Drugi dzień matur z bombową atmosferą

Drugi dzień matur rozpoczął się ponownie od alarmów bombowych w polskich szkołach. Stresująca informacja dotarła do sześciu szkół z powiatu ostrowskiego. Na szczęście matury rozpoczęły się bez utrudnień.

+

CBŚP informowało Centralną Komisję Egzaminacyjną już tydzień temu, że ktoś może próbować sparaliżować przeprowadzenie egzaminów dojrzałości w polskich szkołach. Funkcjonariusze policji nadali status „niski” temu potencjalnemu zagrożeniu. Jednak z uwagi na istniejące procedury, policjanci muszą przejrzeć pomieszczenia szkolne w celu całkowitego wykluczenia niebezpieczeństwa.

Alarm pojawił się w liceach I LO, II LO, III LO w Ostrowie Wlkp. oraz w Liceum Sióstr Salezjanek, Liceum przy ul. Waryńskiego oraz Liceum w Odolanowie. W odróżnieniu od Kalisza, w Ostrowie nie dysponowano jednostek straży pożarnej do szkół.

Namierzenie sprawcy/ów może nie być oczywiste, ponieważ do tej pory policja nie pochwaliła się zatrzymaniem autorów alarmów bombowych w urzędach w całej Polsce.

POLECANE NEWSY

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uczeń podstawówki
3 lat temu

Usunąć z programu szkolnego zjawisko rozszczepiania światła!!!

Ormowiec
3 lat temu

Pewno to trole putinowskie

Rodzic
3 lat temu

Ciekawe są te bombowe maile. Na które numery telefonów są one wysyłane. Bo przecież nie na numery stacjonarne szkół. Więc domniemam, że na prywatne telefony dyrektorów albo sekretarek. Dlatego domagam się dogłębnego sprawdzenia tych osób. Bo przecież wiadomo, że chociażby dyrektor II LO uczestniczył w ulicznym proteście nauczycieli w Ostrowie Wielkopolskim

Do kiepa Rodzica
odpowiada  Rodzic
3 lat temu

Każda szkoła ma swoj adres email ćwoku. Od kiedy to maile wysyła się na numer telefonu? Pomyśl logicznie zanim coś napiszesz?

odp
odpowiada  Rodzic
3 lat temu

Maile pewnie wychodzą tych samych serwerów co media rydzyka!

Antyterrorysta
3 lat temu

Ciekawe są te dzisiejsze szkoły, że sekretarki albo dyrektorzy zaraz po przyjściu do pracy sprawdzają maile, które w dzisiejszych czasach są już archaicznym przekazem komunikacyjnym?

@jojo
3 lat temu

A nie przyszło ci do tego durnego belferskiego łba, że to wojna hybrydowa i sytuację wywołaną przez was teraz wykorzystuje Rosja. A może ty wiesz jak łapać atakujących w Rosji skoro stamtąd nie idzie odebrać wraku Tupolewa? Co do sprofanowania plakatu Matki Boskiej i rozwieszania jej na kiblach i koszy na śmieci, to pewnie bardziej cię obraził Judasz zrobiony ze słomy i taki z ciebie Polak i nauczyciel, bo ty to już całą gębą Europejczyk i wolisz oglądać wykłady gdzie katolików przyrównuje się do świń taplających się w błocie niż defiladę Wojska Polskiego w święto 3 Maja.

KARTOFEL
odpowiada  @jojo
3 lat temu

Ale jak to? Pisiornia miała w ciągu trzech MIESIĘCY od uzyskania władzy odzyskać wrak.Trzy LATA minęły i..
Pisiorom należy przetłumaczyć, ale tym razem z angielskiego na wolski, co znaczy „terrain ahead pull up”.
I nie oznacza to wcale „wyłącz to gó…, bo brzęczy”.
A nie prościej zwrócić ruskim wrak ich Leszka Rajmundowicza i cały PiS 🙂
Niech każdy swoje śmieci trzyma u siebie :-)Ku pamięci:tęcza od wieków jest symbolem miłosierdzia bożego.

ksiądzofil
odpowiada  @jojo
3 lat temu

Czy towarzysz złożył zawiadomienie do prokuratury na obrazę uczuć religijnych przez zloty neonazistów pod Jasną Górą?

