Wnuczka uratowała babcię z płonącego domu

O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Lewkowa, która gotowała obiad dla swoich bliskich. W pewnym momencie wnuczka poinformowała ją o wydobywającym się dymie z kotłowni, znajdującej się wewnątrz budynku mieszkalnego. Kobieta, poruszająca się na co dzień na wózku inwalidzkim, dostała cenny czas na ewakuację. W tej pomogła też córka kobiety.

+

Pierwsi na miejsce dotarli strażacy ochotnicy z Czekanowa. To oni weszli do zadymionego budynku i wynieśli butlę gazową, ponieważ starsza kobieta w pośpiechu nie wyłączyła gazu. Po kilku minutach dotarła straż z Ostrowa Wlkp. Podjęto decyzję o otwarciu drzwi od kotłowni i podaniu wody z jednego węża. Budynek zaczęto wietrzyć. Niestety dym dotarł do wszystkich mieszkań, co spowoduje niemożność zamieszkania w nim w najbliższym czasie z uwagi na przesiąknięcie dymem ubrań, mebli itd. Rozmiar jest tym bardziej dotkliwy, ponieważ niedawno dom był wyremontowany. 

Na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, z czego jeden z nich jest byłym strażakiem OSP. Wiedział on, że nie należy otwierać drzwi, żeby nie dawać tlenu do źródła pożaru.

Na szczęście kobieta znajdzie schronienie u swoich dzieci. Na ten moment kobieta nie potrafiła wytłumaczyć powodu pożaru, ponieważ nikt w kotłowni nie palił tego dnia. 

CZYTAJ  Jechał "nową" trasa do znanej firmy i rozbił się

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Oliwia
3 lat temu

Mam bohaterskie przyjaciółki???

..
3 lat temu

Sprawiedliwa nie na temat paciorek i AA przemeczona jesteś.

Ala
3 lat temu

Jakie głupki tu piszą nieoczytane. Co wy z tym paleniem śmieci skoro napisane jest że w kotłowni NIKT NIE PALIŁ. Siły dla rodziny i zdrowia dla starszej pani bo biedna pewnie cała w nerwach. A wy zamiast pluc ludziom w twarz to nie lepiej zbiórkę zorganizować na farbe lub skrzyknac się na wspólne sprzątanie i pomoc babuni?

Sprawiedliwa
3 lat temu

Moich teściów strawi ogień piekielny za nierówne traktowanie dzieci i wnuków.

Janusz
odpowiada  Sprawiedliwa
3 lat temu

Teściowa pewnie pochodzi ze wsi…. Nie pozwól jej na kontakt z dziecmi i wnukami!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iris
3 lat temu

Wiocha pali śmieci w piecu na potęgę i tyle ! My w mieście bulimy do OZC mamy latem ciepłą wodę non stop zimą ogrzewanie nie zatruwamy środowiska , ale płacimy i płaczemy i też mieszkamy w domkach jednorodzinnych . wielki czas żeby straż miejska , czas przerobić na straż wiejską pojechała w okolice Ostrowa . Kto to widział w dzisiejszych czasach przy wysokiej temperaturze piec odpalać ??? Na ciepłą wodę ? Ludzie ! Ogarnijcie się ! A starsze Panie nieporadne to rodzina powinna ogarnąć . Widocznie Pani Starsza była bez należytej opieki rodziny .

Janusz
odpowiada  Iris
3 lat temu

popieram w 100%

ikkop
odpowiada  Iris
3 lat temu

pokaz gebe pajacu jak taki odwazny jestes..

Zdzich
3 lat temu

Do Robert. A co zazdrościsz że cię nie stać na BMW że tak pierdolisz??

Ktos
3 lat temu

Jak nie macie o czym pisać buraki to piszcie o własnej dupie nie znacie sytuacji to mordy w kubeł bierzcie przykład z dziewczynek te wstrętne wpisy zachowajcie do siebie Edziu jestem super gościem nie przejmuj się burakami prędzej czy później ich to samo spotka

Monika Bijak-Rychlik
3 lat temu

Gdy czytam te pożal się Boże komentarze to przepraszam bardzo ale nóż w gardle staje że są tak nieczuli i chamscy ludzie na tym świecie !Na szczęście moja mama ma bardzo życzliwych sąsiadów którzy przybiegli z pomocą .Gdy nie znacie sprawy to nie oceniajcie i dla sprostowania dla pewnej pani to wnuczki mieszkają z babcią i za tak odpowiedzialne zachowanie i dojrzałość to należą im się brawa bochatetska postawa jak dziewczynek tak i niepełnosprawnej mojej mamy a wy ludzie zamias wypisywać durne złośliwe komentarze to powinniście wziąć przykład z 11 i 13 latki bo są bardziej dojrzałe niż wy bo wasze zachowanie jest na poziomie przedszkolnym!Ps oby was takie nieszczęście w życiu nie spotkało!

Maniek
3 lat temu

Każdy widzi wszystko u kogoś, a swoją osobę uważa za kryształ…

Agnieszka Gruszka -Rychlik
3 lat temu

Dla sprostowania dla Państwa, którzy tak doskonale się znają na życiu mojej mamy.
Mama ma DWA bojlery w domu, bo jak ktoś słusznie zauważył jeździ na wózku więc latem nie ma jak napalić.

Skoro Państwu tak bardzo dobrze idzie ocenianie przyczyn zapalenia (nawet lepiej niż Dowódcy Straży Pożarnej) to mogą się Państwo wykazać- serdecznie zapraszamy jutro, wtedy będziecie Państwo mogli wykazać się zdolnością Państwa paluszków, które tak zwinnie piszą opinie, wspólnie posprzątamy pozostałości po pożarze.

Życzę miłego wieczoru.

26
0
Napisz co o tym sądziszx