Pijany kierowca autokaru miał prowadzić na wycieczce szkolnej

Udostępnij
Tweet

58-letni kierowca autobusu, który miał wyjechać na szkolną wycieczkę był nietrzeźwy. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

+

Piękny wiosenny poranek, dzieci gotowe do wyjazdu na szkolną wycieczkę do Wrocławia. Dla dyrekcji szkoły jednak to ogromne przedsięwzięcie. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Dlatego też kilka dni wcześniej umówiona została kontrola autokaru przed podróżą.

W dniu 06 czerwca 2019 r. o godz. 6.50 policjanci udali się do szkoły na kontrolę autobusu marki Renault, który miał być sprawdzony przed wyjazdem na wycieczkę do Wrocławia. W trakcie kontroli jednym z głównych zadań jest kontrola stanu trzeźwości kierującego. Asp. Mariusz Polny podał kierowcy alkomat. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzenie wskazało wynik pozytywny. W związku z tym na miejsce przyjechali również policjanci Zespołu Ruchu Drogowego. Po dokładnym sprawdzeniu trzeźwości Alkometr bo tak nazywa się urządzenie pomiarowe wykazało kolejno wyniki 0,29 i 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokurator wydał również polecenie pobrania krwi do badań.

Funkcjonariusze 58-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowaniem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Krotoszynie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Na miejsce przyjechał inny kierowca – trzeźwy, z którym dzieci będą mogły bezpiecznie dojechać do celu. Dzięki takiej kontroli być może udało się uniknąć drogowej tragedii.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
TIR
5 lat temu

do Dozer – sam napisałes,że nie jeden ale wiecej – wiec w tym cos jest . stara zasada UFAJ ale bz ostrozny i tutaj własciciel floty autobusowej ,nien sie kierowac taka zasada . Nie sztuka dla sztuki i kasa – ale odpowiedzialnośc, kontrola, testy i wiarygodność testów w Os. S.K wybranego przez pracodawce .

Kolejarz
5 lat temu

Zawsze miałem świadomość, że zawód kierowcy to trudny zawód, bo zawsze trzeba być trzeźwym. Dlatego zostałem maszynistą pociągów towarowych.

do Diego
5 lat temu

nikt nie odda dobrowolnie uprawnień – wiadomo . ale od tego jest system kontroli, nadzoru, badan .
I tutaj lezy przyczyna . Zycie na drodze jest waniejsze niz papierek czy wiek emerytalny. Slepy, głuchy, z reumatyzmem ITP ma wozic nas

DOZER
odpowiada  do Diego
5 lat temu

Nie jeden 50 latek jest bardziej ogarnięty za kółkiem niż jakiś młody szczyl …
A Ty myślisz, że jak ktoś ma 50 – 60 lat to od razu posiada wszystkie choroby świata !!!

TIR
5 lat temu

wiek wiekiem, samopoczucie OK, checi do pracy OK, wiek emerytalny OK – ale badania lekarskie, sprawnosciowe i mozliwości to całkiem co innego . Chciec mozna – ale nasze dzieci maja wozic prawdziwi kierowcy a nie stare ramole z lewymi papieraami . Dokładnie wiecie ,ze racja jest po stronie bezpicznego transportu a nie dorabianie sobie na emeryturach przez kierowców , róznej masci PKS. MPK itp., a taka jest rzeczywistość /. Dzisiaj w specjalistycznym Osrodku BadaN kierowców – udciwie na 10 badanych po 50 roku zycia min. 50% ” udciwie ” nie zaliczy badan sprawnosci na TIR czy autobus. A czym wyzej tym gorzej – Zycie życie kochani . Na drodze trwa wojna a ja nie che byc w tej grupie gdzie kieruje taki kierowca. i tutaj rodziny, sami zainteresowanie nie maja co sie pieklic – TAK jest .

PKS
odpowiada  TIR
5 lat temu

Co to znaczy „udciwie”?

kit
odpowiada  TIR
5 lat temu

Zgadza się wszystko< może czas pomyśleć o wcześniejszych emeryturach dla zawodowych kierowców co woza tysiące ludzi. Nie Policjanci w wieku 45lat na emeryturę bo takiego idzie przesunąć do patrolu pieszego zamiast strażnika miejskiego bo odpowiedzialność żadna. Natomiast kierowca z 35 letnim stażem owszem doświadczony ale nie czarujmy się mniej sprawny na ogół.

Bogdan
5 lat temu

Prosze po mnie nie jezdzić każdego dnia wiozę dzieci i w dalekie trasy tez z wycieczkami jeździłem w zawodzie kierowcy zawodowego od 31 lat i srednio przed jazda 3 razy w tygodniu jestem po 1 piwie i wiem ze to nic zlego a ja od rana czuje sje znacznie lepiej nigdy nie.spowodowalem wypadku autobusem

47
0
Napisz co o tym sądziszx