OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Bezdomna urodziła czwarte dziecko i zostawiła je w szpitalu

Bezdomna kobieta w zaawansowanej ciąży odmówiła przyjęcia pomocy od strażników miejskich – poinformował w poniedziałek komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś. Kobieta urodziła dziecko w kaliskim szpitalu i tam je zostawiła. To jej czwarte dziecko, które porzuciła po urodzeniu. – informuje portal kalisz24.info.pl.

+

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy kontrolowali w Kaliszu pustostany, w których, ich zdaniem, mogą przebywać bezdomni. W jednym z nich, po przedszkolu przy alei Wojska Polskiego, zastali kobietę z konkubentem. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. – Odmówiła jakiejkolwiek pomocy, którą proponowali jej strażnicy miejscy. Tak jest za każdym razem, bo już od 10 lat znamy tę kobietę – poinformował komendant Dariusz Hybś.

Wiadomo, że kobieta kilka dni temu urodziła w kaliskim szpitalu dziewczynkę, którą porzuciła. To czwarte dziecko bezdomnej pozostawione w szpitalu. – Strażnicy powrócili do pustostanu, żeby zobaczyć, co dzieje się z kobietą i w jakim jest stanie zdrowia, ale do dzisiaj nikogo tam nie zastaliśmy – poinformował Dariusz Hybś.

Jak twierdzi komendant Straży Miejskiej Kalisza, bezdomna w wieku około 30 lat od dawna mieszka z konkubentem w pomieszczeniach byłego przedszkola. – Mają tam wersalkę oraz inne meble. To jest sposób życia tych dwojga, nie chcą żadnej pomocy, wręcz są agresywni, kiedy ją proponujemy. O sprawie informujemy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu, ale tam też znają kobietę i twierdzą, że odmawia jakiejkolwiek pomocy, że żyje z żebractwa – powiedział Hybś.

Strażnicy miejscy dotychczas skontrolowali 135 miejsc w Kaliszu, w których, ich zdaniem, mogą przebywać bezdomni. 11 osób skorzystało z pomocy i trafiło do ośrodków dla bezdomnych.

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ggg
1 rok temu

szkoda dzieciaka, przez okres ciąży też zapewne karmione zdrowo…już to widzę :/

Wysterylizować babsztyla !!

Milena888
1 rok temu

Lepiej ,że zostawiła dziecko w szpitalu niż by miała urodzić i zaraz je zabić. Takie małe dzieci mają większą szansę na adopcje ,więc miejmy nadzieję że dziecko będzie miało kochającą rodzinę:)

123
1 rok temu

Wysterilizować i tyle, największa szkoda tych dzieci, że los i głupia matka od początku zgotowała im taki los …

Dw
1 rok temu

Do dziada chyba wyraźnie pisze “zostawiła w szpitalu’ to po co mieszkasz dziadku to 500?

...
1 rok temu

500+? Przecież zostawiła to dziecko. Chłopie..

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x