„Magia Tańca” – zapowiedź

XVI Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” odbędzie się 27.-28. października 2018 r., w Ostrowskim Centrum Kultury. Do przeglądów konkursowych zgłosiło się 28 szkół tanecznych z wielu miast Polski, w tym z: Wrocławia, Katowic, Gliwic, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Lubawy, Konina, Kalisza, Sulmierzyc, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Czernicy oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Szacuje się, że na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi około 600 uczestników. Młodzi tancerze zaprezentują się w kilku stylach tanecznych, z podziałem na kategorie wiekowe. Będzie taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance – wykonane solo, w grupach i duetach.

„Magia Tańca” odbędzie się już po raz szesnasty i będzie to trzecia edycja o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawczynią konkursu była Alina Janikowska – osoba, która w sposób szczególny zapisała się na kartach historii Ostrowa Wielkopolskiego, prowadząc zespoły taneczne przez ponad 40 lat. W ubiegłym roku, Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” został nazwany Jej imieniem.
Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej będzie można oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury przez dwa dni: 27. i 28. października, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu finansowym Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx