3 miesiące więzienia za zabijanie karpi gilotyną

3 miesiące bezwzględnego więzienia dla mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który przed minionymi Świętami Bożego Narodzenia zabijał karpie za pomocą gilotyny, bez uprzedniego ogłuszenia. Proceder odbywał się na krotoszyńskim targowisku, a film trafił do internetu i poruszył wiele osób.

+

Mężczyzna przed świętami prowadził handel karpiami. Te miały trafić na wigilijne stoły okolicznych mieszkańców. Mężczyzna, żeby przyspieszyć sprzedaż, zabrał ze sobą mrocznie wyglądającą gilotynę. Jak sam zeznał, była ostra niczym brzytwa. Ryb nie ogłuszał, ponieważ te miały po 3-4 kilogramy i trwałoby to jego zdaniem od 30 sekund do minuty. Stwierdził, że nie słyszał wcześniej o obowiązku ogłuszania zwierząt.

W swoich wyjaśnieniach powołał się na tzw. ubój rytualny, gdzie ostrym przedmiotem podcina się krowom gardła i czeka do ich wykrwawienia. Podkreślał, że takie działania są legalne w Polsce. Rzecz jednak roznosi się o skuteczne ogłuszenia zwierzęcia, ponieważ zdaniem badań, ryba także odczuwa ból.

Ustawa przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wnosiła o karę pół roku, a oskarżyciel posiłkowy o rok więzienia bez zawiasów. Mężczyzna przyznał się do winy i prosił o karę finansową. Wcześniej jednak był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. To związało Sądowi ręce i musiał wydać wyrok skazujący, bez tzw. zawiasów. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo czy mężczyzna się odwoła, ale wniosek o podwyższenie kary po odwołaniu przewiduje przedstawicielka fundacji Viva!.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrzeżenie pogodowe - PIĄTEK
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KOzak
5 lat temu

„Ostra jak brzytwa” rzempolił te karpie, że szybciej by im można było łeb ukręcić. Jak czytam przytyk do nazistów itd. ale trzeba być klaunem żeby szukać usprawiedliwienia dla braku rozumowania. Zwierzęta się zabija dla mięsa, ale trzeba to robić umiejętnie, a nie jak jakiś ostatni niedorozwój.

Senior
5 lat temu

to prawda barbarzyństwo niesłychane i uzasadniony srogi wyrok ! A jak ukarać urzędników z NFZ co za tym idzie polityków przez których ludzie spracowani ciężko schorowani umierają nie mając szans doczekać się wizyty u specjalisty na czas ?

Mix
5 lat temu

większość tu pisząca ma taki malutki móżdżek jak ten biedny karp…..znależli się lepsi…..ale w czym…jeden z drugim dupy daje co rusz w normalnych obowiązkach ale zwierzę jest gorsze od niego….nawet taki karp…to też istota żywa…i należy uśmiercać godnie….

Chore miasto chorzy ludzie...
odpowiada  Mix
5 lat temu

Mix ty masz mózg wielkości głowki od szpilki. Karp z twoim myśleniem ograł by cię w szachy w 10 minut. Osiołku mix’ie przez takie ofiary jak ty animalsi zmuszą sprzedawców karpii przed wigilią by śpiewać karpiom kolędy, otrzymać poradę psychiatry i potem jeszcze(przed uśmierceniem) będą mogły skorystać z adwokata urzędu . Chłopie ogarnij się. ryba to tylko ryba. Naziści pastwili się w obozach na ludziach wyrywając im paznokcie, zęby bez znieczulenia i jakoś z tym nie masz problemu bo tvn ci zrobił gnojownik z móżgu….a o rybkę robisz raban buraku cukrowy…

Mark
5 lat temu

Kasia nie znasz sie i nie bedziesz .masz problemy ze soba czy cos .. 5 lat za zabicie ryby ????? .przeciez to nic wiecej jak jedzenie. Przejdz sie do zamrazarek w kauflandzie czy gdzies . I kogo pozwac ze ryba zamarzla ? No to juz sie robi poje..ne

pająk
5 lat temu

A ja tak muchę bez ogłuszania

Kasia
5 lat temu

Załamka. Nie nazywajmy takiego zwyrodnialca człowiekiem, bo zachowywał się gorzej niż najgorsze zwierzę. Nie zabijał z głodu, tylko dla kasy. Nie znam się na prawie, ale dla takich osobników powinno być dożywocie lub taka sama kara jak traktował ryby.

do kasia
odpowiada  Kasia
5 lat temu

Ale ty masz zryty łeb. Karać kogoś na więzienie za podanie klientowi ryby to jest chore. za każdym razem kiedy ktoś gotuje jajko też pozbawia je zycia w gorącej wodzie. Ludzie nie dajcie się zwariować bo nie długo będziecie jesc tylko kiełki i szczypiorekt ale pod warynkiem, że je przeprosicie i zaśpiewacie kołyszankę przed okrojeniem. Jednak debili nie brakuje w tym narodzie…

34
0
Napisz co o tym sądziszx