Wnuczka uratowała babcię z płonącego domu

Udostępnij
Tweet

O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Lewkowa, która gotowała obiad dla swoich bliskich. W pewnym momencie wnuczka poinformowała ją o wydobywającym się dymie z kotłowni, znajdującej się wewnątrz budynku mieszkalnego. Kobieta, poruszająca się na co dzień na wózku inwalidzkim, dostała cenny czas na ewakuację. W tej pomogła też córka kobiety.

+

Pierwsi na miejsce dotarli strażacy ochotnicy z Czekanowa. To oni weszli do zadymionego budynku i wynieśli butlę gazową, ponieważ starsza kobieta w pośpiechu nie wyłączyła gazu. Po kilku minutach dotarła straż z Ostrowa Wlkp. Podjęto decyzję o otwarciu drzwi od kotłowni i podaniu wody z jednego węża. Budynek zaczęto wietrzyć. Niestety dym dotarł do wszystkich mieszkań, co spowoduje niemożność zamieszkania w nim w najbliższym czasie z uwagi na przesiąknięcie dymem ubrań, mebli itd. Rozmiar jest tym bardziej dotkliwy, ponieważ niedawno dom był wyremontowany. 

Na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, z czego jeden z nich jest byłym strażakiem OSP. Wiedział on, że nie należy otwierać drzwi, żeby nie dawać tlenu do źródła pożaru.

Na szczęście kobieta znajdzie schronienie u swoich dzieci. Na ten moment kobieta nie potrafiła wytłumaczyć powodu pożaru, ponieważ nikt w kotłowni nie palił tego dnia. 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  13-latka topiła się w jeziorze. Była z nią pijana 15-latka
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Oliwia
4 lat temu

Mam bohaterskie przyjaciółki???

..
4 lat temu

Sprawiedliwa nie na temat paciorek i AA przemeczona jesteś.

Ala
4 lat temu

Jakie głupki tu piszą nieoczytane. Co wy z tym paleniem śmieci skoro napisane jest że w kotłowni NIKT NIE PALIŁ. Siły dla rodziny i zdrowia dla starszej pani bo biedna pewnie cała w nerwach. A wy zamiast pluc ludziom w twarz to nie lepiej zbiórkę zorganizować na farbe lub skrzyknac się na wspólne sprzątanie i pomoc babuni?

Sprawiedliwa
4 lat temu

Moich teściów strawi ogień piekielny za nierówne traktowanie dzieci i wnuków.

Janusz
odpowiada  Sprawiedliwa
4 lat temu

Teściowa pewnie pochodzi ze wsi…. Nie pozwól jej na kontakt z dziecmi i wnukami!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iris
4 lat temu

Wiocha pali śmieci w piecu na potęgę i tyle ! My w mieście bulimy do OZC mamy latem ciepłą wodę non stop zimą ogrzewanie nie zatruwamy środowiska , ale płacimy i płaczemy i też mieszkamy w domkach jednorodzinnych . wielki czas żeby straż miejska , czas przerobić na straż wiejską pojechała w okolice Ostrowa . Kto to widział w dzisiejszych czasach przy wysokiej temperaturze piec odpalać ??? Na ciepłą wodę ? Ludzie ! Ogarnijcie się ! A starsze Panie nieporadne to rodzina powinna ogarnąć . Widocznie Pani Starsza była bez należytej opieki rodziny .

Janusz
odpowiada  Iris
4 lat temu

popieram w 100%

ikkop
odpowiada  Iris
4 lat temu

pokaz gebe pajacu jak taki odwazny jestes..

Zdzich
4 lat temu

Do Robert. A co zazdrościsz że cię nie stać na BMW że tak pierdolisz??

Ktos
4 lat temu

Jak nie macie o czym pisać buraki to piszcie o własnej dupie nie znacie sytuacji to mordy w kubeł bierzcie przykład z dziewczynek te wstrętne wpisy zachowajcie do siebie Edziu jestem super gościem nie przejmuj się burakami prędzej czy później ich to samo spotka

Monika Bijak-Rychlik
4 lat temu

Gdy czytam te pożal się Boże komentarze to przepraszam bardzo ale nóż w gardle staje że są tak nieczuli i chamscy ludzie na tym świecie !Na szczęście moja mama ma bardzo życzliwych sąsiadów którzy przybiegli z pomocą .Gdy nie znacie sprawy to nie oceniajcie i dla sprostowania dla pewnej pani to wnuczki mieszkają z babcią i za tak odpowiedzialne zachowanie i dojrzałość to należą im się brawa bochatetska postawa jak dziewczynek tak i niepełnosprawnej mojej mamy a wy ludzie zamias wypisywać durne złośliwe komentarze to powinniście wziąć przykład z 11 i 13 latki bo są bardziej dojrzałe niż wy bo wasze zachowanie jest na poziomie przedszkolnym!Ps oby was takie nieszczęście w życiu nie spotkało!

26
0
Napisz co o tym sądziszx