OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu

W poniedziałek w południe poznaliśmy wyniki ze wszystkich komisji. Według nich w wyborach do Europarlamentu największe poparcie otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Za nim uplasowała się Koalicja Europejska. Trzeci wynik zanotowała Wiosna Roberta Biedronia, a czwartą pozycję ma Konfederacja.

+

Prawdopodobne mandaty z Wielkopolski:
1. Ewa Kopacz (KE) – 263 tys. głosów

2. Zdzisław Krasnodębski (PiS) – 157 tys. głosów

3. Leszek Miller (KE) 82 tys. głosów

4. Andżelika Możdżanowska (PiS) – 75 tys. głosów

5. Sylwia Spurek (Wiosna) 62 tys. głosów

Frekwencja w naszym województwie wyniosła 44,7 procent.

Prawo i Sprawiedliwość 45,38% – 27 mandaty,

Koalicja Europejska 38,47% – 22 mandaty,

Wiosna 6,06% – 3 mandaty,

Konfederacja 4,55% – bez mandatów.

Kukiz oraz Lewica 1,2% nie przekroczyły 5%  progu wyborczego.

48 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
1 rok temu

Jesienią tylko Kukiz’15 !!!

GOŚĆ
odpowiada  Domorosły politolog
1 rok temu

Bo w więzieniach siedzą sami niewinni za PO im było lepiej bo PIS zamykają tylko te niezawisłe sądy prokurator stawia zarzuty sąd wypuszcza otrzywiście za poręczeniem majątkowym czyli czeka na zmianę władzy a takiej nie będzie chyba że na białej chabecie przyjedzie fon T..k .Bo Schety.a to już wrak z POKO i tyle….

GOŚĆ
1 rok temu

Niech kopaczka w parlamęcie europejskim nie mówi o dinozaurach jak ludzie rzucali w nich kamieniami bo oni nas faktycznie wezmą za niedouczonych ….

kefir
odpowiada  Domorosły politolog
1 rok temu

Bardzo łatwo. PiS i PO to dwa odłamy jednej partii. To pogrobowcy PZPR. Tak jak wtedy byly frakcje natolinczykow i puławian, czyli chamów i żydów tak teraz wybór jest między PiS i PO. W sumie jeden ch. Obie frakcje są za kołchozem unijnym, a różnice kosmetyczne pod wybory.

Domorosły politolog
1 rok temu

Niby na PiS głosuje patologia i jest to partia rodem z PRL. Tylko jak wytłumaczyć, że w więzieniach i aresztach śledczych na PO głosowało 100% wyborców, a Schetyna do europarlamentu wprowadził Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza i Belkę?

.....
odpowiada  Roman
1 rok temu

Gościu ..sam sobie przeczysz ! Przez podwyższanie podatków i podniesienie wieku emerytalnego ….”dziura” zmniejszała się. A swoją drogą Obecnie Rządzący …. jaki podatek obniżyli ?? Jakich strategicznych inwestorów zagranicznych pozyskali. A może bezrobocie spadło bo jeszcze więcej młodych wyjechało za pracą z Polski ? A miało być odwrotnie !

GOŚĆ
odpowiada  Roman
1 rok temu

Do Roman kraj zadłużali poprzednicy tolerując mafie watowskie i twierdząc że piniędzy nie ma a tusk twierdził że jak ktoś znajdzie pieniądze na programy społeczne to będzie najszczęśliwszym T…..m w rodzinie i co? Liberałowie powiększali dziurę budrzetową , podwyższali podatki , wiek emerytalny a bezrobocie wtedy było na poziomie około 13 procent jednym słowem zielona wyspa ale według donka i wincenta . A teraz ludzie się obudzili i mamy wynik wyborów jaki mamy .Gdyby w 1989 przeprowadzili by dekomunizację jak w sąsiednich krajach wynik wyborów byłby jeszcze lepszy? na pewno…….

1
odpowiada  Roman
1 rok temu

Haha, widać niektórzy są masochistami i lubią być dymani w d**ę przez rudego aferzystę …

Kosiarz
odpowiada  Mlody
1 rok temu

Minister ministrowicz czyli Kosiniak-Kamysz mu nie pomógł.

Roman
1 rok temu

Jeszcze niech się pisowcy usuną i przestaną zadlużac kraj

48
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x