Czy do walki ze smogiem powinno się używać drona?

Czy w Ostrowie Wielkopolskim powinien latać dron badający czym palimy w piecach? W innych miastach, gdzie wdrożono takie rozwiązanie, można szybko i efektywnie karać mieszkańców wrzucających śmieci do pieca. Mandat wynoszący 500 zł powinien szybko ostudzić zapał trucicieli.

+

Niedawno gmina Zduny zainwestowała w taki sprzęt na własność, otrzymując ponad 40 tysięcy dofinansowania. W innych miastach samorządy wynajmują profesjonalne firmy. Dron szybko podlatuje do podejrzanego komina i w krótkim czasie poinformuje operatora o składzie dymu. Jeżeli będzie zawierać zakazane substancje, wtedy do akcji wkraczają strażnicy miejscy, mogący ukarać egoistę-truciciela.

Uważacie, że w Ostrowie Wielkopolskim powinno się stosować takiego drona czy wystarczą zwykłe kontrole pieców?

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

131 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krystyna
4 lat temu

W Ostrowie powietrze to TRAGEDIA !!! Powinno się władze pozwać do sądu !! Dzieci chorują najwięcej , ale i dorośli .Poczytajcie klepsydry.Rzadko kto dożywa 80 tki!!! Pozew zbiorowy zrobić.

LOL
4 lat temu

A ja myślę, że odpowiedzialni za smog sąmalacze papierochów i mamachuany.no przecież oni najwięcej trują. wydychając dym z faji powodują smog dlatego paczka fajek powinna kosztować 40zł i sie smog diametralnie zmniejszy. no i tyle w tej dyskusji. tylko ciężko ściągnąć podatki z tzw”jarających trawe”, bo nie jest ona objęta podatkiem czli znów tzw nieściagalna…jednak proponuję 50zł zapakę fajek to będzie świeższe powietrze…hehe

ola
4 lat temu

Nie bardzo rozumiem dlaczego nowo budowane domy dostają zgodę na palenie węglem. Tam gdzie jest gaz obowiązkowo powinno się do niego podłączać budynki. Czy tak trudno miastu podjąć takie decyzje? Patrzę na odczyty z Airly i płakać się chce. Niezły los sobie gotujemy.

odp
odpowiada  ola
4 lat temu

TAKIEGO ZAKAZU palenia węglem NIE MA W PRAWIE.Polska gospodarka stoi na węglu -niestety.

.....
odpowiada  ola
4 lat temu

Coś Tobie epoki się pomyliły !!!
A tym co palą węglem i …. zamurować kominy !!! Co ?

miasto
4 lat temu

macie rację wczoraj bylem w rejonie Pruslina – Grabowska – Swietlicowa . Powszechne grilowanie i palenie gumy to mało . Daleki jestem od stwierdzenia ,że to od palenia smieci . Nie – to nie smieci .Palisz w takim zagęszczeniu I masz efekty . U mnie nie rowniez smórd , ale pewnie bardziej wietrzne tereny i mniej tego widac . Bez taniego gazu nie zmienimy tego . A tam naukowcy od palenia t.z górnego to siedziec na d… . Palisz weglem to musi dymic, smierdziec i truc . Dwutlenek wegla truje a go nie czuc . Tutaj masz trochę radości bo widzisz co wdychasz tak jak z papierosem .
To żart . W okresie grzewczym – cena gazu o 50% w dół i mamy w 2-3 latach 50% zmiana systemu palenia na ECO . Moze to pomysł ? Ale komu na tym zależy ?

roman
odpowiada  miasto
4 lat temu

Zamiast biadolić nad smogiem też uważam tak samo jak Ty ! Ludzie nie głupie, gdy koszty ogrzewania gazem będą porównywalne z „węglowym” to bez żadnej namowy sami zrezygnują z pieca węglowego !!!

Jerzy
4 lat temu

Oczywiście jestem za. Ale póki co najbardziej potrzebne są chęci odpowiednich służb. Wystarczy przejść przez miasto podczas selektywnej zbiórki odpadów ( patrz np. ul. Wysocka) I zobaczyć kto i co wystawia. Czy jeżeli ktoś wystawia tylko worki ze szkłem to znaczy że nie ma odpadów z plastiku i papieru czy raczej, że tylko szkło nie daje się spalić. I jeszcze jedno obecne władze nie panują nad powszechnym bałaganem w mieście, brak stanowczości, decyzyjności także w tym zakresie. Władza ta nie tylko akademie szkołach itp.

Jrk
4 lat temu

Oczywiście
Że tak sam bym pomógł jako operator

karvasieni
4 lat temu

Węgiel kupuję w trójce na ul.Bema. Kupuję najdroższy 900zł+. Nie palę śmieciami. rozpalając i żeby podnieść temperaturę to się wali czarny dym że ktoś może pomyśleć że palę śmieciami. Na placach składowisk hałdy miału, którego miało już się nie sprzedawać. Kto odważny wywoła konflikt z górnikami? W ulicy jest gaz dociągnięty do domu i co z tego, jak palenie węglem wychodzi taniej i jest cieplej. Do czasu aż nie zabronią, to będę palił. Miłego wieczoru!

cde
odpowiada  karvasieni
4 lat temu

Jeśli masz piec górnego spalania to mam nadzieję, że palisz od góry?. Jeśli nie to zacznij jak najszybciej. Oszczędzisz czas i pieniądze a dymu podczas rozpalania będzie mało lub nie będzie wcale. Jeśli już palisz od góry możesz jeszcze bardziej udoskonalić spalanie poprzez doprowadzenie powietrza wtórnego nad żar. Wtedy dymu już na pewno nie będzie wcale a dodatkowo jeszcze osiągniesz większą sprawność i więcej oszczędności

Zofia
4 lat temu

Po co nam drony, skoro nawet zgłoszenia telefoniczne o 'śmierdzielach” odbijają się o brak reakcji odpowiednich służb miejskich. Może zamiast dronów trzeba by uruchomić kompetentne służby, które będą reagowały i przynosiły konkretne efektu zgłoszeń.

Max
4 lat temu

Ekolog – nie szczuj ludzi przeciwko ludziom. Mieszkam w okolicach ronda w Zacharzewie, a latem często jeżdżę rowerem w okolicach bazy i nigdy jadąc tamtędy nie czułem zapachu większego niż na stacji benzynowej. Bzdura i jeszcze raz bzdura.

bobas bez becika
4 lat temu

gdyby Ostrowianie wybrali inaczej wszyscy podłączeni pod OZC i po zawodach..ale tak to jest jak się przytulaske wybiera

roman
odpowiada  bobas bez becika
4 lat temu

Ty zdajesz sobie sprawę co piszesz? Wiesz na czym polega podłączenie „pod OZC” ? A wiesz jak do tej pory wygląda sieć cieplna ? By wszyscy mieli możliwość podłączyć się to w KAŻDEJ> KAŻDEJ ulicy, do KAŻDEJ POSESJI należałoby ją doprowadzić !! łącznie z całą infrastrukturą ! Tego żaden Prezydent w swojej kadencji nie jest wstanie zrealizować ! No ale jako kandydat…. może obiecać .! A „ciemny lud to kupi”. Ty …kupiłeś !!!

senior
odpowiada  bobas bez becika
4 lat temu

@roman Masz rację! Ten bobas żyje w matrixie.

131
0
Napisz co o tym sądziszx