OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wymiana płyt na Spichrzowej

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na modernizację ponad 200-metrowego odcinka jezdni ulicy Spichrzowej. Remont przeprowadzony zostanie na odcinku pomiędzy ulicą Wodną a Zieloną.

+

Wykonawcą inwestycji została firma Brukarstwo Nawierzchnie i Kanalizacje Zenon Pawlicki z Witaszyc, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez MZD przetargu. Wystartowało w nim aż dziewięć firm. Najwyższa wartość złożonej oferty wyniosła blisko 265 tys. zł, najniższa – zwycięzcy przetargu – 197 545,75 zł. Okres gwarancji na prace budowlane zawarty w tej ofercie to 60 miesięcy.

– W ostatnich latach zadbaliśmy o to, by ulicą Spichrzową jeździło się komfortowo i bezpiecznie. Teraz przyszedł czas na odcinek pomiędzy ulicą Wodną i Zieloną. Płyty ażurowe, które tworzą obecnie tę część ulicy są w złym stanie technicznym, stąd potrzeba ich rozbiórki i wykonania tu gruntownego remontu – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Inwestycja polegać będzie na wykonaniu nawierzchni z betonowych płyt ażurowych typu Meba lub podobnych o grubości 8 centymetrów. Część nawierzchni tego odcinka wykonana zostanie z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym o tej samej grubości. Ułożone zostaną także nowe krawężniki.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
audi
2 lat temu

gruntowny remont z plyt na plyty. Typowe po ostrowsku

audi
2 lat temu

Nic z tego nie rozumiem. Niedawno przekladano te plyty. Jak poloza azur to znowu ciezarowe auta i tir rozjada. Pozatym pozostaje kawalek ul. Zielonej w pkyrach. Inwestycja bez zadnego sensu

ciekawski
2 lat temu

Poważnie? Miasto robi inwestycję w XXI wieku w mieście i używa płyt ażurowych? Przecież to rozwiązanie może być stosowane na parkingach, skarpach lub w miejscach na obrzeżach miasta gdzie naprawdę nie ma funduszy lub rozwiązanie jest tymczasowe. Przecież kostka betonowa na tym odcinku to wzrost kosztów tylko o około 20%

Sts
2 lat temu

A kiedy zostanie naprawiona ul. Iwaszkiewicza, Długosza, Prusa ?? Czy nikt tego nie widzi w jakim stanie są te ulice. ??

Znajomy znajomego
2 lat temu

Witaszyce są blisko Jarocina skąd pochodzi pierwszy wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kierowca
odpowiada  mieszkaniec wodnej
2 lat temu

To popatrz na mapę losku… co najmniej na Google maps… od skrzyżowania z wodna (obok placu manewrowego OSK i obok działek Rodos masz ta ulice do zakrętu. Bez dalszego komentowania bo aż cenzura by musiała być…

taktak
2 lat temu

Ale idą po kosztach,byleby nie robić deszczówki to ażurki się wsadzi 😉 ale wtedy zadbają o retencję ;p co lepsze?

mieszkaniec
2 lat temu

Kiedy wymiana zabytkowych płyt z rozbiórki chodnika na Wrocławskiej a adoptowana na ul. Józefa Jurka. Płyty są nierówne, można się potknąć i nieszczęście gotowe. Jak konserwator zabytków wciągnie na listę zabytków to chodnika z prawdziwego zdarzenia się nie doczekamy. Czekam kiedy pierwsze rzesze zwiedzających zawitają na naszą ulicę. Będzie to po ubojni i browarze zabytek klasy zerowej w Ostrowie Wlkp.

mieszkaniec wodnej
2 lat temu

miedzy wodna a zielona nie ma spichrzowej o ile mi wiadomo…

julian
2 lat temu

kto byl w komisji ?

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x