Prezydent Klimek chce grubszej szprychy

Wczoraj w Ostrowie odbywa się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Techniczna pod hasłem „Nowoczesna Kolej kluczem do rozwoju kraju”. Rozmawiano na niej m.in.  o projektowanych trasach Kolei Dużych Prędkości. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, w swoim wystąpieniu wskazała na umniejszanie pozycji Ostrowa Wielkopolskiego jako ważnego węzła kolejowego w strategicznym projekcie, jakim jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

+

Przedstawione rozwiązania nowo budowanych połączeń kolejowych, tzw. „10 szprych”, a przede wszystkim lokalizacja rozjazdów w Kaliszu (w kierunku Poznania) oraz w Sieradzu (w kierunku Wrocławia), diametralnie zmieniają sytuację na niekorzyść naszego Miasta.

– Ostrów Wielkopolski to ważny ośrodek gospodarczy, edukacyjny, kulturalny i sportowy. To przede wszystkim ponad 140 lat kolejowej tradycji. Jesteśmy głównym węzłem kolejowym Południowej Wielkopolski oraz czwartym miastem w woj. Wielkopolskim generującym największy ruch pasażerski (1 000 000 pasażerów rocznie). Wszystko to zaowocowało podpisaniem Memorandum o współpracy, pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Qingbaijiang, Dystryktem Miasta Chengdu, gdzie zlokalizowany jest Międzynarodowy Port Kolejowy z funkcjonującymi towarowymi połączeniami do Europy, w tym do Polski – podkreśliła prezydent Ostrowa. – Nie godząc się na kolejowy rozbiór naszego Miasta, zdecydowałam się wystosować apel do osób i instytucji, które mają wpływ na realizację tej inwestycji oraz plany dotyczące kierunków rozwoju infrastruktury transportowej naszego kraju, jak również do osób reprezentujących nasz region w naczelnych organach władzy.

Otrzymają go: Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów, Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Mikołaj Wild – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, Ireneusz Merchel – Prezes Zarządu PKP PLK, Andrzej Dera – Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Łukasz Mikołajczyk – Senator RP, Tomasz Ławniczak – Poseł na Sejm RP, Jarosław Urbaniak – Poseł na Sejm RP.

– Liczę, że mój apel znajdzie wsparcie wśród osób zajmujących się rozwojem infrastruktury transportowej, a przede wszystkim rozumiejących jej kluczowy wpływ na dynamikę rozwoju miast, regionów i kraju. Bo tylko osoba rozumiejąca znaczenie kolei dla rozwoju naszego Miasta, może szczerze powiedzieć, że rozumie nas – mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – dodała Beata Klimek.

CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykomuch
4 lat temu

A nasza pani prezydent znów dostała nagrodę od Tomasza Lisa i jest 13 na liście najlepszych prezydentów miast Polski. Jakże się nie cieszyć i radować, że jest się mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego.

podatnik
odpowiada  Antykomuch
4 lat temu

ręcę opadają czysta propaganda jak za PO

Ciepłownik
4 lat temu

To jest apel poległych. G… kogo obchodzi ilu letnią tradycję kolejarską ma Ostrów. Liczy się tu i teraz . A tak nawiasem mówiąc po jakiego grzyba w Polsce potrzebna jest kolej o prędkości ponad 300 km/h. Wystarczyło by żeby prędkości jeździły z 160 – 200 km/h, były czyste, nowoczesne i punktualne. Wtedy z Zakopanego do trójmiasta jechało by się 3 – 4 godziny, co w czystym, klimatyzowanym wnętrzu jest przyjemnością, a nie uciążliwością. Znów rzucamy się z motyką na słońce. A o Ostrowie jako węźle kolejowym to już zapomnijmy. To trasa drugorzędna, bo nie jeżdżą nią tabuny węglarek jak za komuny.

Oko
4 lat temu

A propos rządzących w tym mieście, w przedszkolu Koszałka Opałka na salach gdzie cały dzień przebywają dzieci jest ponad 30 stopni, zaduch niemiłosierny, prezydent z pompą otwiera nowe przedszkole a zapomina jakie warunki panują w pozostałych, chyba że czekają aż ktoś zasłabnie?

vivaldi
4 lat temu

czy można sobie wyobrazić większą szprychę od Pani Klimek?

Zwolennik Biedronia
odpowiada  vivaldi
4 lat temu

Szprycha kojarzy mi się z rowerem, a rower – no dobrze nie będę pisał, bo Gruba Szprycha przecież jeszcze walczy na bilbordach z homofobią, ksenofobią i faszyzmem w Ostrowie.

Wyborca
odpowiada  vivaldi
4 lat temu

No ale ta Gruba Szprycha dostała nagrodę od Newsweeka i znalazła się w gronie najlepszych prezydentów miast Polski!

Olo
4 lat temu

To najpierw zniszczylo sie zenteki a teraz kolej smiech od chinczykow bedziemy kupowac zenada polskiej polityki

wyborca pana Nycka
4 lat temu

Czy ktos o zdrowych zmysłach będzie rozmawiał z jakąś kobietą z SLD która jeżdzi na karuzeli z pedałem Biedroniem i trzyma sie z nim za rączke odpowiedz jest prosta nikt , nasza rada myśli ze rozwó Ostrowa to jest remont Urzedu Miejskiego , budowa lodowiska tak to moze być ale musi być przemysł z miejscami pracy by ci co wyjechali z naszego kochanego miasta mogli wrócic . Prosze mnie zrozumiec ja nie krytykuje byle krytykowac mi poprostu zalezy na naszym miescie w którym sie urodziłem i do konca bedę mieszkał

Monika
odpowiada  wyborca pana Nycka
4 lat temu

Lepiej że trzyma się z „pedałem „niż z pedofilem , homoseksualizm nie jest zagrożeniem ,tylko pedofil !!!!

Ratownik córki
odpowiada  wyborca pana Nycka
4 lat temu

Większość homoseksualistów to również pedofile.

23
0
Napisz co o tym sądziszx