Powstanie nowy Dom Pomocy Społecznej?

Udostępnij
Tweet

Koncepcja wybudowania nowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim powstała wśród włodarzy powiatu ostrowskiego. Jedną z proponowanych lokalizacji, jest teren przy ulicy Zębcowskiej, gdzie znajduje się odpowiednia działka. Nowy budynek zastąpiłby DPS przy ul. Partyzanckiej w Ostrowie Wlkp.

+

Nowa lokalizacja, to nie tylko zapewnienie wyższego standardu podopiecznym, ale również zwiększenie liczby miejsc. Obecnie ostrowski DPS jest ciasny, zlokalizowany jest blisko ruchliwej ulicy, a wokoło brakuje zieleni. Liczba seniorów wzrasta i dlatego władze powiatu zamierzają się zmierzyć z rosnącymi potrzebami. Drugi DPS znajduje się w Psarach k. Nowych Skalmierzyc.

Jest szansa, że nowy DPS powstanie w następnej kadencji, ale tylko pod warunkiem, że znajdą się na niego pieniądze i będzie wola nowych radnych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mifek
5 lat temu

A kogo jest obecnie ta działka ??

dziadek
5 lat temu

Dziadków z DPS przy Partyzanckiej wywalić za miasto, jak trędowatych! A co! Zamknąć ich w slamsie, by nie psuć samopoczucia młodych, pięknych i bogatych chrześcijan. Na DPS trzeba przeznaczyć dom starości cnotliwego KLERU przy parku 3-go Maja! Jest tam paru dziadków i duuużo miejsca w luksusowym apartamentowcu z prywatnym parkiem, w którym ćwiczą spóźnioną cnotę ubóstwa!

Ciepłownik
5 lat temu

DPS na Partyzanckiej zapewnia godne warunki, tylko ze względu na szczupłość miejsca nie ma szans na jego rozbudowę. Najpierw idźcie zobaczyć, a potem wyrażajcie swoje „opinie”.

karolina
5 lat temu

na pewno tym ludziom starszym potrzebny jest nowy obiekt większy z większą przestrzenią i zielenią a nie w Centrum i między brzydkimi kamienicami w hałasie kurzu i ruchu poza tym dobrze dobrany wykwalifikowany i opłacony personel adekwatny z nastawieniem dobrze pojętego i zrozumianego schematu zadań które będzie wykonywał i należeć będzie do jego obowiązków bo mam wrażenie że czasami nawet częściej czy to w służbie zdrowia i czy innych urzędach i instytucjach ludzie się zatrudniają z pełną odpowiedzialnością a później cierpią i karzą pacjentów petentów uczni itd

ostrowianka
5 lat temu

Panie Starosto gdzie Pan był przez 8 lat ? Oddział neurologiczny ,paliatywny, geriatria , DPS. Ludzie starsi żyją w tych pomieszczeniach gorzej niż w slamsach. Ale Pan też będzie starszy i może potrzebować pomocy.Widzi Pan tylko szpital ” perełka” tylko nikt nie chce się tu leczyć bo nie ma fachowców poza nielicznymi ,a o pdejściu do pacjęta wolę nie wspominać.

budyń
odpowiada  ostrowianka
5 lat temu

a oddział ginekologiczny- późny gomółka lekarze i personel wspaniali

Davek
5 lat temu

W którym miejscu mają tam działkę?

XP
5 lat temu

Lepiej wyrzucać pieniądze na chodniki, a nie na pomoc ludziom starszym. Chodniki tez potrzebne, ale pomoc dla ludzi starszych jest ważniejsza.

serafin
odpowiada  XP
5 lat temu

wszyscy kiedys jak dozyjemy bedziemy seniorami to bardzo sluszna decyzja zwazajac na tragiczne warunki ludzi starszych w DPS a na dzieci z bezstresowego wychowania nie ma co liczyc

Marian
5 lat temu

Ostrów miasto emerytów i rencistów i ludzi bez wykształcenia pracujących za miskę ryżu.

do Marian
odpowiada  Marian
5 lat temu

dokładni Marian nic ująć nic dodać poza tym że wykształcenie jest tu bym się nie zgodziła ale bez przyszłości dla nas i dzieci kto może ma możliwość i okazje patrzy wyjechać bo w dzień emeryci oraz matki bezrobotne a wieczorami pseudo mięśniaki

12
0
Napisz co o tym sądziszx