Wstrząsający transport świń

Ryk świń, wypadające zwierzęta spod plandeki – taki makabryczny widok mogli zobaczyć mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Powodem był niezgodny z prawem transport zwierząt.

+

Jeden z rolników z powiatu oleśnickiego zakupił pod Kaliszem 53 świnki. Przewoził je własnym transportem, samochodem dostawczym z plandeką. Zwierzęta miały o połowę za małą powierzchnię przewidzianą przepisami. Upał niebezpiecznie podwyższał temperaturę wśród przewożonych zwierząt. Kiedy zaczęły wypadać zwierzęta spod plandeki, samochód zjechał przy Rondzie Sybiraków na parking.

Dalszej podróży uniemożliwili mu mieszkańcy, stając przed autem. Wezwano policję, straż miejską, straż pożarną i inspektora weterynarii. Okazało się, że złamano prawo określające ochronę zwierząt podczas transportu. Pojazd był przeładowany. Mężczyzna nie miał stosownych kwalifikacji i dokumentów.

Krzysztof Składnikiewicz, inspektorat weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim: Przepisy jasno mówią, że na własny użytek własnym środkiem transportu gospodarze mogą przewozić tylko i wyłącznie do na odległość 50 km w linii prostej. Ta odległość była większa. Najgorsze co się stało to, że ten samochód nie spełnia warunków konstrukcyjnych. Był przeładowany. Świnek było o wiele za dużo. Sprawa nabiera toku prawnego i na pewno właścicielowi tego środka transportu z tego rozporządzenia grozi kara aresztu lub grzywny.

Krzysztof, świadek zdarzenia powiedział, że: Wyszliśmy z parkingu. Słyszę kwiki. Podchodzimy i patrzę co tak kwiczą. Przeskakiwały się. Jedna chciała wyskoczyć z boku, ale pan ją wpychał i słyszałem od pana wyżej z mostu (ma lokal na pobliskim moście) że jedna im wcześniej w drodze wyleciała. Dlatego się tu zatrzymali. Jakim trzeba być…. człowiekiem albo innych słów nie będę używał, które cisną mi się bardzo na usta, żeby tak zwierzęta dawać. Z mamą do sklepu szedłem. Jakby mnie mama nie odciągnęła to bym podszedł i bym któremu w ryj dał. Kiedy wracaliśmy powiedziałem do mamy, że jeżeli nikogo tam nie będzie, walnę i wypuszczę, żeby sobie polatały i odżyły. na szczęście policja już była. Odszedłem, bo jeszcze by mnie nerwy puściły. Poszedłbym siedzieć jak za człowieka, a wiadomo że to jest ostatnie ścierwo ludzkie jakie może być.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

Zwierzęta przepakowano do spełniającego normy pojazdu.

53 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Madlen Weiß
3 lat temu

unverschämte Menschen
schämt ihr euch nicht so mit Lebewesen um zu gehen.
ihr gehört alle bestraft und Karma kommt

Irena
4 lat temu

Gdziekolwiek spojrzysz widzisz cierpiące zwierzęta… cierpiące zwierzęta, które są naszymi przyjaciółmi, jak piesek i kotek, cierpiące zwierzęta gospodarskie jak również inne cierpiące zwierzęta dzikie itd…. To bezgraniczne cierpienie tych wszystkich zwierząt oskarża nas człowieka i nasze tak zwane człowieczeństwo!!!!
Nikt nie może wybrać sobie ciała przychodząc na ten świat. Loteria życia była dla człowieka więcej jak miłosierna…. Faktycznie można człowiekowi tylko pogratulowa, że „wybrał właściwe ciało” przychodzac na ten świat… Pewnego dnia, jak los tak chce, przyjdziemy sami na ten okrutny świat jako zwierzę gospodarskie albo jako 4-nożna istota tj. jako piesek albo kotek albo nawet jako inny istota żywa…. wtedy doświadczamy na własnej skórze tego strasznego PIEKŁA, które teraz doswiadczają z ręki człowieka wszystkie inne istoty żywe. Szczerze mówiąc, to nie potrzebujemy nieba i piekła gdzie indziej… Zarówno niebo, jak i piekło są już, pośród nas, tu na ziemi… i za to piekło jest, niestety, tylko człowiek odpowiedzialny!!!

eki
4 lat temu

jak widac słychac i czuc w tym rejonie jakoś nikt nie lubi tych producentów trzody – czy innych skladników rolnych . Cos w tym jest .

Anna
4 lat temu

Rozumiem,że wszyscy komentujący nie jedzą mięsa ?! Ja nie jem ,kiedyś kurczaki i odkąd w internecie mamy możliwość zapoznania się z tak sadystycznym traktowaniem zwierząt,obiecałam sobie ,że nigdy ani jednej złotówki na ten zwyrodnialczy proceder ;(

Piotrek
odpowiada  Anna
4 lat temu

A ja z chęcią skonsumuję sobie schabowego. Ale surowa kara za taki przewóz powinna być!

DA.
4 lat temu

Boże widzisz i nie grzmiszł!!!!! Brak mi słów na to skurw****stwo!

Go
4 lat temu

Psychopaci, mam nadzieję, że spotka i ich zasłużona kara.

Slaw
4 lat temu

Dla przykładu trzeba by temu cwelowi dojebac taki mandat że przez pół życia musiałby go spłacać a dodatkowo przewiesc go w takich samych warunkach. Ze takie kurwy chodzą po tym swiecie

Leo
4 lat temu

NIE nazywajcie tego bydlaka, psychopatę – ROLNIKIEM…!!!!!! Toż to zwyczajny sadysta i bezmózgowiec…!!!
Proponuję 10.000 zł na schroniska dla zwierząt…!!!!!

Barański
4 lat temu

od zawsze twierdzę, że człowiek jest gorszy nawet od świni…

Patpat
4 lat temu

Trzeba się brać za przewozy zwierząt bo to nie pierwszy i ostatni raz. Więcej kontroli.

53
0
Napisz co o tym sądziszx