Sceny jak z filmu akcji po zdarzeniach w areszcie

Bunt na placu spacerowym, pożar w oddziale mieszkalnym, napad na konwój i pościg- funkcjonariusze Policji, Aresztu Śledczego Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni i pracownicy Urzędu Miasta uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zagrożenia w Areszcie Śledczym.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2018/10/cwicz-areszt.mp4″ width=”640″ height=”368″]

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zagrożenia na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.

Ćwiczenia na terenie ostrowskiego Aresztu Śledczego symulowały akcję podjętą w związku z buntem osadzonych na placu spacerowym, następnie pożarem w oddziale mieszkalnym i ewakuacji z zagrożonego rejonu, pościgiem w przypadku ucieczki osadzonego i udzieleniu pomocy poszkodowanym.

Z tego też powodu w ćwiczeniach brali udział policjanci, funkcjonariusze Aresztu Śledczego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni, a także funkcjonariusze Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Każda ze służb, w związku z wystąpieniem tego typu zagrożeń, ma określone zadania. Jednakże aby wszystkie działania były jednolite i sprawnie zarządzane, ćwiczono m.in. współdziałanie poszczególnych służb w zakresie informowania o rozwoju sytuacji.

Komendanci, dyrektorzy i kierownicy podległych służb biorących udział w ćwiczeniach, ocenili pozytywnie przebieg wszystkich działań.

POLECANE NEWSY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gh
3 lat temu

Żenada

Xxx
3 lat temu

Straznicy miejscy. Zeby sobie krzywde zrobili

.
3 lat temu

Paru dilerów przymkniętych to i nagroda- ćwiczenia. Jak dla mnie sukces.

Człowiek
3 lat temu

Człowiek po ciężkim sezonie chciałby odpocząć, a tu frajerzy urządzają ćwiczenia i zakłócają mi spokój. Och ty kicior, parówa pier**lona, spadówa na pysk, drzyj zelówy!

Piotr
3 lat temu

Nie raki a PM y

Kk
odpowiada  Piotr
3 lat temu

A rak to nie PM? Akurat tak się składa że PM to też rak zależy tylko który to model.

Karol3414
3 lat temu

Czy ja dobrze widzę? Oni jeszcze mają Raki na wyposażeniu?

7
0
Napisz co o tym sądziszx