niestety dym dotarł do wszystkich mieszkań, co spowoduje niemożność zamieszkania w nim w najbliższym czasie z uwagi na przesiąknięcie dymem ubrań, mebli itd. Rozmiar jest tym bardziej dotkliwy, ponieważ niedawno dom był wyremontowany. 

Na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, z czego jeden z nich jest byłym strażakiem OSP. Wiedział on, że nie należy otwierać drzwi, żeby nie dawać tlenu do źródła pożaru.

Na szczęście kobieta znajdzie schronienie u swoich dzieci. Na ten moment kobieta nie potrafiła wytłumaczyć powodu pożaru, ponieważ nikt w kotłowni nie palił tego dnia. 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje mężczyzna po pożarze kamienicy (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
4 lat temu

Każdy widzi wszystko u kogoś, a swoją osobę uważa za kryształ…

Agnieszka Gruszka -Rychlik
4 lat temu

Dla sprostowania dla Państwa, którzy tak doskonale się znają na życiu mojej mamy.
Mama ma DWA bojlery w domu, bo jak ktoś słusznie zauważył jeździ na wózku więc latem nie ma jak napalić.

Skoro Państwu tak bardzo dobrze idzie ocenianie przyczyn zapalenia (nawet lepiej niż Dowódcy Straży Pożarnej) to mogą się Państwo wykazać- serdecznie zapraszamy jutro, wtedy będziecie Państwo mogli wykazać się zdolnością Państwa paluszków, które tak zwinnie piszą opinie, wspólnie posprzątamy pozostałości po pożarze.

Życzę miłego wieczoru.

Janina
4 lat temu

Panie Janie lepiej palić śmieciami i być skromnym człowiekiem niż udawać bogacza przed ludźmi kiedy dom jest na sprzedaż żyć skromnie a nie na pokaz ludzia stal się wypadek a Pan oczernia czym pala sam Pan nie jest idealny O sobie niech Pan pisze a nie o innych

jadzia
odpowiada  Janina
4 lat temu

Palic śmieciami latem.Pani Janino a czy pani dobrze sie czuje?Dobrze ze nie mieszkam juz na wsi 16 lat.Tragedia.A pomyslała pani ze z komina lecą iskry i można zapalic trawe,zboza???Jak można palic latem w piecu to chyba tylko w Lewlkowcu.

Robert
4 lat temu

Latem nikt nie chce wąchac smrodów z komina sasiada i nie potrzeba za 10 000 paneli słonecznych na dachu a podgrzewacz przepływowy wody za 300 zł.Skoro kogos stać na BMW i Mercedesa to na 2 zł dziennie za prąd z podgrzewacza nie???Ten pan z Baru z Lotniczej biedny nie jest a smrodzi na pół wsi!

ikkop
4 lat temu

jeahhh..parówa mistrz..:))

Mieszkaniec
4 lat temu

Szybka i doskonała reakcja służb dziękujemy!

Marcin
4 lat temu

O co chodzi z tymi brzydkimi trampolinami przed każdym gospodarstwem,to jakiś sport narodowy ???

Janusz
4 lat temu

w 21 wieku jeszcze korzystać z kotłowni i pakić w piecu…. brak słów…. co za średniowiecze….. nie to to u nas nowiutkie termy za 10 000 zł

Januszr
4 lat temu

Z kotłowni w tych czassch jeszcze korzystac? Widac ze sredniowiecze w polskich wsiach Ma sie dobrze. Cale szczescie ze wnuczka przyjechala z miasta do babci na wies na wakacje i uratowala wszystkicg i wszystko

Jan
4 lat temu

Może się ktoś z Ochrony srodowiska zainteresuje tym ze w Lewkowie przy upale 30 stponi pali sie w piecach centralnych aby podgrzac wode w bojlerze do kąpania i pali sie czym popadnie(smieciami) Najwięcej smrodza własciciel Baru na lotniczej i pani radna gminy Pani K… a biedni nie są i mogli by miec bojler elektryczny choć na lato i nie truć sąsiadów.W spalony tym domu też palono w piecu centralnym bo przed domem lezy sterta drewna na opał.

Ona
odpowiada  Jan
4 lat temu

A od kiedy to jest zakaz palenia drewnem latem żeby ogrzać wodę do kąpieli? Co 2 dom tak robi Panie nowoczesny. Oby Panu ta terma za 10000 rozumu nie popatrzyła

Agnieszka Gruszka -Rychlik
odpowiada  Jan
4 lat temu

Panie Janie, to że leży drewno to oznacza, że jest naszykowane na zimę. Proszę nie oceniać jeżeli nie zna Pan powodu zapalenia. Nasza rodzina nie życzy sobie takich komentarzy.
Oby Pan w życiu doświadczył dobroci od swoich sąsiadów takich jakich ma moja mama, którzy w dniu dzisiejszym nam bardzo pomogli. Dziękujemy im za to.

Więcej empatii życzę 🙂

Kiki
odpowiada  Jan
4 lat temu

Żenada człowieku jak do tej pory funkcjonowałes na tym padole? Normalnie ideał, nie oceniaj w ten sposób bo sam na pewno kryształowy nie jesteś dobrze ze sąsiad nie pyta czy może w piecu napalic bo zimą by zamarzl

loloo
odpowiada  Jan
4 lat temu

jakie imie taki komentarz

26
0
Napisz co o tym sądziszx