OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

USG 3D trafiło do ostrowskiego szpitala

Ostrowski szpital z początkiem roku otrzymał bardzo nowoczesny Ultrasonograf 3D. Na jego zakup złożyło się kilku donatorów, wśród nich organ nadzorujący powiat ostrowski czy ZAP Kooperacja. Kosztował 300 tysięcy zł i podniesie standard usług medycznych.

+

– Chciałbym bardzo podziękować panu staroście, panu dyrektorowi oraz Zenonowi Pawlakowi, który nie po raz pierwszy wspiera nas przy zakupie tak specjalistycznego sprzętu. Po kilkunastu latach udało nam się zakupić najbardziej nowoczesny aparat USG firmy Samsung. Ma bardzo szerokie możliwości. Posiada znakomitą funkcję Doplera, ponieważ dzisiaj położnictwo opiera się głównie na badaniu sonograficznym. To badanie kwalifikuje pacjentki, a także płody do wcześniejszego lub późniejszego rozwiązania. Obecnie opieramy się nie tylko na obrazie USG, ale także obrazie doplerowskim ukazującym przepływy w układzie naczyniowym. One decydują o naszej diagnozie. Wszystkie ciężarne, które przejmujemy w ramach patologii ciąży, możemy podejmować szybkie decyzje. – Tomasz Gostomczyk, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Poprzedni sprzęt nie umożliwiał przeprowadzania diagnostyki doplerowskiej i miał 12 lat. Nowy sprzęt prezentuje zupełnie inny świat. Bez tego sprzętu podejmowaliśmy szybsze decyzje o wykonaniu cięcia cesarskiego, a wiadomo, że każdy dodatkowy dzień w łonie matki wpływa bardzo pozytywnie na jego rozwój. – dodał Tomasz Gostomczyk

2019 r. będzie dobrym rokiem dla ostrowskiego szpitala, zarówno pod kątem inwestycji szerokorozumianych m.in. w sprzęt. – Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Ostrowski szpital utrzymał poziom 2 tysięcy porodów rocznie. Okoliczne szpitale powiatowe odnotowały znaczący spadek. Świadczy to o tym, że pacjentki chcą rodzić w ostrowskim szpitalu.

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zorientowany
odpowiada  kris
2 lat temu

No to zapraszamy do SORów w Kaliszu,Krotoszynie,Pleszewie itd. Czemu wszyscy “ciągną “do Ostrowa,skoro jest tam tak źle? Powiat z ponad 160 tys.mieszkańców,do tego coraz więcej pacjentów rejonu Ostrzeszowa,Kępna,Milicza,Twardogóry itd..I na to zgodnie z wymogami ustawowymi 2 lekarzy…sorry,cudów nie ma i nie będzie-nikt nie nie sklonuje i nie będzie robił kilku rzeczy naraz albo załatwiał kilku pacjentów jednoczesnie.Jak lekarz bada jednego pacjenta,to inni MUSZĄ CZEKAĆ.Proste,czy zbyt trudne?

Paulina
odpowiada  kris
2 lat temu

To ja proponuję Xxc o rekonesans w innych szpitalach. Bo tu to jest powolny oddział umierania.

Paulina
2 lat temu

Sprzęt super tylko fachowych rąk brak. Który z lekarzy w dalszym ciagu się ksztalci i potrafi obsługiwać taki sprzęt…? Dr. Gostomczyk musi postarać się o specjalistow bo ich brak na ginekologii. I o remont bo komuna jest nawet dr. Quenn miała lepszy fotel do badania ginekologicznego niż Najlepszy Ostrowski Szpital w Polsce.

Pacjęt
2 lat temu

Czytam te komentarze i nie wiem kto to pisze. Znaleźli się sponsorzy którzy przeznaczyli sporo kasy i zamiast im dziękować i cieszyć się że nasz szpital się rozwija, to są same krytyki i niezadowolenia. A ja DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY SIĘ DO TEGO PRZYCZYNILI, bo nie wiem czy ten ultrasonograf wkrótce nie uratuje życia mojego lub kogoś mi bliskiego. DZIĘKI

Xxx
odpowiada  kris
2 lat temu

Proponuje iść na medycynę a zaś pracować na SOR

kris
2 lat temu

Dokładnie w Ostrowie na SOR po 11 i więcej godzin się czeka na plastikowym krzesełku i do domu . Porażka

Zzzz
odpowiada  OST
2 lat temu

W Kaliszu na pewno i w Pleszewie chyba tez Krotoszyn nie wiem

OST
2 lat temu

Super sprzęt, tylko ciekawe czemu nadal nie ma znieczulenia w ostrowskim Szpitalu dla rodzących kobiet, gdzie w innych szpitalach to norma, czyżby dlatego że ktoś woli zrobić kosztowną cesarkę dla kobiet wrażliwych na ból

Andy
odpowiada  22
2 lat temu

Dokładnie! Ale też przede wszystkim to dobrze by było, gdyby wszyscy lekarze opisujący zdjęcia RTG byli radiologami, a nie lekarzami bez żadnej specjalizacji, bo potem robią “opis” jednozdaniowy i do tego niezgodny ze stanem faktycznym.

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x