OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dożynek czas. Piękne ozdoby, samochód do wygrania

Dożynki w gminie Ostrów Wielkopolski za nami. Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z imprezy. Na początek zdjęcia dokumentujące dekorowanie domów z okazji dożynek na terenie wsi Wtórek.

+

Tak wyglądała część obrzędowa tegorocznych dożynek i dodatkowe atrakcje. Przed głównymi uroczystościami oficjalnie – i w oryginalny sposób – otwarto nową ulicę. Droga przebiega wzdłuż szkoły i przedszkola we Wtórku. Prace przy przebudowie ulicy trwały od czerwca do połowy sierpnia. Inwestycja kosztowała ponad 326 tysięcy złotych i była w całości finansowana z budżetu gminy. W I etapie nowa nawierzchnia została położona na prawie 300 metrach. Dodatkowo powstał chodnik oraz miejsca parkingowe. Starostami dożynek byli: Barbara Andżelika Lipka, która wraz z mężem prowadzi we Wtórku hodowlę pomidorów szklarniowych oraz Grzegorz Majchrzak – rolnik, hodowca trzody chlewnej. Staropolskim zwyczajem, gospodarze dożynek przekazali przedstawicielom lokalnej władzy bochen chleba wypieczony z tegorocznych ziaren zebranych podczas żniw.

W tym roku organizatorzy dożynek wpadli na pomysł, który znacznie zwiększył zainteresowanie imprezą. Wraz ze stowarzyszeniem Qltura 21 przygotowana została wielka loteria, w której główną nagrodą był fabrycznie nowy samochód osobowy marki Fiat. Nagroda wartości około 50 tysięcy złotych przyciągnęła prawdziwe tłumy. Wydrukowano 10 tysięcy specjalnie przygotowanych losów, z których zdecydowana większość znalazła nabywców. Zgodnie z ogłoszonym regulaminem, kulminacyjny moment nastąpił w niedzielę o godzinie 20.00. Jak się okazało, szczęśliwy los został zakupiony w Wysocku Wielkim i tak samochód trafił do mieszkanki tej miejscowości.

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Normalny
odpowiada  Kk
2 lat temu

Twoja kultura = 0 pozdrawiam

JACEK
odpowiada  bibrus
2 lat temu

Co roku są dożynki a wybory co 4. To co roku sie lansują? Idź i się nie ośmieszaj ;). Normalne dożynki jak co roku a was to boli że się udaly :).

win
odpowiada  bibrus
2 lat temu

Młodzi, macie Razem, macie Zielonych, gdzie działają głównie młodzi i w interesie młodych. Jeśli nie ma opcji dla Was – stwórzcie ją. Starzy mają dla Was jeszcze partie tworzyć? Może za rączkę zaprowadzić i zapisać jak do przedszkola?

bibrus
2 lat temu

Tu nie o dożynki idzie ale o zbliżające się szybko wybory samorządowe. Uczestnicy imprezy nawet nie byli świadomi, że to za ich ciężko wpłacone podatki lansują się obecni włodarze licząc na ponowne dostanie się do koryta.
Wielki czas na zmiany wielki czas na młodzież.

frazes
2 lat temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji…

frazes
odpowiada  .
2 lat temu

Kot ma Ale, a Ala ma kota.

Jkl
odpowiada  .
2 lat temu

Co kot ma??

Hybryda
odpowiada  Diesel
2 lat temu

Bo czerwone są szybsze ?

inteligentna
2 lat temu

Czy Wy, nie rozumiecie tu nie o zazdrość o fiacinę się rozchodzi??? Loterię paragonową ( ogolnopolska) wygrała bliska organizatorki ;)) Tu, żeby nie dopuścić do takich przypadkowych wygranych, powinno nastąpić wykluczenie osób pełniących funkcje państwowe oraz ich rodzin!!! Te teksty o zazdrości pisze zapewne ktoś z organizatorów lub rodzina sołtysów.

Tomi
2 lat temu

Dziekujemy fajna impeza milo czas spędzilyśmy

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x