OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Elektromobilność zawitała do Mediateki

Koniec tygodnia w Mediatece upłynął pod hasłem rowerowych i ekologicznych klimatów, a to za sprawą eventu „Emobilność i ekologia…”. Zaproszeni goście z firmy TrybEco przy wejściu do Mediateki prezentowali mieszkańcom Ostrowa zasilane elektrycznie i przyjazne dla środowiska rowery oraz skutery. Na deptaku zebrali się pasjonaci proekologicznej turystyki rowerowej.

+

W samym budynku przy ulicy Kolejowej 24b także wiele się działo – o godzinie 10.00 ruszył konkurs online , objęty honorowym patronatem prezydent Beaty Klimek „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru”. W sali spotkań z kulturą gościliśmy znawców świata przyrody – Pawła Dolatę i Artura Homana oraz uczniów Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, a przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji – komisarz KPP Krzysztof Kula i aspirant Sławomir Frąszczak rozmawiali z ostrowianami o przepisach ruchu drogowego (ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych). Mediatekę odwiedzili także inni goście – dyrektorzy bibliotek i bibliotekarze z województwa warmińsko-mazurskiego.

Drugiego dnia imprezy laureaci konkursu online „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru?” otrzymali nagrody z rąk prezydent Beaty Klimek, która okazała się także wytrawną rowerzystką. Nagrodzone zostały również dzieci za stworzone w Bajkotece przepiękne rysunki przedstawiające ścieżki rowerowe.

– W tym dniu odwiedziło nas także sporo miłych gości, w tym członkowie Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych PTTK, przedstawiciele francuskiej delegacji z Bergerac, a także rowerzyści z grupy Bicykl i Rowerowy Ostrów – kronika tej grupy była przez dwa dni dostępna dla osób odwiedzających Mediatekę – wymienia Bogna Skrzypczak – Walkowiak, kierownik ostrowskiej Mediateki.

Ponadto mieszkańcy Ostrowa mogli podyskutować o dwóch filmach „Mój rower” (2012) i etiudzie „Silniczek rowerowy” (1954).

Mediateka Przystanek Kultury

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alf
2 lat temu

Eco eco a z wysypiska na pol miasta wali…moze sie Klimkowa wypowie w tym temacie?

Mieszkanka...Zadowolona !!!
odpowiada  Mietek Z
2 lat temu

Mietek Z. Podaj swoje osiągnięcia. Jak przebijesz p.Prezydent to startuj w wyborach a będę na ciebie głosować. Na razie chyba nie masz się czym chwalić.

Mietek Z
2 lat temu

mediateka wymysł Beci potrzebna jak e doopie koszula

Marek
2 lat temu

Się dzieje. Gratulacje.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x