Zostawiła Maltańczyka w rozgrzanym aucie

Dyżurny Straży Miejskiej Kalisza otrzymał zgłoszenie od pracownika Aquaparku w Kaliszu, który został poinformowany przez mieszkańca o tym, że w jednym z samochodów zaparkowanych na parkingu przy parku wodnym jest zamknięty mały pies rasy Maltańczyk, a pojazd stoi w pełnym słońcu.

+

Na miejsce udał się patrol strażników miejskich, którzy potwierdzili komunikat. W jednym ze stojących samochodów faktycznie na tylnym siedzisku znajdował się wyczerpany pies rasy podobnej do Maltańczyka. Pojazd rzeczywiście stał w pełnym słońcu tak, że promienie słoneczne świeciły bezpośrednio na legowisko, na którym leżał piesek, obok stało poidełko z wodą. W pojeździe były uchylone na około 3 cm obie tylne szyby, jednakże nie było to wystarczającym zabezpieczeniem, gdyż wewnątrz samochodu było bardzo ciepło.

Funkcjonariusze podjęli niezbędne czynności w celu zidentyfikowania posiadacza pojazdu i ratowania zwierzęcia. Po ustaleniu nr telefonu kilkakrotne próby dodzwonienia się do właściciela samochodu okazały się bezskuteczne. W związku z powyższym strażnicy od plażowiczów użyczyli koc, którym częściowo zasłonili wnętrze pojazdu przed promieniami słonecznymi. Dalsze rozpytywanie pracowników obsługi oraz klientów przysłużyły się do zakończenia trwającej 40 minut akcji. Do pojazdu podeszła kobieta, która oświadczyła, że nie było jej może około 15 minut, przywiozła dzieci i poszła je tylko zaprowadzić na basen.

Przez funkcjonariuszy została poinformowana, że materiały z powyższej interwencji zostaną przekazane do Policji w celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w kierunku art. 35 ust. 1a w zw. z art. 6 ust. 2 pkt.17) Ustawy o ochronie zwierząt:

Art. 6 ust. 2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:

17) wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu;

CZYTAJ  Dlaczego stoją pod punktami Energi?

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
weterynarz
4 lat temu

To ile też tego czasu minęło ? godzina ? półtorej ? szyby uchylone na 3 cm, woda w pojemniku – nic by mu się nie stało, pies pod wiatą na ogróku wyglądałby tak samo, było bardzo gorąco i bardzo gorąco jest też na zewnątrz. Już sie tak nie podniecajcie.

Paweł
4 lat temu

Wysoka kara dla tej baby !!!!!

Ala
4 lat temu

Widocznie tam policjanci są bez serca, że nie wybili szyby i tylko czekali jak właścicielka przyjdzie,a 40 min to jest bardzo długo. Biedny piesek, a baba nieodpowiedzialna

Maniek
4 lat temu

Dlaczego nie wybili szyby!???
Widać po piesku ze juz ledwo dyszy!!??

Magda
4 lat temu

Niech się sam pustak zamknie w tak nagrzanym samochodzie.Ciekawe,cz swoje dzieci by tak zostawiła idiotka jebana!?

?
4 lat temu

Ciekawe jakby ktoś ją tak zamknął takie powinny być kary

1
4 lat temu

Powinni odebrać jej tego pieska bo nie dość, że nie myśli to jeszcze kłamie …

AntyKODziarz
4 lat temu

Strażnicy miejscy zadziałali tak jak policja podczas manifestacji świrów. Jako obywatel domagam się zdecydowanych działań, gdyż chamstwo się szerzy, bo dobrzy ludzie nic nie robią.

Stanisław
4 lat temu

Tylko koc zarzucili a słyszy się o wybijanie szyby

M.
4 lat temu

Mogła zostawić go w domu…

21
0
Napisz co o tym sądziszx