OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ulice Smogowa, Zadymiona czy Raka płuc – ciekawa akcja

Ulice Smogowa, Zadymiona czy Raka płuc powstały tymczasowo w Ostrowie Wielkopolskim. To akcja trzech licealistek, które w ramach programu “zwolnieni z teorii”, realizują projekt “SMOG – zróbmy coś-razem-teraz”. Mają zamiar uświadamiać mieszkańców Ostrowa i okolic o skali problemu związanego z występowaniem niebezpiecznych związków w powietrzu.

+

Sandra Chmielina, Ada Kalbarczyk oraz Ola Serafin odwiedziły dwa przedszkola, gdzie zorganizowały zajęcia plastyczne. Dzieci miały m.in. pomalować maski przeciwpyłowe. Następnym razem wyruszyły w rejon ulic Traugutta. Tam pozawieszały na posesjach tabliczki o groźnie brzmiących nazwach. Musiały zrobić to nie do końca rozważnie, ponieważ w komentarzu odezwała się mieszkanka jednej z posesji, wyrażając oburzenie z tego faktu. Przyczyną było kojarzenie jej posesji ze smogiem, a w rzeczywistości w tym domu używany jest ekologiczny gaz. Wiele osób jednak wyraziło uznanie za pomysł i realizację.

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gos
1 rok temu

Szkoda ze ten co truje sam siebie nie truje tylko innych.

buk humor dziczyzna
1 rok temu

Brawo młodzieży. Te dzieciaki na pewno nie będą głosowały na pis.
Ruchy proekologiczne są uważane przez katolickich bolszewików za wroga.

BMW Nie Po Dachowaniu
1 rok temu

światła na staroprzygodzkiej , tak , to temat do absurdów drogowych w TV . hah

JAPAN
1 rok temu

Pytanie za 100 punktów do zorientowanych w temacie i nie tylko – mianowicie, o co chodzi z sygnalizacją świetlną na ulicy Staroprzygodzkiej przy szkole podstawowej nr 6 ?!
Czy tak wyglądają tzw. “inteligentne” oczywiście inaczej światła w Ostrowie czy może jest to sposób na zwiększenie płynności ruchu i tym samym efektywna walka ze smogiem ?!
Głupszych świateł nigdzie nie widziałem, masakra …

riqi
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

Tam chodzi o bezpieczeństwo,aby baran czy debil nie leciał 120 km/h tylko przepisowo 50 km/h i w razie W zatrzymał się na przejściu.Bo dzieci nie tylko chodzą tam w godzinach szkolnych,ale również wieczornych gdzie odbywają się m.in. zajęcia na orlikach

Olo
1 rok temu

Głupia akcja jak ludzi bedzie stac ogrzewac domy gazem czy energia to sami przejda na inne zrodlo energii a nie robienie szumu i głupie akcje i gadanie nie pomoga

Piotr
1 rok temu

Proponuję ul. Ledóchowskiego zmienić na ul. Raka Płuc.

JAPAN
1 rok temu

Zaraz wiosna, więc problem smogu sam zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – smog, do zobaczenia za rok !!!
Ten temat jest oklepany i już powoli staje się nudny …

China
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

Ale raczysko płuc tak szybko nie zniknie półgłówku

Sąsiad
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

Ten temat jest aktualny cały rok. Mój sąsiad w największe upały gdy chce się spać przy otwartym oknie rozpala co sobotę piec, żeby zagrzać wodę do kąpieli. Swoją drogą cieszę się, że kąpie się tylko raz w tygodniu, bo to kmiot ze wsi jest.

win
odpowiada  JAPAN
1 rok temu

A tępe prawactwo i tak klepie, że “to lewaki so” i że księża katoliccy nie gwałcą dzieci.

Kierowca Tyra
1 rok temu

Aż z Ciekawości byłem się przejść po osiedlu zobaczyć czy faktycznie wiszą takie nazwy ulic , ale tak jak przypuszczałem dziewczyny się zeschizowały i zdemontowały zawieszki. Było to zrobione tylko do zdjęcia , bądź też ktoś zdążył , je poinformować o odpowiedzialności karnej za zakrywanie znaków informacyjnych lub niszczenie mienia miasta 🙂

Do kretyna kierowcy tyra
odpowiada  Kierowca Tyra
1 rok temu

Ty chyba nie czaisz bazy totalnie kierowco. To było robione tylko na potrzeby kampanii. Nikt nie zamierzał zakrywać znaków na stałe bezmózgi trollu.

Dżon
1 rok temu

Już wolę w Ostrowie takie ulice jak Dymna czy Smogowa niż im Lecha Kaczyńskiego i innych miernot które kreuje się na osoby wybitne i zasłużone.

JAPAN
odpowiada  Dżon
1 rok temu

Pewnie, niech ulicę nazywają się ryżawego z Brukselki na usługach Merkel.

Weronika do Paniki
1 rok temu

Wyprowadż sie do Puszczy Bialowieskiej tam będziesz miała czyste powietrze bez smogu dzikie zwierzeta super eko

Panika do Weronika
odpowiada  Weronika do Paniki
1 rok temu

Zmień tekst bo robisz się nudna z tym wyprowadzaniem się do lasu. Nie stać cię na nic więcej? No ale czego się można spodziwać po takiej intelektualnej amebie jak ty. Jak nie kumasz po co ci swieże powietrze, drzewa, przyroda, czysta woda itp. to ja ci już nie wytłumaczę. Nie da się dotrzeć do takiego zakutego łba ja ty. Wymiękam. Truj siebie i swoje dzieci dalej. Podziękują ci za kilka lat.

odp
odpowiada  Weronika do Paniki
1 rok temu

To już nie chodzi o przekonanie. Idiotów i tak nikt nie przekona. A twardych danych jest aż za dużo. Tym bardziej dziwi poparcie dla partii, która nie widzi jak blisko jesteśmy krawędzi.

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x