Mieszkańcy i służby szukają 80-letniej ostrowianki

Od niedzieli trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 80-letniej ostrowianki. Kobieta wyszła z domu około godziny 14.00 z ulicy Żwirowej. Następnie według jednego z monitoringów, miała skierować się w stronę lasu przy Nowej Krępie.

+

W akcji poszukiwawczej brało udział 45 cywilów, strażacy ochotnicy, zawodowi oraz policjanci. W sumie około 100 osób. Wykorzystano również quada i drona. Kobieta z uwagi na schorzenie błędnika, nie potrafi utrzymać samodzielnie równowagi. Porusza się dzięki specjalnemu wózkowi/balkonikowi wyposażonemu w cztery koła.

Przeszukanie lasu i bardzo trudnego terenu przy ul. Żwirowej nie przyniosło rezultatów. Część grupy sprawdziła część duktów leśnych na Piaskach-Szczygliczce, a także fragment rzeki Ołobok. Poszukiwania kończyły się nawet o 2 w nocy. Kobieta, która nie jest wstanie wejść głęboko w las, wciąż jest poszukiwana. We wtorek o 16:15 zostaną wznowione poszukiwania w rejonie Nowej Krępy.

Kobieta już kiedyś wyszła z domu i została znaleziona ponad 10 km od domu w Sieroszewicach. Ta sytuacja pokazuje, że warto zadbać o naszych seniorów i wyposażać ich w zwykłe telefony komórkowe. Ich lokalizacja dla policjantów w obecnych czasach jest dość łatwa.

CZYTAJ  Żużlowa Ostrovia przegrała z Polonią Bydgoszcz

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lidka
4 lat temu

Gratulacje dla wszystkich ochotników, którzy robili to bezinteresownie.
Szacunek.

ostrowiak
4 lat temu

Super że wszystko dobrze się skończyło. Dwa dni bez lekarstw i wody. W taki upał. Powinno od razu rozpocząć poszukiwania właśnie w tym lesie gdyż ta Pani blisko mieszkała. A to że ktoś powiedział że ul. Poznańska tam widział …żyjemy w takich czasach że wiele osób z poważnej sytuacji sobie może żarty robić.

...
4 lat temu

Brawa dla wszystkich ochotników w poszukiwaniu zaginionej Pani !!!!!!!

Marcin
4 lat temu

Kobieta odnaleziona. Cała i zdrowa !

kat
4 lat temu

Warto zadbać jasne, tylko pytanie czy taka starsza osoba będzie telefon zabierać ze sobą. Oby Pani się odnalazła cała i zdrowa.

5
0
Napisz co o tym sądziszx