jojo
3 lat temu

Brudziński nie ma czasu zająć się informacjami o podłożonych bombach, bo cała para policji poszła na ściganie autorki plakatu Matki Boskiej z tęczą…

win
odpowiada  jojo
3 lat temu

A że matki boskie się rozmnożyły i wiszą na kolejnych budynkach (w tym na biurze poselskim Błaszczaka), to trzeba będzie oddelegować do ich ścigania kolejnych policjantów. No i burdel w kraju rośnie, kto chce wysyła groźby, kto chce i gdzie chce dezorganizuje matury – a Brudziński łapie tęczowe matki boskie..ha…ha…ha…

czytelnik2
odpowiada  jojo
3 lat temu

A Partia na to: w tej chwili kontrolujemy kwiaciarnie pod kątem nielegalnego obrotu białymi różami!

Polak
odpowiada  jojo
3 lat temu

Gdybyś dopuścił się rozlepiania tęczowego Mahometa na kiblach i koszach na śmieci, to by ci Arabowie ucięli jaja przy samej szyi. A tak, to sobie możesz dworować do woli. Pewnie cię tak jak episkopat zbulwersował słomiany manekin Judasza i to cię zdenerwowało, a Matka Boska profanowana w Polsce to dla ciebie tak jak i dla Tuska, to sztuka.

Kibol
odpowiada  jojo
3 lat temu

Trzeba przyznać, że za PO-PSL policja była bardzo skuteczna. Za sam okrzyk „Donald matole…” policja zatrzymała 43 osoby, a wyroki były piękne.

Saper
3 lat temu

ZNP ustami broniarza wmawiało ludziom, że do szkół gdzie strajkują nauczyciele wchodziła policja. Teraz wreszcie ziściło się ich marzenie, bo policja musi wchodzić w związku z akcjami telefonicznych terrorystów.

wyborca dr liska
3 lat temu

Nauczyciele teraz powinni jechać do Zbrodniarza po pieniądze za strajk , kupic trąbki ,transparenty, mogą się przebrac za krowy , zaspiewać fajne przyspiewki i rzadac od niego wypłaty

Grubymi nićmi szyta podpucha
3 lat temu

Jaki trzeba mieć chory umysł, żeby wymyślić taką prowokację, która ma nakierowac domysły na nauczycieli jako sprawców?! Przecież to ewidentnie miało WYGLĄDAĆ JAKBY to była sprawka nauczycieli. A ciekawym trafem służby wiedziały i ostrzegaly. Przypadek? Często ostrzega ten (i oczywiście wie o sprawie), kto sam jest autorem albo wykonawcą czyjegos chorego pomysłu. Trzeba być idiotą, żeby podejrzewać, że to nauczyciele.

Wyborca
odpowiada  Grubymi nićmi szyta podpucha
3 lat temu

Tak to rząd był zainteresowany tym, żeby nie przeprowadzić pisemnych egzaminów maturalnych za które jest odpowiedzialny. Jaki to dopiero trzeba być idiotą, żeby insynuować coś takiego.

Niestrajkujący
odpowiada  Grubymi nićmi szyta podpucha
3 lat temu

Opozycja totalna nie cofnie się przed niczym, żeby zaszkodzić obecnym rządzącym? Więc nie pie*dol głupot. Nie widziałeś jak chcieli zrobić II majdan. Jak okupowali sejm i wyprowadzali alimenciarza KOD-owca Kijowskiego na ulicę, a u nas Wójcickiego i Kornaszewskiego? Kto powiedział, że z rządem będzie walczyć ulica i zagranica? Oni nie są w stanie pogodzić się z wyborczą przegraną i teraz robią wszystko, żeby odzyskać utraconą władzę. A to że wykorzystują w tym durnych nauczycieli jest efektem poziomu inteligencji tych baranów ,a opozycja totalna doskonale o tym wie.

Jern.
3 lat temu

Ino czekać,,jak bomby będą podkładać w klasie,pod biurkami nauczycieli strajkujących w kwietniu ! Ha,Ha,Ha ! Broniarz ich ładnie wyprowadził w maliny,belfry szukają kasy a Broniarz dostał całą pensję ! jak Kaczor wygra wybory jesienią do Sejmu – to nic nie dostaną !

33
0
Napisz co o tym sądziszx