Dronem sprawdzali kto pali śmieciami

W ostatnim czasie sukcesywnie nasilają się zgłoszenia interwencji w sprawie spalanych odpadów. W ramach walki o ochronę powietrza funkcjonariusze Eko – Patrolu z kaliskiej Straży Miejskiej rozpoczęli swoje działania. Strażnicy miejscy sprawdzają posesje, które są zgłaszane przez mieszkańców. Jednakże mając na uwadze zwiększenie ich skuteczności funkcjonariusze posiłkować się będą nowym narzędziem – dronem przystosowanym do monitorowania niskiej emisji. W Kaliszu takie rozwiązanie sprawdza się, dlatego warto byłoby wdrożyć je w Ostrowie Wlkp.

+

Dron wyposażony jest w sensor pomiarowy wskazujący konkretne obszary, tereny i posesje na których w danej chwili dochodzi do nielegalnego procederu spalania odpadów. Ponadto funkcjonariusze Eko – Patrolu na bieżąco przeprowadzać będą kontrole posesji, z których wydobywa się charakterystyczny dym świadczący o spalaniu odpadów.

W dniu wczorajszym w trakcie podjętych działań strażnicy miejscy ujawnili posesję, z której wydobywał się dym świadczący o spalaniu odpadów. Na miejscu faktycznie okazało się, że właściciel w kotle spalał kawałki starych mebli oraz basen ogrodowy. Interwencja została zakończona ukaraniem sprawcy wykroczenia mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Apelujemy do mieszkańców o niezwłoczne zgłaszanie na numer alarmowy 986 wszelkich sytuacji świadczących o nielegalnym spalaniu odpadów. Interwencję można również głosić przesyłając e-maila z załącznikami w postaci zdjęć lub krótkiego filmu.

Każde wskazane miejsce będzie odpowiednio sprawdzone a w uzasadnionych przypadkach strażnicy będą pobierać próbki odpadów paleniskowych (popiołu) w celu ustalenia czy faktycznie zostały naruszone przepisy. Straż Miejska Kalisza przypomina, iż każdy kierownik kontrolowanego podmiotu jak i osoba fizyczna są obowiązani do umożliwienia przeprowadzenia kontroli przez strażników miejskich. Kontrolujący mają prawo żądania ustnych i pisemnych informacji, okazania dokumentów oraz udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Basia
4 lat temu

Może wznowicie akcje? Niektórzy palą smieci nawet w 32 stopniowy upał… ul. Chlapowskiego (rog czerwonych kosynierow) notorycznie!

Basia
5 lat temu

W Skalmierzycach ul. Spoldzielcza u sąsiadów wydobywa się z komina ciemny dym, śmierdzący na całej ulicy. Może powinien to dron sfilmować.

Maciej
5 lat temu

Dzisiaj na ul. Łąkowej od samego rana ktoś pali plastikami. Smród jest taki jakby się wysypisko paliło. Sprawcę nietrudno znaleźć, wystarczy po dymie dojść do komina. Niestety pod numer 986 nikt nie funkcjonuje, numer 627388940 (Straż Miejska) też nikt nie raczył odebrać. Jak więc walczyć z trucicielami ?

icek 3
5 lat temu

W niektórych miejscach to ten dron im się wręcz smołą zalepi i spadnie i tyle z tego będzie.

Ołówek
5 lat temu

Palić basen ogrodowy w piecu? Nosz k***a, ładny aparat z kolesia:-D Mógł się przejść do najbliższego kontenera pod blokiem, albo „sąsiadowi Januszowi” na podwórku wrzucić 😛 ale swoją drogą to ok, ludzie palą cholera wie co w piecach, ale z tym smogiem to się wszyscy dajemy wciągać w propagandę, żeby mobilizować do wymiany pieca na gazowy,a później cen podniosą do nieosiągalnych kwot i dopiero będą zdziwieni ci wszyscy eko-komentatorzy.

J
5 lat temu

Paranoja a może by tak skontrolować składowiska miału i węgla i zobaczyć ci za śmieci tam sprzedawają …..

Meg
5 lat temu

Koniecznie dron w ostrowie! ale z tą Straża miejską, która bynajmniej nie ma żadnych chęci aby wyszukiwać i karać to będzie ciężko! najlepiej roziwązać tą niepotrzebną formację tak jak w JarocinieQ

m
5 lat temu

a moze by tak w projekcie budzetu uwzglednic zakup drona dla strazy miejskiej. 500 pln mandatu i w po sezonie grzewczym bedzie na drugi taki sprzet.

Oba
5 lat temu

Takich kontroli powinno być ze 20 dziennie!! Na dodatek przy obecności kamer!!!
Może to by coś zmieniło, a tak pojedyncze wypady straży nic nie zmienią!
Odczepcie się na parę miesięcy od źle zaparkowanych samochodów (to zadanie Policji) i sprawdzajcie te piece.
Zapraszam w rejony ulicy Grabowskiej, wystarczy się przejechać samochodem.

44
0
Napisz co o tym sądziszx