Pchał traktorem samochód dostawczy. Upiekło mu się przed ITD

Udostępnij
Tweet

Ponad tydzień temu opublikowaliśmy na naszym Fan Page na Facebooku film nagrany przez jednego z ostrowian, na którym widać samochód dostawczy z brakującym kołem. Dodatkowo pcha go ciągnik rolniczy z podczepionymi elementami z przodu jak od wózka widłowego. Poprosiliśmy o opinię Inspekcję Transportu Drogowego. Patrol najechał na ten incydent.

+

„Dnia 12 stycznia 2019 r. trzyosobowy patrol inspekcji z oddziału Wydziału Inspekcji w Kaliszu wykonywał obowiązki służbowe na punkcie kontrolnym w miejscowości Antonin (parking Strugi). Inspektorzy zostali poinformowani przez kierującego samochodem osobowym o nadjeżdżającym niesprawnym technicznie pojeździe dostawczym (typu „bus”). Po dłuższym czasie oczekiwania na pojazd, który miał nadjechać, dowódca patrolu podjął decyzję o przejeździe prewencyjnym celem zobaczenia nadjeżdżających pojazdów.

Po pokonaniu zakrętu inspektorzy zauważyli pojazd dostawczy stojący na skraju drogi z włączonymi światłami awaryjnymi. Po podjechaniu bliżej stwierdzili, iż pojazd jest postawiony na drewnianym kołku podpartym na osi, natomiast z tyłu podtrzymują go widły ciągnika. Po zatrzymaniu się inspektorzy zapytali osoby przebywające przy pojazdach, co się wydarzyło.

Otrzymali informację, iż pojazd dostawczy miał awarię w związku z która musiał przyjechać ciągnik wyposażony w widły by go podnieść, gdyż nie ma innej możliwości wciągnięcia uszkodzonego pojazdu na pojazd pomocy drogowej, na który oczekują. Inspektorzy nakazali osobom przebywającym przy pojazdach zabezpieczyć miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym oraz założyć kamizelki odblaskowe. Po przeprowadzonej rozmowie dowódca patrolu podjął decyzję o kontynuowaniu przejazdu w kierunku Kalisza.

Inspektorzy nie sankcjonowali osób uczestniczących w wyżej opisanym incydencie.”

Jak widać na nagraniu pojazdy poruszały się, a historyjka opowiedziana „krokodylkom” pozwoliła uniknąć odpowiedzialności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kot opalał się na drzewie? (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Just True
5 lat temu

No i co w tym dziwnego? Że ktoś ma mózg i potrafi z niego korzystać w przeciwieństwie do idioty który nagrał to bo mu się wydawało że to śmieszne…?

Dealer
5 lat temu

W woli ścisłości to nie podczepione elementy w ciągniku tylko „ładowacz czołowy” popularnie zwany TUR. Jeden z kilku milionów szt w Polsce

Adam
5 lat temu

To wszystko dzieci wychowane przez Internet a nie przez rodziców nagrywaja takie filmiki!! Poradził siebie i to najważniejsze #! Za robotę sie ludzie weźcie!!

M43
5 lat temu

Faceci „z jajami”.Wykazali się wyjątkową kreatywnością.Sam nigdy bym na taki pomysł nie wpadł,gdyż wydawałby mi zbyt szalony i niebezpieczny.:-)
Ciekawe który z nich poniósł konsekwencje?

Raszków
5 lat temu

Autor artykułu też chyba liczył na większą nagonkę na bohaterów nagrania. Dowódca patrolu okazał się być normalnym człowiekiem i przyjął wyjaśnienia uczestników za prawdziwe, niezależnie od tego co sobie o tym wszystkim myślał.

luk
5 lat temu

po co się stresować większość piszących o kapowaniu to dzieci z gimnazjum bez mózgu które nie ogarniają jeszcze że mogło sie stać jakieś nieszczęście jak dorosną i beda mieć rodziny to sami będą dzwonić bo nikt np pijaka kierowcy w swoim sąsiedztwie nie chce mieć bo się o swoja rodzine martwi

kefir
5 lat temu

Winszuje kapusiowi. Nie lada z ciebie menda jest.

Michu
5 lat temu

Ja raczej jestem ciekaw co to za konfitura? I co mu w tym przeszkadzało ? Pchanie nosa w nie swoje sprawy też ma czasem konsekwencje…

.
odpowiada  Michu
5 lat temu

Miło że tak dbasz o cudze dobro. Również uważam że donoszenie tak na siłę, żeby tylko donieść nie ma sensu. Ale jeżeli już wiesz że sąsiad bije żonę albo prowadzi pod wpływem alkoholu bo właśnie wyszedł z domu napruty i wsiadł do swojego samochodu to Ty masz obowiązek donieść. Można napisać że żona sama tak wybrała i godzi się na to że jest bita przez męża, święta racja. Ale Ty jako zdrowy na umyśle (mam nadzieję) sąsiad się na to nie godzisz i informujesz odpowiednie służby najlepiej jeszcze w miarę możliwości gromadząc materiał dowodowy.

Antoni
5 lat temu

Komentarze poniżej świadczą o tym jacy jesteśmy jeszcze zacofani. Filmik niczym z rosyjskiej wsi tam też sobie zawsze radzą, chyba że dojdzie do wypadku wtedy były by komentarze ” co za debi.., bezmózg… !

23
0
Napisz co o tym sądziszx