OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kierowca z czterema promilami

Coraz częściej kierowcy nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy na “podwójnym gazie”. Efektem takiej społecznej reakcji jest kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało, osobowym fiatem kierował mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

+

W ubiegłym tygodniu, 21 maja, po godzinie 10:00 oficer dyżurny ostrowskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Jak ustalili mundurowi, świadek jadący swoim samochodem w kierunku Raszkowa zauważył z przeciwnego kierunku osobowego fiata. Jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność 29-latka. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, mężczyzna zawrócił i postanowił zatrzymać ten pojazd.

Mężczyzna wjechał w ulicę Orzechową i zatrzymał się przy sklepie. Wtedy 29-latek wraz z innym mężczyzną uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci.

Badanie stanu trzeźwości pokazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierującego. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla niego.

Teraz 45- latek z Ostrowa Wielkopolskiego odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Look
1 rok temu

Oj tam oj tam to juź małego piwa nie wolno wypić świat zwariował

Xyz
odpowiada  Muszka
1 rok temu

Muszka . Choroba alkoholowa jest na całe życie. Ale dzięki terapi i aa można życie przeżyć w trzeźwości. I świetnie funkcjonować.

Zdziwiony
1 rok temu

Jakbys wiedzial tylko trzezwy alkoholik jak wsiadzie .masz ty glabie pojecie muszka!

driver - ten prawdziwy driver
1 rok temu

Wzorowa akcja! Chcemy trzeźwych sprawców! Pokażcie foto i dane zatrzymujących, każdy chętnie pogratuluje.

Polak potrafi
1 rok temu

4 promile? Zuch! Francuz z takim wskazaniem już by nie żył!

Muszka
1 rok temu

Alkoholik zostanie alkoholikiem. Najgorsze jak wsiądzie za kierownicę.

AA
odpowiada  Xyz
1 rok temu

Zgadzam się troszkę brak wiedzy w społeczeństwie na temat uzależnień nie tylko od alkoholu ale coraz powszechniej od narkotyków. Alkoholizm to postępująca choroba i pułapka dla wielu niestety która kończy się albo w więzieniu na ulicy albo na cmentarzu.

Xyz
1 rok temu

Przydatny był by artykuł o uzależnieniach i gdzie szukać pomocy.Codziennie w Ostrowie są mitingi Aowskie. Do tego mamy świetny ośrodek uzależnień na Szkolnej oraz na lotniczej. Zakładam że osoby które wsiadają za kółko przekroczyły limit picia . Nietrzeźwi kierowcy to jakaś plaga.

Do roboty
1 rok temu

Tysiące ich jest w ostrowie i co robią.?

Ff
1 rok temu

Od tego jest policja a nie zwylki obywatele

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x