Owsiak przyjechał nową karetką

Jerzy Owsiak jako kierowca ambulansu. Taki widok zastali uczestnicy uroczystego przekazania karetki wyspecjalizowanej do przewozu noworodków. Wartość przekazanego pojazdu wraz ze specjalistycznym inkubatorem wynosi 950 tysięcy zł!

+

Ktoś wzywał karetkę? – żartował Jerzy Owsiak wysiadając z nowego pojazdu. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślał, że ostrowski zespół szpitalny pracuje rewelacyjnie. Wie, że karetka trafia w dobre ręce i będzie ona służyła wszystkim dzieciom z okolicy, ponieważ wyposażona jest w inkubator transportowy. Ambulans posiada specjalny system, dzięki któremu pracownicy nie będą musieli dźwigać 180 kilogramów.

Kierownik Oddziału neonatologicznego ostrowskiego szpitala Katarzyna Bierła podkreślała, że karetka neonatologiczna jest bardzo potrzebna do pracy. –  Musimy przewozić noworodki, które urodziły się w szpitalach i w oddziałach noworodkowych nieprzystosowanych na przykład do leczenia maleńkich wcześniaków. Często są to dzieci w ciężkim stanie ogólnym i do tego właśnie służy karetka neonatologiczna. Nasza poprzednia pracowała bardzo ciężko. Przez 6 lat wykonała 1800 transportów. Tyle razy wyjeżdżała na ratunek. W tym roku wyjechaliśmy już 280 razy.  Karetka pokonała taką odległość, że można by ponad 11 razy okrążyć całą kulę ziemską.

– Najmniejsze dzieci które przewozimy ważą między 400, a 1000 g. Musimy zachować prawidłową temperaturę ciała. Obojętnie czy transport odbywa się zimą w śnieżycy czy w letni upalny dzień. Tylko dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy wykonywać swoją pracę dobrze. Karetka, którą dostaliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to jest po prostu za statek kosmiczny. Wewnątrz znajduje się nowoczesny respirator,

Ostrowski zespół podziękował darczyńcom przekazując symboliczne prezenty.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

70 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Brawo WOŚP!
5 lat temu

Dziękujemy!

Brawo My
odpowiada  Brawo WOŚP!
5 lat temu

Dziękuję WOŚP, Jurkowi, wolontariuszom, ale przede wszystkim darczyńcom!!

Radek
5 lat temu

Tak czytam te Wasze komentarze i tracę wiarę w ludzkość… Tylko władza i pieniądze Wam do głowy uderzają… Pan Jurek być może Ma jakieś lewe interesy w co wątpię a nawet jeśli to i tak nie zmienia faktu, że mnóstwo sprzętu trafiło dzięki niemu do wielu szpitali… Przeprowadza zbiórki już od kilku lat i sprzęty które przekazał działają i ratują życie, gdyby nie zbiórki Pana Owsiaka nie jedno życie było by w wielkim zagrozeniu… Ludzie, ogarnięcie się bo człowiek ten dał na pewno dużo więcej dla szpitali niż Ty czy Twój sąsiad pomimo, że też możesz przeprowadzić taka zbiórke… Popieram działalność WOŚP a teraz możecie wylać na mnie fale hejtu, pozdrawiam

Jacek
odpowiada  Radek
5 lat temu

Co dał „jurek” z zarobionych pieniędzy własnymi rękami? Podpowiem. NIC!

70
0
Napisz co o tym sądziszx