Prezydent Klimek chce grubszej szprychy

Wczoraj w Ostrowie odbywa się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Techniczna pod hasłem „Nowoczesna Kolej kluczem do rozwoju kraju”. Rozmawiano na niej m.in.  o projektowanych trasach Kolei Dużych Prędkości. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, w swoim wystąpieniu wskazała na umniejszanie pozycji Ostrowa Wielkopolskiego jako ważnego węzła kolejowego w strategicznym projekcie, jakim jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

+

Przedstawione rozwiązania nowo budowanych połączeń kolejowych, tzw. „10 szprych”, a przede wszystkim lokalizacja rozjazdów w Kaliszu (w kierunku Poznania) oraz w Sieradzu (w kierunku Wrocławia), diametralnie zmieniają sytuację na niekorzyść naszego Miasta.

– Ostrów Wielkopolski to ważny ośrodek gospodarczy, edukacyjny, kulturalny i sportowy. To przede wszystkim ponad 140 lat kolejowej tradycji. Jesteśmy głównym węzłem kolejowym Południowej Wielkopolski oraz czwartym miastem w woj. Wielkopolskim generującym największy ruch pasażerski (1 000 000 pasażerów rocznie). Wszystko to zaowocowało podpisaniem Memorandum o współpracy, pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Qingbaijiang, Dystryktem Miasta Chengdu, gdzie zlokalizowany jest Międzynarodowy Port Kolejowy z funkcjonującymi towarowymi połączeniami do Europy, w tym do Polski – podkreśliła prezydent Ostrowa. – Nie godząc się na kolejowy rozbiór naszego Miasta, zdecydowałam się wystosować apel do osób i instytucji, które mają wpływ na realizację tej inwestycji oraz plany dotyczące kierunków rozwoju infrastruktury transportowej naszego kraju, jak również do osób reprezentujących nasz region w naczelnych organach władzy.

Otrzymają go: Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów, Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Mikołaj Wild – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, Ireneusz Merchel – Prezes Zarządu PKP PLK, Andrzej Dera – Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Łukasz Mikołajczyk – Senator RP, Tomasz Ławniczak – Poseł na Sejm RP, Jarosław Urbaniak – Poseł na Sejm RP.

– Liczę, że mój apel znajdzie wsparcie wśród osób zajmujących się rozwojem infrastruktury transportowej, a przede wszystkim rozumiejących jej kluczowy wpływ na dynamikę rozwoju miast, regionów i kraju. Bo tylko osoba rozumiejąca znaczenie kolei dla rozwoju naszego Miasta, może szczerze powiedzieć, że rozumie nas – mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – dodała Beata Klimek.

CZYTAJ  Grand Prix - festiwal filmowy - zapowiedź
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz
4 lat temu

Napiszcie lepiej o tym, że parkingowy z Biedronki przy Kolejowej w Ostrowie wystawia mandaty nawet tym, którzy parkują poza parkingiem Biedronki. Musi wyrobić normę dzienną?
Coraz więcej osób się skarży, że niesłusznie dostały mandat.

Bibrus
4 lat temu

Ostrów to kraina emerytów szopkarzy i monopolisty Mahle.
Już w Pcimiu można zarobić więcej.
Kto stoi za zmowa aby nie wpuszczać do miasta nowych inwestorów?

Muszka
4 lat temu

Czyny, nie slowa towarzyszu.

Jan
4 lat temu

nasza kochana pani prezydent to niech lepiej się zajmie kolejką na piaskach Kasa wydana wyrzucona w błoto lata mijają a kolejki nadal nie ma i nic się nie zanosi i żeby była kiedykolwiek wydała ciężkie zarobione pieniądze zwykłych ludzi podatników i wyrzuciła je błoto

O kur..... a
4 lat temu

Co za głupi babsztyl

Muszka
odpowiada  O kur..... a
4 lat temu

Rozumiem twoje niezadowolenie, ale Nie przystoi tak pisać.

Zxc
4 lat temu

W sumie już pociag nawet mamy na Piaskach… A tak na poważnie – KDP to nowy układ torowy z dużymi promieniami łuków, skrzyżowania dwupoziomowe, brak wymieszania z ruchem towarowym, inne sterowanie ruchem. Jakoś nie widzę możliwości budowy tego w Ostrowie. Ważne jednak żeby bić pianę…

Antykomuch
4 lat temu

Komuchy i PO zlikwidowały kolejarski Ostrów. Teraz Klimkowa, która sama będąc kiedyś członkinią SLD która godziła się na likwidację choćby fabryki „Wagon” teraz domaga się naprawy stanu rzeczy. Caryco! To nie ty będziesz decydowała z twoim postkomunistycznym rodowodem o przywróceniu tradycji kolejarskiego miasta Ostrowa! A gruba szprycha, to idealna ksywa dla twojego wizerunku i nic więcej!

Ostrowianin
4 lat temu

Ale tej babie od***rdala. Czyżby nie wiedziała, że Polska wiąże swoje bezpieczeństwo z USA, a nie z Chinami? Jak można było dopuścić tego postkomucha do władzy w Ostrowie Wielkopolskim? Teraz czekam tylko na bilet LGBT i Gender, bo nie wiadomo, czy brała udział razem z Rajskim w paradzie gejów, lesbijek i innych dewiantów w Gdańsku czy to w stolicy słoików w Warszawie?

Kpina ze zwykłego Kowalskiego
4 lat temu

W Zus w ostrowie skrocono prace przez upaly pomimo ze klima jest i nie ma zadnej wczesniejszej info a np zwykli mieszkancy kisza sie w autobusach bez klimy , oby wyplaty tez im skrocili

Bez komentarza
odpowiada  Kpina ze zwykłego Kowalskiego
4 lat temu

Ostatnio gdy tam byłem klima chodziła na wysokich obrotach, a okna były pootwierane jak szeroko. Na zewnątrz 30 stopni.

Xx
4 lat temu

Pani prezydent widać pracuje dla miasta w przeciwieństwie do Urbaniaka tylko nich do wolnego miasta Gdańska niech lepiej nie jeździ …..

23
0
Napisz co o tym sądziszx