OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zderzenie 3 aut w Łąkocinach

Na głównej drodze w Łąkocinach doszło do zderzenia trzech aut osobowych. Kierująca w Volvo zaczęła skręcać w lewo na pobliską posesję. W tym czasie kierowca 4-miesięcznego samochodu Kia wyprzedzał Volvo. Po zderzeniu się obu aut, Kia wpadła na zaparkowanego i wystawionego na sprzedaż Forda Kuga. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Policjanci uznali współwinę kierowców z KIA i Volvo.

+

POLECANE NEWSY
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BOLO
2 lat temu

Nie chcę się wymądrzać …. ale jaka współwina ??? Sąd chyba będzie wiedział KTO jest winien………

Starszy Aspirant Jacek
2 lat temu

Nie znacie w ogole prawa o ruchu drogowym. Winna osoba za kolizje, jest osoba skrecajaca w lewo, ktora nie upewnila sie czy bezpiecznie moze wykonac manewr. Natomiast osoba wyprzedzajaca na skrzyzowaniu moze jedynie zostac ukarana mandatem za niestosowanie sie do znakow drogowych i wyprzedzanie na skrzyzowaniu. Mozna sadzic, ale kodeks drogowy mowi jasno!

zz-Top
2 lat temu

Slepy by zauważył, ze to skrzyżowanie. A polskie prawo mówi jasno i czytalnie żena skrzyżowaniu nie można wykonywać manewru wyprzedzania. żadna współwina….

Zlotowa
odpowiada  Janusz
2 lat temu

Źle stanął i go otłukóją

Wladymir
2 lat temu

Na moje to wina jest kierującego Volewo. Wykonując manewr skrętu w lewo powinien się upewnić czy nie jest wyprzedzany np przez kia, chyba że jest tam linia ciągła lub skrzyżowanie.

Widz
2 lat temu

Tam jest zaraz skrzyżowanie. Przecież Kia musiała zacząć manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Więc wina jest ewidentna.

.
odpowiada  .
2 lat temu

Volvo jest winne wypadkowi ale winny jest również kierowca kijanki. Wyprzedzając samochody jadące z małą prędkością trzeba przewidzieć że ktoś może skręcać. Współwina jest oczywista. Zółw to kłopoty.

Crampers
odpowiada  xxx
2 lat temu

Zmieniając kierunek jazdy należy zachować szczególną ostrożność tak więc żadna tu wina samochodu KIA, no chyba że była podwójna ciągła bądź jest dowód na to że kierunkowskaz był wcześniej włączony niż KIA rozpoczęła manewr wyprzedzania.

mariano
2 lat temu

Teren zabudowany ale mistrzowie kierownicy mają to gdzieś kto takim geniuszom kierownicy wydaje Prawo Jazdy ?

driver - ten prawdziwy driver
2 lat temu

Co z trzeźwością uczestników zdarzenia?

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x