OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zaczepia Cię osoba proszące o pieniądze? Znamy rozwiązanie

Zapewne zdarzyło się wam być zaczepionym przez osobę proszącą o drobne pieniądze “na posiłek”. Sporo osób już nie daje pieniędzy, w obawie o przeznaczenie ich na alkohol przez żebrzącego. Najlepiej jest podać takim osobom informacje o miejscach, gdzie zjedzą coś ciepłego lub znajdą schronienie przed zimnem. W końcu po to te instytucje istnieją.

+

Ostrowski samorząd zapewnia najbardziej potrzebującym w mieście ciepły posiłek, odzież, możliwość ogrzania się, a także fachową pomoc. Specjalny punkt pomocy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00 przy ulicy Ledóchowskiego 8.

Przygotowując się do zimy i ujemnych temperatur utworzony został punkt pomocy doraźnej, w którym będzie można się ogrzać, otrzymać ciepłe ubranie, ale również otrzymać pomoc konsultanta.

– Będziemy namawiać osoby w trudnej sytuacji życiowej mające problem z uzależnieniem do podjęcia właściwych form terapii. Zadbamy o to, by podczas nadchodzącej zimy choć jeden ich posiłek był ciepły – zapewnimy zupę i pieczywo. W najbliższym czasie wydawana będzie także odzież – wyjaśnia Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Punkt utworzony został w centrum miasta, w byłym budynku dawnego Konwiktu Biskupiego przy ulicy Ledóchowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim, którym obecnie zarządza Caritas Diecezji Kaliskiej. Przygotowaniem ciepłego posiłku zajmie się Spółdzielnia Socjalna „Jaśmin”, która na  co dzień współpracuje z Ostrowskim Centrum Pomocy Caritas. Szacuje się, że dziennie z punktu skorzysta około 50 osób.

Przypomnijmy, że na terenie miasta działa „Schronisko dla bezdomnych mężczyzn zagrożonych alkoholizmem”, które prowadzone jest przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Ostrowskie przy ulicy Olszynowej 53a tel. 62 738-36-46, a także „Schronisko dla kobiet z dziećmi” przy ulicy Ledóchowskiego 8 prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej.

Pomoc można uzyskać w następujących punktach:

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Ostrowie Wielkopolskim, Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn zagrożonych alkoholizmem

ul. Olszynowa 53a, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62 738-36-46, tel. 504-103-347.

Udzielenie na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego wsparcia i pomocy współuzależnionym kobietom, w tym kobietom z dziećmi, zagrożonym przemocą w rodzinie

ul. Kardynała M. Ledóchowskiego 8, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 603 810 180.

Miejski Punkt Pomocy Doraźnej dla osób uzależnionych, współuzależnionych i dotkniętych przemocą

ul. Kardynała M. Ledóchowskiego 8, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Czynny będzie od  1.12.2018 – 28.12.2018 roku od poniedziałku do piątku 11.00-13.00
(wydawanie ciepłego posiłku, odzieży, porady, ogrzewalnia)

Punkt wydawania posiłków osobom kierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim

„Semafor” Bar, ul. Dworcowa 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski (obiady wydawane są codziennie przez 7 dni w tygodniu).

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr alkoholik.
2 lat temu

swojego rodzaju pomoc znajdą też we wspólnocie AA, jeśli oczywiście będą chcieli przestać pić oraz pomoc.

K
odpowiada  Wyrozumiały
2 lat temu

Też dam grosz jak szczerze powie że na browar

senior
odpowiada  chlop
2 lat temu

Ja mówię że jeszcze przez 20sek nie udało mi się zarobić złotówki. Tyle trwa odwiezienie wózka.

senior
odpowiada  zwykły Kowalski
2 lat temu

Może czasami pałę. Przypomina mi się zdarzenie, które miało miejsce kilka lat temu. Do sąsiada który był dyrektorem jednego z przedsiębiorstw w Ostrowie przyszedł były pracownik z koniakiem. Podziękował za to że go zatrudnił i wypracował emeryturę. Zatrudnił w czasach kiedy polowano na niebieskie ptaki i kierowano do pracy.

Kosakiewicz
2 lat temu

Chciałbym aby takich Ludzi nie było wcale tylko że wielu takie życie się podoba bo ich Bratem to Alkohol ale są też inne powody

Zdzisław
2 lat temu

lepiej dać bezdomny na piwo niż czarnemu w niedziele na tace

ostrowski mędrzec
2 lat temu

w pysk mu strzelić i po sprawie

Wyrozumiały
2 lat temu

Zawsze pytam proszącego o drobne na co rzeczywiście potrzebuje pieniądze. Jeżeli mówi, że na piwo lub wino, to mu nigdy nie odmówię.

Rysio
2 lat temu

Ponieważ mieszkam blisko piekarni, co dzień mam zapewniony jeden posiłek na ciepło. Ciepły chleb. A piwo kupowane w barze na targowisku dostaję na życzenie też ciepłe szczególnie w zimie.

js
2 lat temu

Czynne od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedziele radź sobie sam. Taka to pomoc.

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x