OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Klimek wyjaśnia o co chodzi z mieszkaniem za 3 tys. zł!

Ostatnio była kolportowana jak się okazuje nieprawdziwa informacja, przed medium wydawane przez sympatyka promującego Damiana Grzeszczyka na prezydenta Ostrowa Wlkp. W bezpłatnej gazecie zarzucono prezydent Klimek, że prawie 20 lat temu kupiła od spółki miejskiej mieszkanie za raptem 3 tysiące złotych. Jak się okazuje z poniższego oświadczenia, fakty są zupełnie inne. Wydawcą tej gazety jest Duży Dom Medialny Wielkopolska, z którym związany jest Jarosław Szymoniak.

+

„W tej sprawie fakty są następujące. Na początku lat 90. zakład budżetowy, poprzednik prawny MZGM, stworzył program pozwalający mieszkańcom Ostrowa na adaptację na cele mieszkalne strychów oraz poddaszy nieużytkowych. Mieszkańcy we własnym zakresie i na własny koszt tworzyli dla siebie mieszkania. Wraz z mężem zgłosiliśmy się do programu w 1996 roku. Nie byłam wówczas prezydentem ani radną, nie pełniłam też żadnych funkcji publicznych.

Lokal, który przyszło nam remontować nie miał wody, kanalizacji, ogrzewania, nie miał nawet okien. Należało, również we własnym zakresie, wykonać projekt budowlany, uzyskać pozwolenia, m.in. decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwolenie na budowę. Po wykonaniu inwestycji następował odbiór prac budowlanych, a rzeczoznawca dokonywał wyceny mieszkania. Na jego wartość składały się: koszty dokumentacji, wykorzystanych materiałów budowlanych oraz robocizny. Przy takim zakresie wymaganych prac nie była to mała kwota (ok. 70 tys. zł). Zdecydowaliśmy się wykupić gotowe już mieszkanie, a ponieważ jego wartość ustalona przez rzeczoznawcę była większa od kosztów jakie ponieśliśmy (na podstawie przedstawionych faktur, nie licząc już czasu i własnego wysiłku włożonego w adaptację tego strychu), to resztę dopłaciliśmy w ratach. Ta reszta to owe 3 tys. zł”.

Sprawa już trafiła do organów ścigania.

57 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
2 lat temu

Pragnę napisać kilka słów co do Pani Klimek fakt jest to najlepszy Prezydent dla Ostrowa od lat po tych nieudanych kandydaturach, jeśli pani to czyta to dla Ostrowa przydał by się aquapark bo wszystkie oscienne miejscowości maja a w ostrowie go brak, ok rowery chodniki autobusy basen miejski lodowisko ale aquapark jest bardzo potrzebny bo go u nas brak.

Greg
odpowiada  andre
2 lat temu

Tak zmieniło ale jeszcze więcej zadłużyło !!!

andre
2 lat temu

Wiadomo,ze wszystkim się nie dogodzi..Widać jak miasto się zmieniło za kadencji BK.Wybierając Pisowca ,zamiast chodników,ścieżek rowerowych,przystanków itd.Będziemy mieć nowe raczej nowe kościoły….

mi
2 lat temu

IDZIEMY NA WYBORY !!!

mi
odpowiada  Wyborca
2 lat temu

Pisuar to pisuar koniec i kropka.

Ja
odpowiada  Tomasz
2 lat temu

Gratuluję komentarza!-punkt za punktem, nie potrzeba wielu słów by przytoczyć wiele faktów.

Osw
odpowiada  Tomasz
2 lat temu

Czyżby to pisał Pan Ry……….d ?

Zdzichu
odpowiada  Bogdan
2 lat temu

Bogdan za to Tobie klecenie zdań wychodzi zajebiście. A ortografia to już miód i malina;)/

eki
2 lat temu

racja – pani prezydent racje przed wyborami polskie bydło rozlicza nawet za sex przed malzenski .
Masz wygrane za uspokojenie własnie tego samorzadowego głupiego bydła. Jak zostaniesz na II kadencje zrób porzadek z tymi ramolami 50+ z poprzedniej kliki samorzadowej- ulkladów PRL, SB , PZPR . Do puki te ramole siedza w gminach, starostach – zawsze uwikłani beda w kariery nie samorzadowe ale partyjne koryta .

Wyborca
odpowiada  Wyborca
2 lat temu

O qźwa chyba się pisze dosięgła.

57
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x