Ruszyło 500+ na KAŻDE dziecko. Zarejestrowaliście „pierwsze dziecko”?

Udostępnij
Tweet

Od dziś można składać wnioski o przyznanie świadczenia Rodzina 500 plus w nowej wersji „na pierwsze dziecko”. Świadczenie należy się na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, nawet jeśli jest jedynakiem. Są w Polsce gminy, które już dzisiaj zaczęły wypłacać to świadczenie.

+

Przez lipiec będzie można rejestrować wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Nowy formularz liczy tylko dwie kartki i jest prostszy do wypełnienia.

Od północy złożono już ponad 250 tysięcy wniosków online. Niektóre systemu bankowe mają problemy z działaniem z uwagi na obciążenie. Tylko złożenie wniosku do końca września 2019 roku gwarantuje, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach, czyli także na pierwsze dziecko zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania od lipca.

Program dotrze do około 6,8 miliona dzieci. Koszt programu od 1 kwietnia 2016 roku wyniósł ponad 70 miliardów złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Będą wymieniać się ubraniami. Nowa akcja w hali arena
Subskrybuj
Powiadom o

75 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rolnik.
4 lat temu

Durna babo,drożeje bo plony niższe,susza !!! Będzie w przyszłym roku jeszcze drożej ! Bo nie mamy siana i zboża – popatrz na pola ! Nie ma czym zwierzęta karmić z pola a pasze drogie i trzeba kupić ! Ani PiS,ani.PO,ani 500+,.ani inne decyzje nie zatrzymają drożyzny,jeśli produkcja trzody i plonów będzie rosła a niektóre gospodarstwa splajtują ! Cieszcie się,że coś rodziny dostały !

zwykła kowalska
4 lat temu

Ludzie nic nie rozumieją… cieszą się, że dostają pieniądze od Państwa ale nie widzą jak wszystko drożeje (a prawdziwe podwyżki dopiero przed nami) w jakim tempie rosną podatki, opłaty za prąd, śmieci, jaka jest obecna i prognozowana inflacja. Ktoś poniżej pytał co nam dało PO. Dało deflację (o ile ten ktoś wie co to znaczy). 4 lata temu za 100 zł wyjeżdżałam z marketu z koszykiem jedzenia, teraz za tą samą kwotę wychodzę z reklamówką. Wszystko co ludzie dostajecie oddajecie w inny sposób już teraz, a za parę lat będą to jeszcze spłacać nasze dzieci. Tylko ciekawe z czego, bo przedsiębiorców do tego czasu wykończą opłatami, a na kokosy w budżetówce też nie ma co liczyć bo i tam wielka finansowa dziura. Bardzo nie chcę, żeby PIS wygrał kolejne wybory, ale wiem, że tak się stanie… widzę to po większości komentarzy i po toku myślenia większości polskiego społeczeństwa, któremu umysły wypacza TVPiS. Pozdrawiam

Atis
4 lat temu

PiS rzucił kiełbachę wyborczą.

jazzi
4 lat temu

TERAZ BEDZIE SIE DZIAŁO . 15-TO LATKI W CIĄŻY

tępa siła robocza
odpowiada  jazzi
4 lat temu

no i o to chodzi żeby się niewolniki mnożyły .

NO RESPECT
4 lat temu

Akurat część tych pieniędzy natychmiast wraca do Skarbu Państwa. W postaci akcyzy na alkohol i tytoń.

123
4 lat temu

Co platfusy – lamusy dały zwykłym obywatelom ???

C.
odpowiada  123
4 lat temu

Dały, ale szanse złodziejom na dorobienie sie. I to ich teraz boli najbardziej. Pozdrawiam was złodzieje i kombinatorzy.

Suweren
odpowiada  123
4 lat temu

Amebo umysłowa. Przecież to jest kiełbasa wyborcza (kupowanie głosów) przed wyborami. Rozdawanie kasyna prawo i lewo.

Mądry
4 lat temu

Pis traktuje ludzi jak świnie i daje im na pasze zamiast zmniejszyć podatek VAT i PIT dla wszystkich.

Rosyjski Amerykanin
odpowiada  Mądry
4 lat temu

A czy platfusy cokolwiek obniżyły ? za ich kadencji na nic nie bylo i jeszcze wiek emerytalny podniesli!!!

M
4 lat temu

Obecny Polski Rząd „PiS” jest mądrzejszy niż się komuś wydaje. Faktem jest że przekazuje potężne pieniądze rodzinom, ale oni mają świadomość, że te pieniądze wrócą w jakims procencie do skarbu panstwa tytulem podatku. po za tym program ten zwieksza dzietnosc rodzin. jedynie ktos musi dopracować aby 500+ przyznawac tylko pracujacym rodzicom. A za PO nie było pieniędzy na dzieci, na emerytów i jeszcze wiek emerytalny podnieśli. gdyby jeszcze rzadzili to by teraz podnieśli wiek emerytalny do 75lat aby ludzie odebrali ze 4 emerytury i do piachu…

Statystyka
odpowiada  M
4 lat temu

Akurat nie wypływa na przyrost naturalny. Proszę spojrzeć na dane GUS

@Statystyka
odpowiada  M
4 lat temu

Jedno pokolenie przez rządy liberalno-lewicowe zostało stracone. Więc nie żądaj, żeby babcie rodziły dzieci.

sąsiad
odpowiada  M
4 lat temu

jedna mała różnica za czasów PO nie było takich długów jakie mamy teraz, czy wyborcy PiS potrafią chociaż trochę pomyśleć… przecież +500 jest z naszych pieniędzy + kredytów zaciągniętych na to…. pogrążają nasz kraj…a nasze dzieci i wnuki będą miały nie mały problem by to spłacić….

mi
odpowiada  M
4 lat temu

Po takich rządach to ty będziesz oglądał/a swoją emeryturę przez lupę. A prawda jest taka że większość obecnych emerytów pobiera emeryturę i pracuje dalej. A takie było darcie ryja, że o lasce każą pracować.Pisowska tępota nie zna granic.

75
0
Napisz co o tym sądziszx