OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Są przeciw koalicji w powiecie PO z PiS-em

List otwarty do Radnych Powiatu Ostrowskiego wybranych z list Koalicji Obywatelskiej od uczestników protestów pod ostrowskim Sądem,  przeciw zawieraniu koalicji przez Platformę Obywatelską z PiS-em w radzie powiatu. 

+

Paweł Rajski
Marek Ewiak
Andrzej Knopiński
Andrzej Leraczyk
Sylwia Nowicka
Michał Ciupka
Tomasz Brucki
Maria Tomaszewska
Damian Grądzielewski
Tomasz Ziąbka
Dariusz Berek

Szanowni Państwo, wyrażamy nasze krytyczne stanowisko w sprawie ewentualnej koalicji z Prawem
i Sprawiedliwością w Powiecie Ostrowskim.

My- Ostrowscy Spacerowicze „pilnowaliśmy” tych wyborów w Obwodowych Komisjach Wyborczych.
Jesteśmy swoistą opozycją uliczną, jako osoby bezpartyjne, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec
jakichkolwiek lokalnych koalicji w samorządach z PiS-em! Nie można paktować z ugrupowaniem,
który jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa, takich jak np. Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa czy Sąd Najwyższy.
Sytuacja jest bez precedensu po roku 1989. PiS niszczy w sposób bezpardonowy konstytucyjny
trójpodział władzy w Polsce. My Ostrowscy Spacerowicze od dwóch lat zdecydowanie przeciwko temu protestujemy przed ostrowskim sądem. Chcąc wspólnie wygrać kolejne, potrójne wybory w latach 2019-2020, nie można zawierać żadnych lokalnych sojuszy z PiS-em!

Macie Państwo w Powiecie Ostrowskim alternatywę. Możecie zawrzeć większościową koalicję z PSL￾em. Takie koalicje będą zawarte w 10 sejmikach wojewódzkich. Jest to naturalny koalicjant Koalicji Obywatelskiej. Jako radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej powinniście Państwo dać jasny sygnał dla elektoratu szeroko rozumianej opozycji. Inaczej nie odsuniemy PiS-u od władzy!

Oczekujemy od Państwa Radnych publicznego odniesienia się do kwestii poruszonych w niniejszym
liście otwartym.

W imieniu Grupy Ostrowskich Spacerowiczów: Teresa Grabicka-Majewska, Marek Grześczyk,
Krzysztof Kaczmarek, Jolanta Kobzda, Aldona Konieczna, Beata Koralewska, Krzysztof Koralewski, Michał Paliga, Bogusława Podyma, Dariusz Potasznik, Elżbieta Radzik, Monika Rudowicz, Andrzej Stanisław Tabor, Hanna Tarasewicz, Andrzej Tomalak, Andrzej Sobczak, Irena Wolff, Roman Wojtyczka, Jerzy Wójcicki, Robert Zawadzki.

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziabródka Wojewoda Łęczycki
2 lat temu

Bardzo stresujące są informacje o ewentualnych, możliwych koalicjach partii demokratycznych z PiS-em. Od partii prodemokratycznych należałoby oczekiwać przede wszystkim poszanowania wartości zapisanych w Konstytucji. Zawieranie lokalnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością będzie świadectwem zaprzeczenia tym wartościom. Dzisiaj dzieją się w Polsce rzeczy bardzo smutne i tragiczne. Pozostańcie w rodzinie ugrupowań demokratycznych, i pokażecie wyborcom z powiatu ostrowskiego, że można układać się z tymi, którzy niszczą nasz wspólny dorobek. Każda decyzja o koalicji z PiS-em będzie jednoznacznie odebrana jako stawianie partykularnych korzyści i interesów nad interesem demokracji. To jest wasz egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności szanowni rajcy z KO.

polak
2 lat temu

do tej Pani co napisała ze Urbaniak wybudował obwodnice chyba jest nie powazna obwodnice to wybudowała GDDKiA A URBANIAK to tylko dla siebie i przyczynił się do dalszego rozpadu kilku przedsiebiorstw

wiesiu
2 lat temu

wojcicki drobny pijaczek,ale sie boicie pisu zdrajcy

Edziooo
2 lat temu

“osoby bezpartyjne” buahahha padłem…

pisiorex
2 lat temu

Ostrowski syf odcinek 65

ostrowianka
2 lat temu

Ciśnie się na usta pytanie co dobrego dla Ostrowa zrobili radni z PO i Urbaniak ? NIC ! a wręcz samo zło więc wszyscy podpisujący się pod tym jakże haniebnym apelem są równi opozycji , żyć na koszt innych i czuć się bezkarnym . Od 4 lat prowadzą walkę z Prezydent Klimek i każdym kto nie jest z nimi . Czas abyście się zabrali za pracę dla dobra miasta i nie ważne z czy z PiS czy innymi . Niepojęte że po latach niszczenia Ostrowa są jeszcze fani totalnych .

już nie ostrowianka
odpowiada  ostrowianka
2 lat temu

nie bo nie i takie jest twoje motto.Chyba nie masz pojęcia ile robił dla Ostrowa p.Urbaniak.Brzozowa,kilka mostów obwodnica itd itpa walka z p,Klimek to o co?Chyba tylko pieniaczką jesteś.

Ostrów
2 lat temu

Te 20 podpisów to nie reprezentacja Spacerowiczów lecz niemal pełny skład, dołożyć do tego kilka osób i mamy grupkę, która chce dyktować swoje warunki osobie wybranej 4 tysiącami głosów? Wystarczy zajrzeć na ich stronę fb by wiedzieć, że namawiają do przystąpienia do grupy bardzo usilnie jednocześnie utyskują, że tak ich mało, zamarzył się niektórym powrót do nocek na steropianie i klapa, trudno by współczuć bo aktywność ludzi dla tej grupy a właściwie jej brak, mówi sama za siebie.

qwer
2 lat temu

co to za banda okupuje chodnik ,policja -pały w ruch

Alterego
2 lat temu

Gradzielewski …marny belfer..i jeszcze mniej potrzebny radny.. przede wyborcami chodził i zebrał o głosy , mówił o tym aby nie było waśni a teraz kozaczy..,chyba zachowam się jak Korwin Mike i wypłacę mu liścia jak go spptkam w lewkowie…

and
2 lat temu

P KORNASZEWSKI ZABRAĆ SIĘ ZA PORZĄDNĄ PRACE A NIE GŁUPOTY W GŁOWIE

Normalny emeryt 65 lat
odpowiada  and
2 lat temu

Praca? On od dawna przebywa na wczesnej emeryturze dlatego energia go rozpiera i cała para idzie w gwizdek.

66
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x