Strzał z broni na stacji paliw

Do zdarzenia doszło w dniu 20.10.2018 r., około godziny 01:15 w nocy. Obsługa stacji benzynowej usłyszała strzał dobiegający z pojazdu, który następnie oddalił się w kierunku m. Ostrów Wlkp. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Ostrzeszów na miejscu ustalili, że z pojazdu m-ki Nissan padł strzał najprawdopodobniej z broni, po czym kierujący tym pojazdem odjechał w kierunku Ostrowa Wlkp.

+

Kierujący Nissanem podjechał na stację paliw, wyszedł z pojazdu i otworzył tylne drzwi samochodu po czym nastąpił strzał w wyniku którego kula przeszła przez karoserię tylnych prawych drzwi samochodu a następnie uderzyła w elewację budynku stacji paliw. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnym systemie ustalono, że pojazd należy do mężczyzny lat 52, mieszkańca powiatu ostrowskiego, który posiada zezwolenie na dwie sztuki broni myśliwskiej kulowej.

W trakcie dalszych czynności, ustalono, iż wymieniony mężczyzna będąc na stacji benzynowej w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią myśliwską kulową w momencie jej rozładowywania w sposób nieumyślny doprowadził do jej wystrzału. Swym zachowaniem ostrowianin naraził człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W związku z powyższym mężczyzna popełnił czyn z art. 160§3 KK co podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wykonano czynności w trybie art. 308 kpk. Broń oraz pojazdy zabezpieczono procesowo.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Krzysztof Bosak przyjedzie do Ostrowa z Anną Bryłką
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
5 lat temu

No to po pozwoleniu…

driver - ten prawdziwy driver
5 lat temu

Uszanowanie dla Rafiti5. Wszystkiego dobrego życzę!

Pawel
5 lat temu

Mysliwiciel

Super
5 lat temu

Jeżeli nazwę tego Pana „debilem” to pozwie mnie do sądu? Zaryzykuję i powiem, że ten koleś to straszny debil

Maniek
5 lat temu

Ciekawe, czy był trzeźwy, bo ten gatunek za kołnierz nie wylewa

Rafiti5
odpowiada  Maniek
5 lat temu

Pytanie o trzeźwość zostaw driverowi.A nie wtrącasz się ni z gruszki ni z pietruszki.

Lech
5 lat temu

Ktoś tu wyraźnie „gra w kulki”, nomen omen. Zgodnie z przepisami broń powinna być rozładowana i zabezpieczona PRZED włożeniem do pojazdu. To że broń w samochodzie była załadowana i gotowa do strzału mnie osobiście daje dużo do myślenia.

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  Lech
5 lat temu

W dobrą stronę kombinujesz. Warto by się dowiedzieć, czy sprawca był trzeźwy w krytycznej chwili. Poza tym…z czego może paść strzał? Prawdopodobnie z broni? Funkcjonariusze nie błyszczą intelektem albo…pozostawmy to w niedomówieniu…

8
0
Napisz co o tym sądziszx