Oświadczenie rodziców dzieci, które utonęły w Darłówku

Najbliżsi trojga dzieci, które utonęły w Darłówku wydali oświadczenie. Przedstawiają w nim swoją wersję wydarzeń.

+

„W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice.

W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe.

Apelujemy o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci, a także ich prawa do ustalenia prawdy w sprawie tragicznych zdarzeń. Rodzice chcieliby również podziękować wszystkim, którzy wspierają ich w tym trudnym czasie zarówno przy próbie odnalezienia dzieci, jak również teraz, przy próbie wyjaśniania okoliczności zdarzenia.”

CZYTAJ  Pacjent podpalił łóżko. Powód szokuje

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
4 lat temu

Za bezmyslnosc i niedopilnowanie własnych dzieci zaplaciliscie drodzy rodzice najwyższą cenę. To jest wasza, wyłącznie Waszą wina, że dzieci utonely. Podloscia jest zrzucac winę na ratowników.

Ada
odpowiada  Kasia
4 lat temu

Wstydziła byś się takie bzdury pisać. Potworem trzeba być nie człowiekiem

Sara
4 lat temu

Jest mi ogromnie przykro że stracili państwo trójkę aniołów sama jestem matka i nie jestem w stanie wyobrazić sobie co państwo czują. A co do pseudo detektywów,zajmijcie się swoim życiem a nie innych

Rafiti5
4 lat temu

Weźcie wy się ludzie ogarnijcie na tych forach internetowych.Mam na myśli wszystkich „pseudo biegłych” i „pseudo znawców” kazdej sytuacji i każdego zdarzenia..Dajcie spokój rodzicom i rodzinie tych dzieci .Czy ktoś choć przez moment pomyślał w tej całej sytuacji ,ile będzie musiała wycierpieć mama,ktora wychowała te dzieci ,i cala rodzina? Najwygodniej jest siedzieć przed monitorem i oskarżać.Gdzie sie podziały nasze wartości..wspolczucia.Pomocy w potrzebie do drugiego człowieka.Czlowiek człowiekowi na forach internetowych gotuje obecnie piekło,nawet w obliczu takiej tragedii.Wspomniał ktoś o modlitwie za te duszyczki.Wspomniel ktoś o pomocy dla rodziny?Nie!.Ponieważ ludzie w dzisiejszych czasach są sępami cudzych tragedii .Potrafią tylko krytykować i wytykać przed monitorem.Jest to tak prymitywne iż myślę że szkoda wielka że ewolucja nie zatrzymała się na malpach.Które miały więcej ludzkich odruchów w obliczu tragedii aniżeli teraz ludzie

Anna
4 lat temu

Powinnością rodzica jest pilnować dzieci jak pies domu .więc wyrok jest jeden winni są rodzice .

Ada
odpowiada  Anna
4 lat temu

Głupia jesteś

Ela
4 lat temu

Jak czytam komentarze to jest mi slabo mamy ktore mowia ze na chwile sie obrucilo i dziecko wyszli z wozka ludzie mozna nie zauwarzyc jednego dziecka ale troje o czym mowa winni sa rodzice i zero dyskusji chociaz jefno zgubic z oczu to masakra po to jest dwoje rodzicow ja jezdzilam z trojka dzieci nad morze sama bo jestem wdowa i oczy mialam wokol glowy na wczsach byly dzieci a ja je pilnowalam nie wypoczywalam

Polok
4 lat temu

Obrońcy ratowników! Po co jest ratownik na plaży? Ratownicy są współwinni tej tragedii!

Wirnik
odpowiada  Polok
4 lat temu

Ratownik jest id ratowania a nie pilnowania dzieci. To rodzice muszą pilnować swoich pociech…

Polok
odpowiada  Polok
4 lat temu

Dokładnie o to mi chodziło w moim komentarzu. Mają ratować. Gdyby od razu ruszyli do ratowania to może było by dzisiaj inaczej.

win
4 lat temu

Pole do poPiSu mają wszelkiej maści socjaliści.Wystarczy przepis nakazujący chodzić w kółku RÓŻAŃCOWYM w odległości większej niż 100m od zbiorników wodnych ,rzek i plaż nikt się nie utopi.TADAAAAM!!!

..............
4 lat temu

Droga A….. Drogi D……. bardzo Wam współczuje ! musicie jakoś to przetrwać ! myślami i modlitwą jestem z Wami ! To co się stało to jest straszne , ale wierzę że nie było to celowe , dużo siły Wam życze ! a dzieci niech BÓG ma pod swoją opieką tam w niebie !

mi
4 lat temu

To ta cała rodzina była z nimi na plaży że tak wszystko wiedzą? Jak byli to mogli ratować a nie teraz głupoty wypisywać. A jak nie byli to się zamknąć. Milczenie jest złotem. Cała ta rodzina swoim postępowaniem naraża się na hejt, Zamiast współczucia tylko złość.

Hanka
4 lat temu

Jak trzeba być zakłamanym aby przyczynę tragedii zrzucać na niewinnych ludzi. Godni potępienia.

55
0
Napisz co o tym sądziszx