Generalny remont ostrowskiej szkoły

Udostępnij
Tweet

Intensywne prace modernizacyjne trwają w Szkole Podstawowej nr 9. W budynku wymieniana jest instalacja wodno-sanitarna i elektryczna, a po wakacjach na uczniów będą czekać odnowione sale, korytarze i łazienki. To największa inwestycja oświatowa w tym roku – będzie kosztować budżet miasta blisko 1,6 mln zł.

+

Obecnie szkoła bardziej przypomina plac budowy niż placówkę oświatową, ale prace muszą zakończyć się 31 sierpnia br., aby uczniowie mogli wrócić do wyremontowanej i bezpiecznej szkoły.

W szkole wykonano prace rozbiórkowe, częściowo wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, trwa tynkowanie i malowanie ścian. W łazienkach pojawiła się nowa glazura i aramtura sanitarna, wykonane zostały podwieszane sufity i wentylacja. W budynku wymieniona została instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania.

– Tak szerokie prace modernizacyjne to prawie jak budowanie szkoły od nowa – mówi prezydent Beata Klimek. – Uczniowie wrócą do odnowionej, bezpiecznej i komfortowej szkoły. Z pewnością będą zaskoczeni efektem końcowym. Ja już nie mogę się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Niki
4 lat temu

Żeby nie było jak na stadionie w Skalmierzycach ta sama firma robiła trybuny i potężna lipa i trybuny poszły w złom i inna firma robiła i było ok dlatego pani Beato żeby nie było

Tulipan
4 lat temu

A co tu komentować .Tej szkole Poprostu był potrzebny remont który nie tylko będzie miał względy estetyczne ale Przedewszystkim bezpieczeństwo dzieci tej szkoły.

Mika
4 lat temu

Brak komentarzy? Szok!

3
0
Napisz co o tym sądziszx