OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozszczelnienie cysterny. Grupa chemiczna w akcji

W środku nocy grupa chemiczna ostrowskiej straży pożarnej, wyjechała na sygnale do powiatu kępińskiego, gdzie miała być rozszczelniona cysterna kolejowa z gazem propan butan. Miejscowa jednostka dostała informację o godzinie 02:17.

+

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że na bocznicy kolejowej stoi skład pociągu z cysternami przewożącymi Propan (substancja o numerze UN 1978). Maszynista przebywał w lokomotywie. Rewident składu przekazał informację o niewielkim ulatnianiu się gazu z szóstej cysterny za lokomotywą. Osób poszkodowanych nie było.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi wyznaczono strefę zagrożenia, wstrzymano ruch pociągów oraz odłączono zasilanie trakcji. W kolejnej fazie działań przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzono teren wokół cysterny oraz przy uszkodzonym zaworze pod cysterną. Detektor nie wykrył stężenia wybuchowego. Równocześnie sprawiono cztery linie gaśnicze do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Po przybyciu na miejsce Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ostrowa Wlkp. powtórnie przeprowadzono pomiary strefy wokół cysterny. One również nie stwierdziły zagrożenia – poinformował Radio SUD mł. kpt. Paweł Michalski z PSP Kępno.

Po telefonicznych uzgodnieniach ze specjalistą transportu Lotos Kolej oraz Głównym Dyspozytorem Zmianowym PKP ustalono, że skład pociągu zostanie dopuszczony do dalszej trasy. (dete) foto: PSP Kępno.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x