Wnuczka uratowała babcię z płonącego domu

O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Lewkowa, która gotowała obiad dla swoich bliskich. W pewnym momencie wnuczka poinformowała ją o wydobywającym się dymie z kotłowni, znajdującej się wewnątrz budynku mieszkalnego. Kobieta, poruszająca się na co dzień na wózku inwalidzkim, dostała cenny czas na ewakuację. W tej pomogła też córka kobiety.

+

Pierwsi na miejsce dotarli strażacy ochotnicy z Czekanowa. To oni weszli do zadymionego budynku i wynieśli butlę gazową, ponieważ starsza kobieta w pośpiechu nie wyłączyła gazu. Po kilku minutach dotarła straż z Ostrowa Wlkp. Podjęto decyzję o otwarciu drzwi od kotłowni i podaniu wody z jednego węża. Budynek zaczęto wietrzyć. Niestety dym dotarł do wszystkich mieszkań, co spowoduje niemożność zamieszkania w nim w najbliższym czasie z uwagi na przesiąknięcie dymem ubrań, mebli itd. Rozmiar jest tym bardziej dotkliwy, ponieważ niedawno dom był wyremontowany. 

Na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, z czego jeden z nich jest byłym strażakiem OSP. Wiedział on, że nie należy otwierać drzwi, żeby nie dawać tlenu do źródła pożaru.

Na szczęście kobieta znajdzie schronienie u swoich dzieci. Na ten moment kobieta nie potrafiła wytłumaczyć powodu pożaru, ponieważ nikt w kotłowni nie palił tego dnia. 

POLECANE NEWSY
26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Oliwia
2 lat temu

Mam bohaterskie przyjaciółki???

..
2 lat temu

Sprawiedliwa nie na temat paciorek i AA przemeczona jesteś.

loloo
odpowiada  Jan
2 lat temu

jakie imie taki komentarz

ikkop
odpowiada  Iris
2 lat temu

pokaz gebe pajacu jak taki odwazny jestes..

Janusz
odpowiada  Iris
2 lat temu

popieram w 100%

Janusz
odpowiada  Sprawiedliwa
2 lat temu

Teściowa pewnie pochodzi ze wsi…. Nie pozwól jej na kontakt z dziecmi i wnukami!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ala
2 lat temu

Jakie głupki tu piszą nieoczytane. Co wy z tym paleniem śmieci skoro napisane jest że w kotłowni NIKT NIE PALIŁ. Siły dla rodziny i zdrowia dla starszej pani bo biedna pewnie cała w nerwach. A wy zamiast pluc ludziom w twarz to nie lepiej zbiórkę zorganizować na farbe lub skrzyknac się na wspólne sprzątanie i pomoc babuni?

Sprawiedliwa
2 lat temu

Moich teściów strawi ogień piekielny za nierówne traktowanie dzieci i wnuków.

Iris
2 lat temu

Wiocha pali śmieci w piecu na potęgę i tyle ! My w mieście bulimy do OZC mamy latem ciepłą wodę non stop zimą ogrzewanie nie zatruwamy środowiska , ale płacimy i płaczemy i też mieszkamy w domkach jednorodzinnych . wielki czas żeby straż miejska , czas przerobić na straż wiejską pojechała w okolice Ostrowa . Kto to widział w dzisiejszych czasach przy wysokiej temperaturze piec odpalać ??? Na ciepłą wodę ? Ludzie ! Ogarnijcie się ! A starsze Panie nieporadne to rodzina powinna ogarnąć . Widocznie Pani Starsza była bez należytej opieki rodziny .

Zdzich
2 lat temu

Do Robert. A co zazdrościsz że cię nie stać na BMW że tak pierdolisz??

26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x