OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uchroniła brata przed samobójstwem

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji wieruszowskich policjantów uratowano 26 – latka, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna chwilę wcześniej telefonicznie pożegnał się z rodziną.

+

27 grudnia 2018 roku tuż przed godziną 22:00 dyżurny wieruszowskiej komendy został poinformowany o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Z telefonicznej relacji mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego wynikało, że jej 26 – letni brat chwilę wcześniej telefonicznie pożegnał się z nią i wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia.

Na pomoc desperatowi pośpieszyli dzielnicowi, którzy w Wieruszowie oraz w Mirkowie w gminie Wieruszów bardzo szybko nawiązali kontakt z jego rodziną. Dobra znajomość rejonu oraz kontakt telefoniczny z 26 – latkiem, pozwoliły policjantom na wytypowanie miejsca jego pobytu. Chwilę później funkcjonariusze na polnej drodze na obrzeżach miasta odnaleźli mężczyznę. Wieruszowianin był wyczerpany i podczas rozmowy z dzielnicowymi przyznał, że jest w złej kondycji psychofizycznej. Jak się również okazało mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Konsekwentna postawa policjantów sprawiła, że 26 – latek został oddany pod opiekę lekarzy.

Apelujemy, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Informujmy o każdej zauważonej niepokojącej sytuacji. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
G
2 lat temu

Bydlaki bez uczuć!!!!!!!!!!

iii
2 lat temu

I znowu samobójstwo próba na pokaz. Chcesz skończyć to skończ twoje życie. Ale zrób to po cichu by nikt o niczym nie wiedział.

Pepe
2 lat temu

Jak ktoś chce umrzeć to musi mieć powody więc po co mu przeszkadzać?

Szczęśliwy płatnik
odpowiada  wujek dobra rada
2 lat temu

Z centrum przesiadkowego skorzystali ci co go budowali. To tak samo jak z zabawy najbardziej cieszy się orkiestra, bo sobie pogra i jeszcze zarobi, a i organizator też może coś dostać od zatrudnionej orkiestry.

.
odpowiada  Zj
2 lat temu

I słusznie bo narkomanów i innych działających na szkodę państwa poprzez na przykład fatygowanie służb z powodu swojego widzi mi się należy eliminować. Proszę przyznać podwyżkę. Co do żartownisia to należy poradzić mu wizytę u psychologa na kasę chorych a być może i skierowania do psychiatry się doczeka.

Zj
2 lat temu

Właśnie nikt ma nie być obojętny co do myśli samobójczych jednak trzeba zapytać Ostrowska policję i pogotowie jak do tego podchodzą sam byłem świadkiem jak człowiek dzwonił z takimi myślami a oni zlali to bydło i jeszcze podwyżki chcą

Pohybel
2 lat temu

A miał przy sobie sznur i czy byłby w stanie po pijaku go zawiesić i zrobić z niego szubienicę. A może chciał się zapić na śmierć, ale wtedy rodzi się pytanie czy miał ze sobą jeszcze jakiś alkohol, bo jak w pobliżu nie było toru kolejowego, to z tym samobójstwem to była bujda.

Gapowicz
2 lat temu

Facet nie miał na taksówkę i wykombinował sobie, żeby go ktoś podwiózł do domu, chociaż trafił do szpitala.

Maryla
2 lat temu

Kochana siostra dobrze mieć taka przy sobie no i nasi Panowie ?? brawo i gratulacje a komendantowi pozostaje reszta do zrobienia ??wszystkiego dobrego w Nowym Roku

A
odpowiada  King
2 lat temu

Jest i działa rewelacyjnie. Tylko nie wiem czy ktoś z niego korzysta.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x