Uroczystości w Ostrowie po śmierci prezydenta Gdańska

„My, samorząd Ostrowa Wielkopolskiego, poruszeni tragedią, która wydarzyła się w Gdańsku zapraszamy wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach potrzebują wzajemnej obecności i wsparcia na spotkanie upamiętniające ś.p. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

+

Spotkajmy się w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska – w sobotę, 19 stycznia, o godz. 18.00 na ostrowskim Rynku. Po nim wspólnie przejdziemy do Konkatedry, gdzie o godz. 18.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji ś.p. Pawła Adamowicza oraz w intencji Pokoju, Solidarności i Tolerancji.

Zgodnie z wolą rodziny zmarłego, również w Ostrowie, pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP, do których będzie można złożyć „datki zamiast kwiatów”.”

W piątek, w godz. 10.00-15.00 oraz w sobotę w godz. 16.00-19.00, w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza, wystawiona zostanie księga kondolencyjna dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się refleksją po tym niedopuszczalnym akcie przemocy.

Wydarzenia ostatnich dni budzą wiele bolesnych emocji i każdy z nas potrzebuje czasu, by wrócić do swojej codzienności. W tych trudnych dniach bądźmy razem, bądźmy dla siebie wsparciem.

Dzisiaj o godz. 12.00, przy dźwiękach hejnału Miasta, na znak żałoby, flagi zostaną opuszczone do połowy masztów.

POLECANE NEWSY

136 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
!!!
3 lat temu

PO nie odważyła się go ponownie poprzeć przez was, płatne pachołki napuszczone przez reżim kłamliwymi zarzutami dotyczącymi majątku Adamowicza. Dopiero byłby jazgot, psie ujadanie i szczucie z waszej strony, że stoją za kimś, kto może mieć zarzuty etc., etc. Spadaj, pisszmato.

Osw
3 lat temu

To morawiecki i duda powinni podac sie do dymisji po słowach ojca Wisniewskiego .przeciez morawiecki w co drugim zdaniu kłamie

wolak
odpowiada  Osw
3 lat temu

PADa prezydentura właśnie została zbudowana jak cały PiS na kłamstwie, że Polska w ruinie.

ANDY
3 lat temu

Na pogrzebie Pawła Adamowicza głos zabrał dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski. Honorowy obywatel Gdańska zaapelował, że należy skończyć z nienawiścią. Dodał, że osoby, które budują swoje kariery na kłamstwie nie mogą w Polsce pełnić wysokich funkcji. Słowa ojca Wiśniewskiego wstrząsnęły i poruszyły zebranych. W Bazylice Mariackiej rozległy się długie brawa, wiele osób wstało. Widzowie TVP Info nie mieli okazji ich usłyszeć, ponieważ kamera pokazała ….obrazy na zewnątrz bazyliki z „żabiej perspektywy”. Miarą celności wypowiedzi będzie wysyp pisowsko – sowieckiej agentury pod moim postem.

czytelnik2
odpowiada  ANDY
3 lat temu

To były słowa do zwykłych ludzi, nie do kaczystów.
To ludzie mają władzę w swoich rękach, a nie Kaczyński i wystarczy żeby zdali sobie z tego sprawę i zrobili z niej MĄDRY użytek…

pytek2
odpowiada  ANDY
3 lat temu

Ciekawe, czy dotarło do Maliniaka i pana Łgarskiego, o żoliborskiej „zdradzieckiej mordzie” nie wspominając…

Dw
3 lat temu

Nie ma jak tepi ludzie (pisowcy) ktorzy mysla ze tvn jest stacja niemiecka zal mi was

