OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Odnaleziono żywą 80-letnią ostrowiankę!

Trzeci dzień poszukiwań przyniósł bardzo dobrą wiadomość. Udało się odnaleźć żywą i uśmiechniętą 80-letnią ostrowiankę. Ta zaginęła w niedzielę około godziny 14.00. Okazało się, że leżała w głębokim rowie, blisko ulicy, przy której mieszka.

+

Pierwszego dnia szukali jej głównie członkowie rodziny i sąsiedzi. Rozpoznanie terenu rozpoczęli także ludzie skupieni wokół grupy “Szukamy i Ratujemy Ostrów Wielkopolski”. Drugiego dnia zaangażowano około stu ludzi,z czego 45 to byli zwykli mieszkańcy. Pozostałą część grupy stanowili strażacy, zarówno ochotnicy jak i zawodowi, oraz policjanci. Poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatów.

We wtorek już tylko 30 osób, skupionych wokół grupy Szukamy i Ratujemy Ostrów Wielkopolski, postanowiło przeszukać raz jeszcze pobliski teren. Tym razem według międzynarodowych standardów. Już po około 10 minutach, Damian Słowiński  (21 l.) z jednostki OSP Wtórek natrafił na zaginioną kobietę.

Zanim jednak ją ujrzał, musiał wejść do 5 metrowego rowu, zarośniętego krzewami i drzewkami. Nie brakowało w nim śmieci. Za jednym z krzewów zobaczył ruszające się nogi. Tak, to była zaginiona 80-letnia ostrowianka.

Pierwsze słowa wypowiedziane przez nią brzmiały: Trochę mi zaschło w gardle. Dajcie mi wody. Uśmiech kobiecie nie schodził z twarzy.

Natychmiast wezwano karetkę pogotowia oraz państwową straż pożarną, której zadaniem było bezpieczne wydobycie poszkodowanej kobiety. Zabrano ją do ostrowskiego szpitala celem wykonania podstawowych badań.

Ta historia pokazuje, że nadzieja umiera ostatnia. Warto walczyć do końca i nie poddawać się, bo do ocalenia jest życie drugiego człowieka. W nagrodę można otrzymać jego uśmiech! (zdjęcie odnalezionej zostało pokazane za zgodą córki kobiety).


Podziękowania od Rodziny:

W imieniu całej rodziny i odnalezionej Babci serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, trud, aktywny udział, poświęcony czas i środki oraz wsparcie wszystkim służbom mundurowym, w tym:
Policjantom, Strażakom PSP, Strażakom Ochotnikom z ościennych miejscowości;
sąsiadom, znajomym, wszystkim mieszkańcom, dziennikarzom, mediom, ochotnikom oraz ratownikom z grupy „Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski” oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą trwającą od niedzielnego popołudnia do dziś. Poszukiwania dzięki Wam zakończyły się sukcesem!
Babcia została odnaleziona żywa, w stanie ogólnym dobrym, przetransportowana do ostrowskiego szpitala.
Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY!

Rodzina

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
odpowiada  Karol
2 lat temu

Karol, a TY zapewne mieszkasz w jakimś blokowisku, to dopiero kicz i pospolitość. Skoro na tym forum zauważasz budynek i całkiem niezłą posesję a nie tragedię tej Pani to też świadczy o tym jakie masz priorytety. Myślisz o doczesności i materialiźmie a i zawiść, jak czytam nie jest Ci obca. Pomyśl o tym, że sam kiedyś możesz potrzebować takiej pomocy i oby ratownicy wtedy nie patrzyli na budowle tylko pod nogi, aby Cię mogli zauważyć;). Brawo!!!, dzielni i zaangażowani ratownicy i ta Pani też, no i szczęściara. Najważniejsze, że Ona żyje!!!!!

Karol
2 lat temu

Tak na marginesie, Jezus jaka też brzydka ta chałupa na pierwszym planie na jednym ze zdjęć obok tego dołu no po prostu kicz wyżerający oczy. Tragedia. Nie wiem co tam za lokalny bonzo mieszka, ale szmalcu widać po uszy, a gustu ani krzty. Ogarnijcie się kulturowo trochę też nuworysze, bo pieniądze to nie wszystko a przez swoje nieokrzesani rozpieprzycie do końca krajobraz. Architekci za coś takiego powinni tracić uprawnienia 🙁

Do prawda
odpowiada  prawda
2 lat temu

Wiele ludziz w tym ja przyjechało po pracy od razu szukać w poniedziałek, a że policja się wtrąciła to kazali lasy przeszukiwać. Druga sprawa policja była w tym miejscu dzień przed znalezieniem pani i NAWET NIE RACZYLI WEJŚĆ DO TEGO ROWU. Także nie obwiniaj nas ludzi z SiR i straży OSP tylko policję co wyłożyła lache na stół

Fajna kobitka
2 lat temu

Widać było,że to sympatyczna kobieta.Zycze pani zdrowia i tak dobregk humoru jak przy znalezieniu pani.Widac,że ta pani dobry człowiek jest

Ralf
odpowiada  jjjj
2 lat temu

Chyba jacys cyganie co? Taki romski gust raczej

...
odpowiada  jola
2 lat temu

Przydałby się taki artykuł, która z opasek jest dobra przede wszystkim dla seniorów i niekoniecznie droga, ale sprawdzona, a potem skuteczna w poszukiwaniach zaginionych. Panie Redaktorze, co Pan na to 🙂 ?

xxx
odpowiada  reks
2 lat temu

REKS masz rację. Starsza kobieta chora na cukrzycę, balkonik no na moje daleko oddalić się nie mogła. Że ktoś powiedział że widział na poznańskiej. Najpierw się szuka takiej osoby blisko miejsca zamieszkania. I już by odnależli w poniedziałek. Logiczne że sama tam nie weszła. Ktoś napisał że wjechała. Napewno ten dół był zakryty krzakami, gałęziami i go widać nie było. I wpadła kobieta.

Ryszard
2 lat temu

Dzięki . Ciekawe strażaku czy ktoś przewidział dla Ciebie jakąś nagrodę ? Brawo jesteście wielcy.

do reksa
odpowiada  reks
2 lat temu

nikt nie mógł uwierzyć, że babcia z wózkiem jest w stanie wjechać w taki ciężki teren, gdzie ratownicy mieli problem z wejściem!

jola
2 lat temu

Dużo Zdrowia dla Pani
A tak przy okazji tego wydażenia, jak wspomniała pani przeprowadzić edukacje gdzie kupić i jaką opaskę z GPS

45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x