OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ulice Smogowa, Zadymiona czy Raka płuc – ciekawa akcja

Ulice Smogowa, Zadymiona czy Raka płuc powstały tymczasowo w Ostrowie Wielkopolskim. To akcja trzech licealistek, które w ramach programu “zwolnieni z teorii”, realizują projekt “SMOG – zróbmy coś-razem-teraz”. Mają zamiar uświadamiać mieszkańców Ostrowa i okolic o skali problemu związanego z występowaniem niebezpiecznych związków w powietrzu.

+

Sandra Chmielina, Ada Kalbarczyk oraz Ola Serafin odwiedziły dwa przedszkola, gdzie zorganizowały zajęcia plastyczne. Dzieci miały m.in. pomalować maski przeciwpyłowe. Następnym razem wyruszyły w rejon ulic Traugutta. Tam pozawieszały na posesjach tabliczki o groźnie brzmiących nazwach. Musiały zrobić to nie do końca rozważnie, ponieważ w komentarzu odezwała się mieszkanka jednej z posesji, wyrażając oburzenie z tego faktu. Przyczyną było kojarzenie jej posesji ze smogiem, a w rzeczywistości w tym domu używany jest ekologiczny gaz. Wiele osób jednak wyraziło uznanie za pomysł i realizację.

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
riqi
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

Tam chodzi o bezpieczeństwo,aby baran czy debil nie leciał 120 km/h tylko przepisowo 50 km/h i w razie W zatrzymał się na przejściu.Bo dzieci nie tylko chodzą tam w godzinach szkolnych,ale również wieczornych gdzie odbywają się m.in. zajęcia na orlikach

Ciepłownik
1 rok temu

Jeszcze ulica smrodu z gaci.

gos
1 rok temu

Szkoda ze ten co truje sam siebie nie truje tylko innych.

buk humor dziczyzna
1 rok temu

Brawo młodzieży. Te dzieciaki na pewno nie będą głosowały na pis.
Ruchy proekologiczne są uważane przez katolickich bolszewików za wroga.

odp
odpowiada  Weronika do Paniki
1 rok temu

To już nie chodzi o przekonanie. Idiotów i tak nikt nie przekona. A twardych danych jest aż za dużo. Tym bardziej dziwi poparcie dla partii, która nie widzi jak blisko jesteśmy krawędzi.

win
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

A tępe prawactwo i tak klepie, że “to lewaki so” i że księża katoliccy nie gwałcą dzieci.

BMW Nie Po Dachowaniu
1 rok temu

światła na staroprzygodzkiej , tak , to temat do absurdów drogowych w TV . hah

JAPAN
1 rok temu

Pytanie za 100 punktów do zorientowanych w temacie i nie tylko – mianowicie, o co chodzi z sygnalizacją świetlną na ulicy Staroprzygodzkiej przy szkole podstawowej nr 6 ?!
Czy tak wyglądają tzw. “inteligentne” oczywiście inaczej światła w Ostrowie czy może jest to sposób na zwiększenie płynności ruchu i tym samym efektywna walka ze smogiem ?!
Głupszych świateł nigdzie nie widziałem, masakra …

Olo
1 rok temu

Głupia akcja jak ludzi bedzie stac ogrzewac domy gazem czy energia to sami przejda na inne zrodlo energii a nie robienie szumu i głupie akcje i gadanie nie pomoga

Sąsiad
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

Ten temat jest aktualny cały rok. Mój sąsiad w największe upały gdy chce się spać przy otwartym oknie rozpala co sobotę piec, żeby zagrzać wodę do kąpieli. Swoją drogą cieszę się, że kąpie się tylko raz w tygodniu, bo to kmiot ze wsi jest.

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x