audi
odpowiada  Dw
3 lat temu

to jest niemiecka stacja tak samo jak polsat, komuchy, tylko zle zycza polsce,

sasquad
odpowiada  Dw
3 lat temu

Audi, niedorobiony intelektualnie matole,masz i się doucz półgłówku
16 marca 2015 roku Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 584 mln euro amerykańskiemu koncernowi medialnemu Scripps Networks Interactive[11]. 16 kwietnia 2015 roku wystartowały kanały TVN Meteo Active oraz TVN Fabuła. 16 czerwca 2015 roku amerykański koncern medialny Scripps Networks Interactive dostał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie stacji[12]. 1 lipca 2015 roku Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedały wszystkie swoje udziały w spółce N-Vision B.V., zarejestrowanej w Amsterdamie, która bezpośrednio i pośrednio kontroluje łącznie 52,7 proc. udziałów w TVN spółce Southbank Media Ltd, zarejestrowanej w Londynie i należącej do amerykańskiej grupy Scripps Networks Interactive. 28 sierpnia 2015 roku koncern medialny Scripps Networks Interactive za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z Giełdy Papierów Wartościowych niemal wszystkie akcje TVN, zwiększając swój udział w spółce do 98,76 procent[13]. 28 września 2015 roku Scripps Networks Interactive skupił wszystkie pozostałe akcje TVN, zostając tym samym właścicielem pełnych 100 procent akcji TVN. Z tego powodu, spółka została wykluczona przez zarząd GPW z obrotu giełdowego z dniem 2 października 2015 roku[14].

??? do Polki
3 lat temu

Napisałaś się,ale nic z tego nie będzie ! Już w mowach pogrzebowych żony,brata,pełniącej urząd prezydent. – były aluzje i złośliwe dygresje ( sądy,nekrologi narodowców,niesłuszne ) pomówienia ) – zaduma,smutek,tragedia,świątynia, nie powstrzymała w podtekstach agresji. Od jutra nawalanka od początku a przed wyborami armagedon ! Kler też podzielony,podjazdową wojnę toczy ! kościół krakowski chowa Kaczyńskiego na Wawelu,kościół gdański Adamowicza w Bazylice ! Walka buldogów przed nami !

Propagandzista
3 lat temu

Skromność Owsiaka i nieżyjącego prezydenta Adamowicza jest już znana na całym świecie.

poddatnik
3 lat temu

Czlowieka szkoda ,przede wszystkim dzieci- ale trafiła kosa na kamien tak to można zpłętowac

???
odpowiada  poddatnik
3 lat temu

ZPŁĘTOWAĆ??????Dawno takiego kreatyna nie widziałem….

max
odpowiada  poddatnik
3 lat temu

a co to znaczy ZPŁĘTOWAĆ??!! takie tępe ciemniaki powinny mieć ZAKAZ pisania w internecie, bo aż oczy bolą…

M
odpowiada  poddatnik
3 lat temu

Koleś chciał zabłysnąć znajonojscią trudnego słowa, a tylko się ośmieszył i skompromitował…

Polka
3 lat temu

Język ma ogromną moc kreowania rzeczywistości. Jeżeli chcemy aby z tej tragicznej, niepotrzebnej śmierci prezydenta Gdańska wyniknęło coś dobrego to zmieńmy język w jakim się komunikujemy.

Od wielu lat obserwujemy jak język debaty publicznej staje się coraz bardziej brutalny, a coraz mniej merytoryczny. Zamiast rozmawiać, krzyczymy. Rzucamy hasłami i pustymi frazesami tylko po to by upodlić drugą stronę. Na słowną agresję odpowiadamy agresją. Nie widzimy człowieka w zwoleniku PiS-u, PO, homoseksualiście, lewicowcu, prawicowcu, w imigrancie czy uchodźccy. W każdym kto nie myśli jak my, kto odstaje od pewnego wzorca do jakiego się przyzwyczaiismy, kto wygląda inaczej, mówi inaczej, dostrzegamy zagrożenie. Chcesz aby się coś zmieniło? Zmień język w jakim się komunikujesz. Ty go zmień.

Zamiast mówić o pedałach zadaj sobie pytanie czy jesteś w stanie z pełną stanowczością powiedzieć, że Ci dwaj mężczyźni się nie kochają? Czy ich miłość zagraża twojej męskości? Czy to, że ktoś jest wierzący czyni go ciemniakiem? Czy to, że ktoś stoi po innej stronie sceny politycznej niż ty pozwala Ci nazywać go pisiorem czy lewakiem? Czy wyznawca islamu naprawdę zagraża twojej religijności? Wystarczy tak niewiele by coś zmienić. Wystarczy spojrzeć na drugiego człowieka właśnie jak na człowieka. Takiego jak ty. Pełnego lęków i nadziei, z przeszłoscią i przyszłością jaka go czeka. Zamiast obrażać posłuchaj co mówi.

