Ostrowski noworodek był w Faktach TVN

Udostępnij
Tweet

Syn znanej ostrowskiej piosenkarki Bogny Kowalskiej był wczoraj bohaterem materiału w głównym wydaniu Faktów w telewizji TVN. Bruno urodził się 38. tygodniu ciąży w ciężkim stanie. Miał kłopoty z oddychaniem. W ostatniej chwili trafił do łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie działa sprzęt ECMO – natleniający pozaobwodowo krew.

+

ECMO pobiera krew dziecka, a poza jego organizmem, z pominięciem słabych płuc, natlenia ją. Następnie ta krew wraca do organizmu dziecka. Materiał Marka Nowickiego z TVN-u opisuje złą sytuację w tej części służby zdrowia, gdzie udziela się zaawansowanej pomocy dzieciom. Brakuje neonatologów, kardiochirurgów, a funkcjonujące duże szpitale dziecięce są zadłużone.Obecnie Bruno dochodzi do siebie i rodzice są bardzo szczęśliwi, że szybko trafili do miejsca stacjonowania tego sprzętu.

Cały materiał do obejrzenia tutaj:

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/mogliby-ratowac-zycie-noworodkom-z-calej-polski-ale-nie-maja-srodkow,875394.html

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Lara
5 lat temu

Dobrze mówisz. Niech każdy kto pisze takie brednie niech sam tego doświadczy na własnej skórze.

Agnieszka
5 lat temu

Bogna i Bruno trzymajcie się mocno i dużo zdrówka. Nie czytajcie tych pierdół. Ludzie są chorzy…bardzo…skąd to wynika…..???niech sami sobie na to odpowiedzą. Zazdrość. Zawiść i żal dupy rządzą! !!!!Żenada! !!!Patologia

Lara
5 lat temu

Ludzie w czym problem??? W tym że Ostrowskie Wiadomości napisały „znana”? Dla mediów znana dla niektórych ludzi nie. Nie prosiła o taki tytuł ani o to aby media huczały na ten temat.
Meritum sprawy jest to aby ludzie mieli świadomość że jest w Polsce urządzenie które ratuje dzieciom życie. Każdemu złośliwcowi życzę aby kiedyś doświadczył takiej sytuacji może wtedy coś dotrze do pustych główek.

Maciejo
5 lat temu

W środowisku patologicznym na pewno nie jest znana , znają Ci którzy interesują się trochę kulturą. Widzę tu specjalistów od czytania nagłówków a sami mają sporo za uszami. Temat dotyczy zupełnie czegoś innego ale najlepiej oceniać innych. Zapomnieliście o charytatywnym koncercie dla Maksa w którym Bogna Kowalska wystąpiła za darmo i wielu innych rzeczach . No ale czego się można spodziewać po tak pustych i żenujących komentarzach…

Zniesmaczona
5 lat temu

ludzie – do cholery ! Wstyd mi, ze mamy tu tak zawistnych i złych ludzi ! Ludzie przezywają tragedie, a wy się licytujecie czy znana czy nie znana… porażka.

Smaczny
odpowiada  Zniesmaczona
5 lat temu

Kto przezywa tragedię? Ja nikogo bynajmniej nie przezywam. A jak myślisz o przeżywaniu, to uważaj, żebyś komuś zamiast łaski nie zrobiła laski.

Kraftwerk
5 lat temu

Pastuchy i anonimowi chejterzy
Milosnicy disco polo, nie slyszeli o naszej lokalnej
Piosenkarce, bo w tvpis jej nie ma

Hejter
odpowiada  Kraftwerk
5 lat temu

Jak piszesz „chejterzy” no jak piszesz? A może i dobrze?

JUNGEN
5 lat temu

Kto to jest ?!
Niby taka znana, a odnoszę wrażenie, że większość dopiero teraz się o niej dowiedziała …

Gwiazdor
odpowiada  JUNGEN
5 lat temu

I o to chodziło.

666
5 lat temu

Ludzie czy wy jesteście wszyscy normalni? Znana nieznana jakie to ma znaczenie Czy w reportażu wyswietlnonym w TVN powiedziano że znana piosenkarka?Najwazniejsze jest to że dziecko żyje zamiast duchowo wesprzeć bo to nasza ostrowianka to czy znana czy nie nie ma to wogole znaczenia Może co jeszcze byście chcieli wiedzieć rozmiar buta stanika pesel nip status majątkowy Ludzie litości i trochę współczucia i empatii no i kultury Żenada totalna w tych waszych wypocinach Dziecko żyje i to jest sukces Zdrowia dla maluszka i mamy nie obchodzi mnie czy jest znana czy nie

Monika
odpowiada  666
5 lat temu

Nr buta to bym chciała znać, bo artystka swego czasu na facebook-u wystawiała swoje używane buty na sprzedaż. Jeżeli je sprzedała, to pewnie teraz kosztują fortunę. Jak żałuję, że nie kupiłam. A może jeszcze będzie okazja?

erotuman
odpowiada  666
5 lat temu

Ja poczekam jak będą do kupienia majtki (nieprane!) …

44
0
Napisz co o tym sądziszx