OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwóch pijanych kierowców w jeden dzień

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie, a do tego sprawny samochód – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. Wczoraj, 10 października policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

+

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło po godzinie 8:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Sieroszewice zatrzymali do kontroli dostawczego busa. Kierującego tym samochodem mężczyznę, funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka ponad pół promila alkoholu.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy doszło po 22:00. Przy ogródkach jordanowskich w Ostrowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu 47-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Kierowco! Pamiętaj- powadzenie pojazdu, to wielka odpowiedzialność. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
biemwiu
odpowiada  Polityk
2 lat temu

masz racje, kazdy pije robotnik, lekarz i policjant, 85 procent polakow ije nalogowo

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  zwykły Kowalski
2 lat temu

Popieram! Krótko z takimi! Chcemy trzeźwych sprawców!

Pijus III Polski
odpowiada  zwykły Kowalski
2 lat temu

A jeżeli ktoś jest tylko okazjonalnym ochlejmordą, nie popadł jeszcze w alkoholizm, ale kieruje po spożyciu to rozumiem, że się bransoletki nie dorobi?

Polityk
2 lat temu

Wszędzie pełno nietrzeźwych czy to na budowie czy w biurze czy na produkcji a nawet na komisariacie. Co trzeci policjant ? to alkoholik i terrorysta rodzinnych

zwykły Kowalski
2 lat temu

każdemu alkoholikowi z za kółka założyć grubą bransoletę na nadgarstek z napisem UWAGA MORDERCA .

senior
odpowiada  .
2 lat temu

Tak to już jest i będzie. Obojętnie jaka opcja będzie u steru.

.
2 lat temu

Walka z wiatrakami. A zwykły obywatel (poza bezrobotnymi) będzie tyrał na wakacje tych nietrzeźwych kierujących.

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x