Ta tragedia jaka się wydarzyła to wynik wielu lat budowania podziałów w naszym społeczeństwie. Wynik używania mowy nienawiści. To ona doprowadziła do tego morderstwa. A zaczęła się języku. W słowach, które odzierają człowieka z godności.

Mogę się nie godzić z rządem, mogę się nie godzić z opozycją. Ale muszę używać słów odpowiedzialnie.

Nasze społeczeństwo to w 90% chrześcijanie. Warto więc pamiętać, że dla chrześcijanina tolerancja to za mało. Mogę tolerować i jednocześnie nienawidzić. Jedyne co może zadowolić chrześcijanina to miłość z jaką powinien patrzeć na drugiego człowieka. Jak wiele można zmienić kierując się miłością, zaczynając od siebie. Od teraz.

Zbulwersowany
odpowiada  Polka
3 lat temu

Piękne słowa. Dziekuje! Przywraca Pani wiarę że coś może się zmienić. Że ludzie nie są źli.

Jacek
odpowiada  Polka
3 lat temu

Bardzo mądre i merytoryczne podejście do problemu i zaistniałej sytuacji, choć uważam iż wypowiedź zbyt skomplikowane dla tej części która jest niezadowolona ze wszystkiego ale z drugiej strony zna odpowiedź na wszystkie pytania. I choć przytacza Pani dane że Polacy to 90% katolicy…to chyba tylko z nazwy. Czytając wypowiedzi takich aktywnych komentatorów jak Audi RS6 pytam gdzie są organy ścigania…???
Pisanie i oczernianie WOŚP i Pana Jurka jest tak podłe że nie mam słów jakim zepsutym wewnętrznie musi być człowiek który na bazie plotek i pomówień oskarża Jurka i jego Fundacje.
Ale wszyscy Ci opluwajacy innych w swoich marnych komentarzach- kiedyś staniemy przed obliczem Pana i przyjdzie nam za wypowiedziane słowa zapłacić…Mi napewno także bo nie jestem ideałem choć może moja cena mam nadzieję będzie trochę niższa…Pan z Wami…

win
3 lat temu

A najbardziej idiotyczne są żale do telewizji za oglądanie których się płaci – są tacy którym nie podoba się tvn24, polsatnews, superstacja… tzn. wykupili pakiety za które zapłacili… kto płaci za to czego nie znosi…? I jak porównać telewizje informacyjną płatną, kierowaną do 10% odbiorców w porównaniu do tvp nadawanego za friko do 90% telewidzów – albo tvn i polsat który nadaje łącznie 1-1,5 godziny programów politykujących do tvp + info… które nadają propagandę na okrągło przez całą dobę??? Podajcie powody zmuszające Was do obowiązkowego oglądanie jakichkolwiek programów informacyjnych… oglądajcie gołe baby lub zwierzątka.

niezłomny
3 lat temu

Wszyscy, których poruszył ten polityczny mord napędzany upaństwowioną nienawiścią, pamiętajcie, ze prezydent Adamowicz był wierny i konsekwentny ideałom i wartościom, które są zupełnie obce obecnie rządzącemu reżimowi.

odp
odpowiada  niezłomny
3 lat temu

Rządzącemu buractwu tylko koryto jest drogie.

erew
odpowiada  niezłomny
3 lat temu

Rezimowi – chyba Niemiec przecież to bardzo pro niemiecki polityk był, aferzysta a najgorsze że to zdrajca narodu POLSKIEGO

Arek
odpowiada  niezłomny
3 lat temu

Niezłomny.Ty jesteś chory z nienawiści idź do psychiatry

Co?
odpowiada  niezłomny
3 lat temu

Tylko polska to nie są Niemcy tutaj inne wartości i obyczaje obowiązują

136
0
Napisz co o tym sądziszx